Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a testvérem...

Mit tegyek, hogy a testvérem jobban odafigyeljen rám?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi,ha túl hosszú lesz.

Nagyon el vagyok keseredve,hogy a húgom amióta lett egy jó barátnője,velem soha nem jön el sehova,már nem figyel oda úgy rám,mint régen.Még 7.-es korában nem kiközösítették az osztálytársai,mert nem volt túl beszédes.Az osztályba volt egy másik lány is,akit még régen ugyanígy bántottak,mert ő sem volt valami nyitott és ez a lány később megsajnálta,aztán onnantól kezdve barátnők lettek.Tudom kicsit szemét dolog,de néha azt kívánom bárcsak ne bántották volna a tesómat,mert akkor minden a régi lehetne.Azelőtt olyan jól megvoltunk egymással,nagyon jó testvérek voltunk,mert nekem mondta el először hogy bántják a suliba,amit én is átéltem.Én ugyanilyen visszahúzódó,csendes lány vagyok mint ő és engem is kiközösítettek az osztálytársaim ez miatt,de most már úgy érzem amióta van ez a barátnője teljesen megváltozott.Nekem még most sincsenek barátnőim mert se általánosba,se középiskolába nem tudtam beilleszkedni és kiutáltattam magam.Zavar hogy neki milyen könnyen sikerült barátnőt találnia és ez miatt már nem is ért meg engem annyira.Ha felhívja a barátnője msn-re ő egyből felmegy és ha azt mondja hogy menjen el vele ide-oda ő egyből ugrik neki.Az egész nyarat szinte vele töltötte és meg egész nap csak itthon ültem.Ráadásul olyan filmeket néz amilyet a barátnője,amiket eddig nem is szeretett.A nyáron persze sokszor hívtam el,hogy menjünk el a valahova,de mindig talált valami kifogást.

Kérlek,segítsetek,mert nem tudom,hogyan legyünk újra jó testvérek!

Egy elkeseredett 19 éves lány


2011. aug. 14. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

elsőnek is ne irigykedj rá és ne féltékenykedj.

inkább örülj neki, hogy neki lett egy vele egyidős barátnője és van akivel eltudd járkálni ide oda.

2011. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ki akarod sajátítani, mert nincsenek barátaid :/ testvérek vagytok és nem barátnők! Azért ,,ugrik" mert végre van egy barátja akivel megtud beszélni dolgokat :) és nem csak veled... Beszélj vele, hogy szeretnéd, hogy többet legyetek együtt :) viszont örülnöd és nem megbánkódnód kéne azért mert talált egy barátot... mert ez így nagyon önzőség! Neked meg azt ajánlom, hogy keress barátokat és ne ülj otthon egyedül egésznap 19 évesen basszus :/ most kéne, hogy éljél! Kesesd az olyan emberek társaságát akik ugyanúgy csendesek és visszahúzódok :)!
2011. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*keresd * visszahúzódóak
2011. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele nagyon kevés fiatal van akivel megtalálhatja a hangod egy visszahúzódó csendes lány,ő most talált egyet,egyetlen egyet,és most örül,hogy ő is van.Ez még új neki,de mond neki azt,hogy ennyire nem kéne egymásra akaszkodni,különben meg ne féltékenykedj,inkább kérdezd meg hogy nem e mehetnél velük,vagy pedig szerezz barátokat,biztosan neki is nehéz volt barátot szerezni.Ismerkedj,stb,te 19vagy neked nagyobb esélyed van elmenni otthonról bulikba,vagy akárhová : ) Lehetnél rá büszke hogy ő talált már egy barátot,nem felejtette el hogy veled is jó volt,csak most örül a helyzetnek,de rá fog jönni hogy te is hinyzol neki,csak idő kérdése,te legyél vele ugyanolyan kedves,és kész. : )
2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hány éves a húgod 14?

jobb lesz ez így, most legalább rákényszerülsz hogy keresd mások társaságát, csak jobb lenne neked is saját korodbeliekkel barátkozni

2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem mondd meg neki hogy hiányzik amikor még veled járkált ide-oda de ne lógj mindig a nyakán mert tudom milyen érzés,nem kell hogy a családja mindenhol ott legyen
2011. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!:)

Egyébként mégis hogyan ismerkedjek,ha ilyen visszahúzódó típus vagyok?

Már sokat gondolkodtam ezen,hogy mitől lettem én ilyen,de még nem sikerült megtalálnom rá a választ.

Nem járok bulizni és egyedül nem szeretnék elmenni,szóval a buli nekem nem jó hely az ismerkedéshez.

2011. aug. 15. 12:44
 8/9 anonim válasza:
az én tesóm ugyanezt csinálja. több évig könyörögtem neki, hogy jöjjön el velem kosármeccsre, mindig lekoptatott, hogy az őt nem érdekli. amikor bekerült gimibe, és új barátai lettek, valahogy egyből megszerette a kosárlabdát, mert a barátnőivel kellett menni és nem a tesójával. ez számomra is érthetetlen, hogy miért nem akart velem jönni, de tény, hogy te is tesó vagy és nem barátnő. ettől nem vagytok rossz testvérek szerintem, nem írtad h sok lenne az ellentét köztetek.
2011. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ez hülyeség, nekem abból amit leírtál az jött le, hogy közel álltok egymáshoz. Gondolj bele milyen jó lehet neki hogy van egy barátnője, önzőség őt kisajátítani. Fordított esetben szerintem ha neked lenne barátnőd ő örülne neki. A jó barátnők a legjobbat akarják egymásnak. :) Biztos nem hanyagol el téged, csak lehet hogy te látod így mert már mással is megosztja a szabadidejét. Örülj neki, és próbálj meg te is barátkozni. Sok sikert. :)
2011. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!