Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyhatok egy 9 honapos babat...

Hagyhatok egy 9 honapos babat "bolcsiben"?

Figyelt kérdés

A velemenyetekre lennek kivancsi: ahol elek a szulesi szabadsag 6 honap erre meg kaphatsz 3 honap fizetetlen szabit de ha ezek utan nem mesz visza akkor ugrott az allasod. Nekem nincs semien kepesitesem es szerecses vagyok a helyemmel (fizetes szempontjabol) eddig az volt a terv h amikor letelt a 9 honap bolcsibe adjuk a lanyunk napi 5 orara utanna az apjaval lenne amikor vegzek(fel 5) akkor meg velem. ennek meg az az elonye is lenne h a nyelvet anyanyelvi beszelotol tanulna. Ha nem megyek vissza dolgozni 1 fizetesbol nagyon nehezen tudunk majd megelni, felretenni pedig semmit nem fogunk.

Azt szeretnem kerdezni hogy arthat-e ez a kislanyom fejlodesenek? Esetleg a kapcsolatunknak(anya-lanya)?

Barki velemenyet szivesen veszem, es nyitott vagyok barmire. Nem a sajat velemenyem megerositesere vagyok feltetlen kivancsi hanem a lanyomnak szeretnem a legjobbat.

Ha valmilyen sajat tapasztalatod van ezzel kapcsolatban esetleg tanultal gyermekpszichologiat stb kerlek ird oda, elore is koszonom.


2011. aug. 16. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem is ennyi idősen már bölcsibe került, meg ismerek másokat is akik csak így tudták megoldani, mert bölcsődében és óvodában voltam gyakorlaton. Szerintem nem lesz ebből probléma sem a fejlődése szempontjából, sem a kapcsolatotok szempontjából!:)
2011. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ah nem raktam be kategoriaba ezt a kerdest es automatikusan ide kerult, :( azert remelem kapok valaszt.
2011. aug. 16. 15:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj vissza dolgozni. Semmi baja nem lesz a gyereknek.
2011. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pénz nagyúr, és nagyon megértelek, mert nekem is 9 hónapos babáim vannak. Majdnem én is visszamentem dolgozni, de végülis meg tudjuk oldani, hogy 1,5 éves korukig itthon maradjak.

A lényeg, hogy semmi baj nem lesz a kapcsolatotokkal. Ha együtt vagytok, sokat foglalkozz majd vele, ne hanyagold el.

Én 4 hónaposan kerültem bölcsibe, mert apám lelépett, anyám meg éhezett, ezért vissza kellett mennie dolgozni.

És emlékszem arra, persze akkor már kicsit idősebb voltam, 1 éves körül, hogy kint aludtunk a bölcsiben a kertben, mert meleg volt, és nagyon jól éreztem magam:-)

Szóval ne parázz! Arra gondolj, hogy így a gyerekednek nem kell nélkülözni!

2011. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd csaj (már anyuka) annak idején 8 hónaposan ment bölcsibe, a tesója meg 6. Ez van, anyukának vissza kellett mennie 3 műszakban dolgozni....Mégis teljesen normálisak, jó a kapcsolatuk a szülőkkel.


Az se mindig jobb anyuka, aki otthon van a gyerekkel x évig, de nem foglalkozik vele. Az együtt töltött idő számít, tehát ha jó bölcsibe adod és a szabadidőben pedig szeretettel foglalkozol a lányoddal, nem lesz semmi baja.

2011. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Darcy01 ***** válasza:
100%
Ami jó az anyának, az jó a babának. Ha te kiegyensúlyozott és boldog leszel, jól fogod érezni magad a bőrödben, mert nem kell állandóan a pénz miatt aggódnod, akkor a gyereked is ugyanígy fog érezni.
2011. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek a lehetőségeid, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Biztos, hogy nem könnyű, én is elgondolkoznék rajta mint te, biztos lennének ellenérzéseim a dologgal kapcsolatban, de ha most csak ezek a lehetőségek vannak, akkor add be bölcsibe, és menj vissza dolgozni. Kis idővel biztos megszokjátok mindketten a helyzetet.

Az én lányom 2 évesen megy bölcsibe, sokaktól megkaptam, hogy ejnye-bejnye egy ilyen picinek még az anyja mellett a helye. De hát mit tegyek, ha másképp nem élünk meg? S különben is örülök, hogy két évesen mehet bölcsibe, nem lesz egyedül, fejlődhet stb. Ha nálunk is más szabályok élnének és az anyuka nem lehetne otthon "ilyen sokáig", akkor biztos, hogy másképp gondolkoznánk mi is, és hamarabb is beadnánk a gyereket bölcsibe, főleg ha ezen a megélhetésünk is múlna!

Szívem szerint nem adnék bölcsibe én sem egy 9 hónapos babát, de ne rágd magad, ha majd dolgozol akkor jobb körülményeket tudsz majd neki teremteni, ez az ő érdeke is.

2011. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Azt mondják az első három év döntő a baba fejlődésében,és fontos hogy az édesanyjával töltse ezt az időt.

Én nem igazán hittem benne,de végül is rájöttem hogy bizony van ebben valami.

A sógornőm amikor megszülte a lányát nem akart otthon maradni vele.Úgy döntött,hogy a pár hónapos lányát a szomszéd néni gondozza amíg ők dolgoznak.Természetesen fizetett érte. Az eredmény? A leányzó jelenleg 14 éves.Mindennél jobban szereti a szomszéd nénit,és ő hozzá ragaszkodik.A sógornőmmel olyan felszínes a kapcsolata.Nem ragaszkodik az anyjához.Tiszteli mert az anyja,de nem táplál nagy szeretetet iránta.Közömbös.


Most már hiszem hogy igenis kell pár év hogy a gyermek az anyjával legyen..

Az alapokat ami a gyermek viselkedéséhez,jelleméhez kell az anyjától veszi át,tanulja meg.

Milyen gyerek lesz abból akit idegen dadusok gondozzák akik érzelmileg nem kötődnek a babákhoz(hiszen nekik ez egy munka) és több gyerek is van ott..

2011. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Gyermekápoló vagyok és én is csak azt tudom mondani mint az előttem szólók. A gyereknek az idő minősége a fontos amit vele töltessz. Most van két választásod, mérlegelj.

1: otthon maradsz vele

1a: szerényen életek de boldogan, mert sok időt tölthetsz a gyerekkel

1b: szerényen éltek, téged gyötör a bűntudat, hogy nem tudsz annyi mindent megadni a babának amit szeretnél, plusz meggyötört a lelked az anyagi gondok miatt

2: visszamész dolgozni

2a: boldog, elégedett család lesztek megfelelő anyagi körülmények között, a megmaradó idődet a gyermeked egy feltöltödött, mosolygós anyuval tölti

2b: anyagilag minden oké, de a lelkifurditól minden este sírva alszol el

Ha jól megnézed sok minden a te hozzáállásodtól is függ. Attól, hogy dolgozol még az anyja maradsz.

2011. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

13:17 vagyok...

akkor még nem voltak ennyien mikor írtam :D Lényeg: nem lesz baja. Az előttem író annyit látott amennyit látott, ott nem a szomszéd néni volt a baj, hanem a minőségi idő hiánya.

2011. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!