Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a családi...

Mit gondoltok a családi erőszakról? Mármint mi fér bele a verésbe?

Figyelt kérdés

engem az apám szokott néha verni amikor feleselek,pl legutoljára az évzáró előtti napon vert meg amikor nem akartam szoknyát venni évzáróra meg azt a béna inget nem akartam felvenni évzáróra amit anya vett,és azt akarták hogy de akkor is próbáljam fel és mondtam nekik hogy de úgyse veszem fel,és ezért vert meg. de úgy hogy utána alig bírtam felkelni.

és szerintetek ezért feljelenthetném őket?

vagy akkor erre is azt mondanák hogy feleseltem ezért nem jelenthetem fel?

nektek mi a véleményetek?

13l


2011. aug. 15. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semmiféle bántalmazás nem fér bele, gondolom eddig is vertek, mégse próbáltad fel a ruhát. Én nem fogom megütni a gyerekem, a páromat viszont igen, ha hozzá merne nyúlni egy ujjal is.
2011. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Az a vélemény,hogy legközelebb ne feleselj,és ha ez tényleg így volt, akkor az apád egy elmebeteg és igen feljelentheted!
2011. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

hát, ha elakarod ellene indítani ezt az egész ügyet, előtte gondold át jól, hogy jobb lesz-e neked akár egy vadidegen családnál...:S


és nem, ez már nem fér bele. Engem egyszer "vertek meg" életemben, kaptam egy nagy maflást, de meg is érdemeltem, mert sötétedés után mentem haza, olyan 13 éves lehettem én is.


23N

2011. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem fér bele, de igen jobb lenne-e pl gyermekotthonban neked? van-e más aki vállalná a nevelésed, ezeket döntsd el mielőtt feljelentgeted őket. Ez az eset durva, de innen nem tudom, h te túlzod-e el.
2011. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

amúgy nem túlzok semmit

nővérem is mesélte hogy mikor ő volt még gyerek,már akkor idegbetegek voltak

pl egyszer nővérem beszélgetett a barátaival,és nem hallotta hogy anya kiabál neki hogy menjen fel,és ezért a hajánál fogva húzta haza

meg még mesélhetnék akár oldalakat is ilyenekről

amúgy nővéremékhez tudnék költözni,de az a baj hogy akkor miből tartanának el?

nevelőszülőkhöz meg nem akarok kerülni

amúgy meg arról hogy feleselek nem tehetek

szerintem 13 évesen már simán eldönthetném hogy mit vegyek fel egy évzáróra

és amúgy is velem ne merészeljen senki úgy beszélni mint ahogy apám beszél velem

szerintem tökre jogosan szóltam vissza

2011. aug. 15. 19:11
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Engem sokszor megvert az anyám, nadrágszívval, úgy hogy vörös, feldomborodó csík maradt, a combomon, a fenekemen, a karomon. Ott ütött ahol ért. Ma is fáj a lelkem, ha rágondolok. Persze nem haragszom rá, egyedül nevelt minket. Arra nem nagyon emlékszem miért kaptam ki, így nem igazán érzem a nevelő hatását. Ha lenne gyerekem, igyekeznék eddig nem jutni, persze már most tudom, hogy az idegeim nem túl erősek.


Feljelentheted, de inkább előbb mond meg neki, hátha az is segít.(" Úgy döntöttem, feljelentelek ha mégegyszer meg mersz ütni.") Ha kinevet, akkor meg, megis tenném, csak hogy gondolkozzon el.

2011. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A neten rákereshetsz a gyermekbántalmazásra. Részletesen le van írva, hogy mi számít gyermekbántalmazásnak. Az, amit leírtál, nagyon is az.


Te döntöd el, hogy mit hordasz, te döntöd el, hogy mit nem veszel fel, nem a szüleid. Ha feleselsz (azaz valójában véded a magad érdekeit és kiállsz magadért), akkor sincs joguk ütni.


Mondd meg nekik, hogy ez volt az utolsó, hogy kezet emelhettek rád. A következőnél feljelented őket. Fordulhatsz az első közrendőrtől kezdve az iskolapszichológuson át a gyámügyig bárhova segítségért - meg fogod kapni a segítséget, ők pedig a büntetést, ha tényleg ilyen durván bánnak veled a szüleid.

2011. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tudom, hogy már a lelki terror is családon belüli erőszaknak számít, mikor mondjuk már a gyerek, vagy a feleség, vagy a férj rettegésben él, meg tönkremegy idegileg a másik féltől kapott kritikákért, megalázó beszédért, viselkedésért és ilyenkor is indíthatnak eljárást, vagy kimennek leellenőrizni a körülményeket és figyelmeztetik a terrorizáló egyedet a következményekre. Ugyanígy a verésnél is.

De ami azt illeti, ha magadba nézel,akkor talán van lehetőség, hogy te old meg ezeket a dolgokat, hogy ne érdemeld ki azt a verést, próbálj m eg szót fogadni, meg helyt állni az életben. Mert ahogy a többiek is mondták, ne akarj idegenekkel felnőni, csak azért, mert a szüleid akármennire harcolnak érted , te pedig nem tartod be a "szabájokat".

Kitartás, és jól gondold meg azt a feljelentést, inkább próbálj meg kialakítani egy jó viszonyt a szülőkkel és minden ok lesz!

2011. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Hailey13 ***** válasza:
82%

elég rossz helyzetben vagy


pl megmondod hogy feljelented. szerintem kiveri belőled a sz*rt is.


esetleg valahogy 13 évesen feljelented. jó lesz idegen családnál?


vagy tűrsz. én ezt csinálnám. nem a legjobb, de nincs mit tenni:/ nem kötelező szeretned őket, de legalább tettesd hogy tiszteled őket. egyáltalán ne feleselj, legyél csendes, ne adj okot hogy bántson.

egyszer előhozhatod nagyon óvatosan a témát, hogy mondjuk megbeszélni..de nemtudom. nem lehet ezen nagyon segíteni:/

2011. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem fér bele a verésbe, mert maga a verés nem fér bele a nevelésbe.

Nem azt mondom, hogyha a gyerek épp a konnektorba nyúlna, akkor ne rántsd meg a kezét, vagy, ha a gyerek rád üt, vagy rugdos, akkor ne üss a fenekére, vagy a kezére, de ez a maximum.

A hidegvérű, igazi "verés" az nem nevelés, hanem bántalmazás.

És a lelki terror is az, úgy, mint "Idióta vagy" "Bár döglenél meg" "Rohadj meg, bár ne szültelek volna a világra" és társai...

Ezek nem nevelési módszerek, hanem terror, ami súlyos lelki sebeket okoz.

2011. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!