Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsaltam a feleségemet! Váljak?

Megcsaltam a feleségemet! Váljak?

Figyelt kérdés

10 éve élünk házasságban, van egy 9 éves fiúnk. A feleségemmel már a fiúnk születése után megromlott a kapcsolatunk. Egyszerűen ellökött magától. 2 éve szeretkeztünk utoljára, előtte sem túl sűrűn. Próbáltam vele megbeszélni, de teljesen elzárkózott, mára már alig kommunikálunk. Én pedig eközben összetalálkoztam a fiatalkori "első szerelemmel". Ez kb. egy éve volt. Eddig bírtam tartóztatni magam, a hétvégén szeretkeztünk. Szeretem. Még jobban mint anno. Ő ugyanaz a gyönyörű, humoros, csinos, kedves nő maradt, aki volt. Őszintén szeretem, de a feleségemnek nem akarok fájdalmat okozni! Ti mit tennétek a helyemben?

31F


2011. aug. 16. 00:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez a te döntésed, viszont azt kell mondjam nőként, hogy tökéletesen megértem miért csaltad meg a feleséged.

Én már sokkal hamarabb megtettem volna.

Egy embertől sem várható el, hogy ne kacsintson ki egy olyan kapcsolatból, ahol évek óta sem testi, sem lelki kielégülést nem kap.

2011. aug. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

01:24 szerinted milyen olyan családba felnőni ahol a gyerek semmi pozitívumot nem lát a szüleitől?


Nyilván az embernek a gyereke a legfontosabb, de azért éljek le egy életet utálattal, boldogtalanuk, hogy a gyerekeimnek legyen LÁTSZÓLAGOS családja?

Nekem 16 évesen váltak el a szüleim, és én biztattam anyut, hogy lépjen és inkább legyen boldog más mellett, mint lássam rajta azt hogy boldogtalan... 2 éve boldog párkapcsolatban él egy kihűlt házasság helyett... Műfater kisfia ilyen rossz "kapcsolatban" élt eddig, és győzzük lelkileg rendbe tenni a gyereket. És itt látja hogy szeretjük egymást mindenki boldog és azt mondta épp tegnap hogy: bárcsak apu lehetnék, mert akkor mindig itt lehetnék nálatok!


Szóval az idióta véleményedet tarts meg magadnak.

Az ilyen gondolkodású emberek mint te, lehet jobban is jár a társadalom ha öngyilkosok lesztek, minden rosszindulat nélkül.


18/L

2011. aug. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

: ma 01:24


Én mega másik véglet vagyok, nálam nem váltak el, inkább kinyírták egymást szépen lassan.


Én meg végignéztem, mert nem tehettem mást.


Apám az első infarktusa után mikor kijött a kórházból már újra rágyújtott! Amikor meg szóltam neki, csak röhögött! Anyám meg rakottkrumplit csinált neki jó sok tojással, meg jó erős kávékat nesze neked diéta!


2 hét múlva el is vitte a következő szívroham a görény anyám meg eljátszahtta mindenki előtt a hattyú halálát fél év múlva meg már az utcán voltam a fater helyén meg egy 10 évvel fiatalabb bika, közel velem egykorú.


Nesze neked 25 év házasság!



Asszed az jobb?

2011. aug. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A 01:24-es válaszoló FENYEGETI a kérdezőt, ez nem helyes. Egyúttal meg is kérdezném tőle, hogy: Szerinted egy rossz házasságot a gyerek miatt fenn kell tartani, jó lesz neki úgy nevelkedni, hogy állandó feszültségben él?


A kérdezőnek: én azt csinálnám, hogy mielőtt nagyon messzire eldobom a sulykot, még egyszer próbálnék beszélni a feleséggel. Őszintén elmondanám, hogy nagyon bánt ez az ellaposodás és megoldást szeretnél keresni. (egyelőre a megcsalást még ne mondd el) Akár párterápia, akár mélyreható beszélgetések formájában. És ha továbbra is elzárkózik, akkor először helyezd kilátásba, hogy elveszíthet téged. Hogy nem fogod sokáig bírni és ha nem hajlandó megpróbálni közösen helyrehozni a házasságotokat, akkor a válást is fontolóra veheted.

A lényeg a lépcsőfokról-lépcsőfokra haladás, nem egyből ajtótokostól a házba.

2011. aug. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem megbántod a feleséged, hanem neki is adsz esélyt az újrakezdésre. Ne húzzátok a válást, de a gyereked legyen ezek után is az első.
2011. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Ha válni akarsz, ne azért tedd, mert bűntudatod van a megcsalás miatt. Úgy látom, maga a feleséged hajszolt eddig és ebbe a kapcsolatba. Csoda, hogy nem váltál el előbb - nyílván a fiadra való tekintettel.


Ha boldog vagy a másik nő mellett, akkor válj el. Előtte azért figyelj arra is, hogy nehogy ugyanazt a típust szedd össze! A fiad már nem picike, kaphatsz láthatási jogot, ha nem neked ítéli a bíróság őt. Mindig jobb elválni, mint egy pokoli házasságban gyötrődni, gyötörni másokat és felnevelni ott egy gyereket - aki a világon minden érzelmi jelet levesz és szenved tőle.

2011. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, válj. Én sosem szoktam első körben ezt tanácsolni senkinek, de a ti esetetekben véleményem szerint ez a legjobb megoldás. Egyikőtök sem szereti már egymást szívből, a feleséged ellökött magától, csak a megszokás és gondolom a gyerek miatt vagytok együtt. De hidd el a gyereknek is jobb egy csonka, de normális családban felnőni, mint egy olyanban, ahol a szülei idegenként élnek egymás mellett. A feleséged nem akarod megbántani vagy inkább a fiad miatt aggódsz, hogy nem találkoztok minden nap, mint most? Szerintem inkább a második lehet szörnyű egy apának válás esetén.
2011. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
24%

00.52 hát te h...lye vagy már ne haragudj....

Mi az, hogy egy nő sem bírja ki ebben a korban, hogy ne keféljen? Kikérem magamnak, hogy általánosíts. Én a volt férjem mellett nem 2 évig, hanem tovább nem éltem nemi életet, amikor már nem volt jó a kapcsolatunk mégsem keféltem félre! És ezt te nehogy már jobban tudd,mint én saját magam! Azért mert neked rossz tapasztalatod van (volt) a nőkkel, attól még nem minden nő szemét.

2011. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, te már ha "őszintén szereted" a másik nőt, lejátszottad ezt magadban, csak még nem tudod hogy lépd meg. Ezt úgy értem, mielőtt vki beleköt, hogy már nem látom valószínűnek hogy a házasságod megmentésén ügyeskedj.
2011. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
45%

És nem tudod vele megbeszélni, hogy miért nem akar veled együtt lenni? Kommunikálni kell...

Off. Ha a kérdező nő lenne, szerintem mennének a k.rvázási válazok.....

2011. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!