Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy ott hagyom a fősulit? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
1évet jártam eddig egy főiskolai OKJ-s képzésre. Nagyon elrontottam a félévemet, volt egy rossz időszak az életemben, és át tettek fizetősre. Ez miatt ott kell hagynom, mert nyilván nem fogok költségtérítésesre járni. Van egy gimnázium része is ennek a fősulinak, ott is indultak ilyen érettségi utáni képzések, 1évesek, oda jelentkeztem, fel is vettek. Az elkövetkezendő fél évbe, tennék egy javító érettségit, és jelentkeznék fősulira, normálisan diplomás képzésre, mert nyilván akarok vmit kezdeni az életemmel. Az a baj, hogy anya ebből mit sem tud, ugyanis ő is egy nagyon nehéz időszakon van, és úgy gondoltam, nem mondom el, mert így is nagyon sokszor kiborult, és pl ha akárhányszor felhoztam, hogy elmegyek 1évet dolgozni csak, hogy legyen pénz, és ne kelljen még pluszba rám költeni, ő ebből az egészből csak azt vette, hogy én ott akarom hagyni a sulit, nem akarok már tanulni, nem lesz diplomám, kisiklik az életem. Ez egyáltalán nem így van, de már kezd sztem nagyon kiborulni, nagyon sokat sír, beszélni nem lehet vele, mert akkor is csak sír és kiabál, hogy őt nem szereti senki, nem értékeljük amit értünk tesz stb... Nem érti meg, hogy én akarok még tanulni, vannak álmaim, de egyszerűen nem hiszi el. Nagyon ki van bukva sokszor. Hogy mondjam el neki, hogy a fősuli helyett most 1évre ugyanolyan képzésre fogok járni, csak egy gimibe, de utána folytatom a fősulit? Azt nem akarom, hogy megtudja, hogy elrontottam a félévemet, és az miatt kell vmi mentő ötlet. Arra gondoltam, hogy esetleg még azzal érvelek, hogy van ugyebár az, hogy ha vannak bizonyos tantárgyaid, amit gimibe csináltál, van, hogy elfogadják fősulin, és nem ott kell teljesítened. Legalábbis volt olyan csoporttársam akinek volt így. És akkor azzal érvelnék, hogy gimibe könnyebb megcsinálni. Tudom, hogy elrontottam, de rendbe akarom szedni az életem, de, hogy tegyem, ha anya közbe lassan idegösszeomlást kap? :S
2011. aug. 14. 11:50
 1/10 Darcy01 ***** válasza:
Mondd el az igazat! A hazudozás úgysem vezet jóra.
2011. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mondhatom el, mert az biztos, hogy teljesen kiborulna. Már így is volt pár éve kórházban, akkor is kiborulás miatt. Nem akarom megint oda juttatni. Segítsetek :(
2011. aug. 14. 12:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy nem gondoltad, hogy ilyen nagy kihívás a főiskolai oktatás/ez ugye nem igaz:)/Rettegsz az újabb félévnek nekimenni, ezért halasztasz egy évet, hogy lelkileg, értelmileg öszeszedjed magad, nem nem fogsz lébecolni, továbbra is tanulsz, viszont kicsit elfogadóbb szinten. Talán beveszi a mamád.
2011. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is megjártam, hogy egy félévet eléggé elrontottam, és otthon nem valottam be.

Végül sikerült elsütni úgy a dolgot, hogy kell halaszak egy évet. És végül önerőből sikerült kijavítani a hibámat.

2011. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Először is ez a te életed, jogod van elrontani is és jól csinálni is. Senki se tudhatja helyetted mi a jó neked.


Én 5 év távlatából baromira bánom, hogy nem álltam a sarkamra, hogy én már pedig halasztok egy évet és olyan suliba megyek amilyenbe akarok...


Most van egy használhatatlan diplomám csak azért mert mindenképp diplomát kellett szereznem...


Anyukád klimakszol vagy nem tom, de ne vele foglalkozz. Ha megbántod hát megbántod. A te életed. És jól döntöttél. Megtaláltad a megoldást a problémádra. Felnőttként viselkedtél. Csak büszke lehet rád. Ha nem az, az az ő hibája, nem a tiéd.


Egyszerűen mondd el neki, hogy ez a féléved szarul sikerült, de már tudod hogy tudod orvosolni.

Nem mindenkinek megy simán, zökkenőmentesen a tanulás...

2011. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
most se jársz főiskolára, úgyhogy nem értem a problémádat
2011. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
legalább olyan szakot választottál amit később szívesen is csinálnál vagy csak a tanulás a lényeg?
2011. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is az őszinteséget pártolom
2011. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 1hónappal sulikezdés előtt megmondtam,hogy otthagyom az egyetemet és fősulira fogok járni totál más szakra.Anyám 3napig nem beszélt velem,apám meg tökre örült,hogy majd átveszem a family buisness-t.(amit persze nem fogok,mert ahhoz túl hülye vagyok!).


Valld be csak keményen,hogy ezt akarod csinálni,vagy elmész dolgozni(már ha találsz melót ami minimum 80.ezret fizet!).

2011. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki. Tök szar kedvem volt ma, észre vette, és megkérdezte mivan, kibuktam, sírtam, ő is, rákérdezett, hogy fősulival mivan, jól jött, megkérdezte, hogy buktam e vmiből, akkor megragadtam az alkalmat és elmondtam, hogy igen. Lehet áttesznek fizetősre. De mondtam, hogy már néztem egy másik lehetőséget, és még szeretnék továbbtanulni. Kiakadt, de felfogta. Beszél is velem. Köszönöm a segítségeteket! :)
2011. aug. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!