Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki válogat, és nem dolgozik akármit? Egy 57éves nőnek 23év munkaidő nem kevés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha megteheti, akkor semmit.

Ha másokkal tartatja el magát és csak bájolog ráadásul ennyi idősen, akkor örülök, hogy nem a barátnőm az illető, mert utálom megmondani a barátaimnak a véleményemet.

2011. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Nincs azzal gond, ha válogat. Akkor van gond, ha mások dolgoznak helyette, hogy legyen mit ennie.
2011. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheti, és megkapja a jobb munkát, miért ne. De ha mondjuk ügyvédnek tanúlt, és nem kap megbízást, és kb már nincs mit enni a családnak, akkor bizony ne válogasson, hanem mennyen el kapálni.

Azt nem lehet csak így megítélni, hogy 57 éves nőnek kevés-e a 23év munkaidő, mert ahhoz tudnod kell az illető körülményeit, ami miatt csak annyi munkaéve van, mert magamból kiindúlva, hiába fejeztem be a sulit, és keresem már 2éve a munkát, nem találok, vagy egyszerűen alkalmi munkákat végzek, ahol nem jelentenek be. Pl. nyáron szezonmunka, vagy elmegyek takarítani, amit senki sem számlál és sehol nem írja, hogy ledolgoztam ezt a 2évet, pedig bizony ledolgoztam.

2011. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Mondjuk ha többdiplomás, és megteheti, akkor nem csodálom ha nem wc pucerájosnak, de ha csóró mint az atom és mégis vár a vezérigazgató posztra, akkor lehet hogy furcsállnám....

Nekem is van egy ismerősöm, sajnálom szegényt mert konkrétan tudom róla hogy kajára sincs néha, de ő is válogat, pedig a helyében én nem tenném.

2011. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele, hogy ha lenne lehetőségem rá, én se vállalnék el akármit. Amennyiben a párom segíteni fog, nem is szeretnék elmenni takarítónőnek diplomával és Ő ezzel teljesen egyetért. Ő sem dolgozna akármit a sajátjával.

Nem akarok úgy járni mint édesanyám, aki napi 12 órát dolgozik alkalmazottként, úgy beszélnek vele mint a kutyával és épp, hogy minimálbért kap.

Az egészsége tönkre, az idegei tönkre..ennyit nem ér. Ennél még az is jobb lenne, ha megtehettük volna és otthon lett volna, esetleg lenne még egy tesónk.


Szóval én nem ítélem el..25 év után már nehéz váltani.

2011. aug. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Anyósomról van szó. 18éve özvegy. Ma eszébe jutott hogy ír egy levelet az illetékeseknek,hogy özvegyi nyugdíjat "akar". A férje 40évesen halt meg. Kb 10évig volt otthon a beteg apjával,úgy hogy nem kapott semmi pénzt. Az öreg miután meghalt,2éve hozzánk költözött. 40nmes a lakásunk,vele együtt 4en vagyunk. Közös tulajdon a párommal a lakás,és van egy kislányunk. Az anyós segélyt kap,de volt hogy semmit nem kapott. Rákérdeztem hogy lehet hogy ennyi idősen csak 23év munkaviszonya van. Ő erre azt mondta hogy a férje nem engedte,azt akarta hogy a gyerekekkel legyen,mert megéltek 1fizetésből. De könyörgöm azóta 18év eltelt! Aztán megkérdeztem hogy utána miért nem ment dolgozni?! Válasz: mert az apját kellett ápolni. Oké,gondoltam,de most már a papa is meghalt miért nem megy dolgozni?! Válasz:ennyi idősen nem talál munkát! Erre én:el lehet menni napszámba,kapálni. Válasz:miért menjen ő kapálni,mikor ő otthon sem csinálta sosem! Na ez kiverte a biztosítékot! Ráadásul megél ő abból a kis pénzből amit kap. Csak az az érdekes hogy akkor miért lakik még mindég nálunk?!
2011. aug. 16. 23:24
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát én bevallom, válogatok még ebből a kevés munkalehetőségből is, ami van, és megmondom, miért.

Többet vagyok a munkahelyemen, mint otthon, nyilván nem szívesen tölteném ezt az időt valami pocsék helyen. Másrészt az átlagos magyar béreket elnézve akárhol is dolgoznék, nem keresnék annyit, hogy abból fussa nyaralásra, szórakozásra, tehát ha már nem tudok rendesen kikapcsolódni, ha már a fizetések ilyen szánalmasak, legalább akkor maga a munka legyen jó. Szerintem ez még ilyen nagy munkanélküliség mellett se luxus, hiszen ha nem szeretem, amit csinálok, az látszik a teljesítményemen is, rosszul dolgozom és úgyis kirúgnak, akkor meg ugyanott tartok, mintha válogatnék. Mindenki jobban jár úgy, ha olyan munkát végzek, amit szeretek csinálni, jó a környezet, normálisak a kollégák.

2011. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Elég sz@r helyzet,nem sokmindent tudsz tenni.Ha beszélsz a férjeddel rámehet a házasságod hogy bántod az anyját. Nekem is van egy hasonló szitum itthon,csak az anyámról van szó,de nem rakhatom az utcára ráadásul nem is Magyarországon. Annyit tudsz tenni hogyha nem akar dolgozni,hagyj rá minden házimunkát.mosson fözzön vasaljon,takarítson,ugyis ráér míg ti dolgoztok,nem?
2011. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A férjem tudja hogy "bántom" az anyját és nekem ad igazat! Én nem dolgozom,a lányunk még kicsi. Gyedet kapok+családi. Engem az dühít hogy mindig van kifogás,hogy miért nem dolgozott/dolgozik!

Aláírom ennyi idősen nem könnyű munkát keresni,egy fiatalnak sem az,de ha valami adódik el kell vállalni. Nincs is olyan nagy iskolája,egy egészségügyije van. Az apja sem volt halálos beteg,és sokáig az anyja is élt. A mama hamarabb meghalt. Nekem meg úgy állítja be mintha valaki kötelezte volna az ápolásra,mellette tudott volna dolgozni. 39éves volt mikor meghalt a férje. Ha azt vesszük hogy 20éves korától dolgozott,( ezt nem tudom)akkor ez 19év,utána még csak 4évet dolgozott 57éves koráig. Szerintem ez nagyon durva. Még akkor is ha a férje nem engedte,vagy hogy szült 2gyereket. Ez is bele számít a munkaidőbe,és ezzel együtt 23év.

Nem egy beteg magatehetetlen emberöl beszélünk,és fel van háborodva hogy 62év a nyugdíjkorhatár. Évek óta semmilyen járulékot nem fizet,mert a segélyből nem vonnak.

2011. aug. 17. 00:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Egészségügyi végzettséggel könnyedén kap munkát. Ápolóhiány van.
2011. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!