Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A társadalom miért mindig a...

A társadalom miért mindig a szeretőt ítélni el és sose a házasságtörőt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 12:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Mert nincs igazságérzetük sokaknak. Én egy 29 éves nő vagyok de én mindig azt a felet ítélem el, aki megcsaló a kapcsolatban!Mert mindig annak kell gondolkoznia, akié a nagyobb felelősség!
2011. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Mert egyszerűbb egy harmadikra fogni, mint belátni, hogy mi is hibáztunk... Ilyen az emberi természet.

De szerintem ilyen helyzetben mindhárman hibásak.

Egy szerető, 23L

2011. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Mindketten házasságtörést követnek el. Házas emberrel kikezdeni pont ugyanaz, mint házasként kikezdeni mással. Gerinctelenség.
2011. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
Én speciel mindkettőt elítélem.
2011. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Én azt ítélem el, aki megcsalja a másikat. A "megcsaló" nem tartozik nekem semmivel, a férjem viszont hűséget esküdött. Ha elcsábítható, akkor csábítják el. Ha nem ez a nő, akkor másik.
2011. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
igen, de nem egy olyan eset van ahol a szerető nem is tudja sokáig hogy a férfi nős.. és mégis akkoris őt ítélik el..
2011. aug. 16. 12:17
 7/34 anonim ***** válasza:
35%

Mert a szerető dolga lett volna, hogy ne kezdjen ki házas emberrel, vagy ha az akart rámászni, akkor utasítsa vissza.

Senkit nem kényszerítenek ara, hogy szerető legyen ez az ő saját döntésük és elítélendő, hogy házas ember, vagy férjes asszony mellett döntenek.

Ha valaki unja a házasságát, akkor úgy korrekt, hogy előbb váljon el, utána hempereghet, akivel akar.


Olyan estben még csak megbocsátható, ha egy nyitott házasságba lép bele a szerető, vagy ha olyan rossz a házasság, hogy már csak ölik egymást és válna mindkettő, annak a házasságnak már úgy is mindegy.

De sajnos sokszor előfordul, hogy boldog házasságot, egész családot tesz tönkre egy harmadik, mert házasságban élő nőre/férfira fájdult meg a foga , és ez az, ami igazán visszataszító!

2011. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
Én voltam már szerető,de egy olyan kapcsolatban ahol elméletileg nem is aludtak együtt és sokszor beszéltek már válásról,én szerelmes voltam,a férfi nem tudom.A feleség pedig nem engedte el a férjét,pedig ő is tarthatott szeretőt, hisz ritkán voltak együtt és egyikse tudott a másik hollétéről...Ha én lennék ilyen helyzetben akkor a megcsalóra haragudnék, nem pedig a szeretőre, bár van egy lány akit nem bírok,mert az rászáll minden pasira, az enyémmel is flörtölgetett már miközben ott ültem mellette.Na ilyen esetben azért fel tudnám rúgni a csajt(ha szerelmes lenne akkor nem zavarna ennyire,de itt puszta szórakozásról van szó)
2011. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
56%

"igen, de nem egy olyan eset van ahol a szerető nem is tudja sokáig hogy a férfi nős.. és mégis akkoris őt ítélik el.."


N a de mire odáig komolyodna az ismeretségük, hogy abból házasságtörés legyen, addigra a szeretőjelöltnek csak illene ilyen fontos információkat már tudni a férfiról.Csak észre kellene vennie, hogy valami gyanús, nem?

Mondjuk, ha nekem lenne egy pasim és később derülne ki, hogy nős, én úgy rúgnám ki, hogy hazáig repülne, az biztos!

2011. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
51%
Mind2 elítélendő, de egy kalandra vágyó, eltévedt, bűnbánó apa mégis szimpatikusabb, mint egy családot szétdúlni akaró, a gyerekekre sem gondoló nő pl. Ő választhat egyedülállót is, sok más lehetőség ellenére dönt egy család tönkretétele mellett. A "már rossz volt a házasság" dumát meg nem kell elfogadni, és ezzel mentegetőzni, ha rossz volna, már válna, v. elvált volna. Épp akkor persze hogy rossz, meg nem beszélnek, v. alszanak együtt, amikor csalja! Hát mosolyogjon hozzá a feleség/férj?! Attól nem kell közbelépni, normális ember kivárja, mi lesz a vége, és ha már elvált, akkor szabad az út! Aki meg nem tudta, hogy családos a partnere, azt ki ítéli el?
2011. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!