Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiltsam le az anyósom telefons...

Tiltsam le az anyósom telefonszámát, hogy ne tudjon hívni?

Figyelt kérdés
Anyósom mindenbe beleszól, ezen kívül hogyha férjem valamit rosszul csinál, vagy nem tesz meg valamit amit kéne, akkor is engem hívosgat anyósom és nekem kell magyarázkodnom. Egy hete összevesztünk anyósommal, mert leállt pakolni a pincénkben, pedig mondtam neki, hogy ne pakoljon ki minden lomot az udvarra. Most lenne rá okom, hogy letiltsam a telefonszámát. Csak az a probléma, hogy férjem haragudna rám emiatt. De elegem van, hogy mindig mindenről be kell számolnom hogy mi történik velünk. Mit tegyek, megtehetem ezt a lépést?
2011. aug. 17. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

szerintem egy ilyen hívásletiltás olaj lenne a tűzre,s azt követően az anyósodtól egy tál levest se kaphatnál,még akkor se,ha a hányásodban fetrengve remegnél halálos betegen a padlón...


és ha érdekel a véleményem,szerintem a férjed is bepöccenne rád,és lehet,hogy tettlegességig menne a dolog,és jó alaposan elagyabugyálnának mind a ketten...

2011. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne. Legfeljebb ne vedd fel.
2011. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Először érdemes volna leülni a férjeddel mindent megbeszélni, mert az anyósnak úgy mindig lesz fogása rajtad, ha a férjed nem áll ki teljes mellszélességgel melletted - azaz nem téged, a feleségét választja, hanem az anyját.


Egytelen anyának nincsen semmi joga a felnőtt fia (lánya) családi életébe - pláne nem kéretlenül és hívatlanul! - beletúrni, úgy bánni vele vagy a társával, mint egy hároméves gyerekkel. Tessék tudoméásul venni: felnőtt vagy és saját, szabad akaratod van!


A telefonszám: negem is zaklattak nem kedves családtagok. Miután a férjemmel mindnet megbszéltem, az alábbiakat tettük:


Elmentünk a vonalas szolgáltatóhoz, és lecseréltük a vonalas számot, majd titkosíttattuk. (Nem kell semmiféle süketelésnek bedőlni, amit esetleg ott vagy utána a szolgáltatótól kapsz, hogy ne legyen titkos a számod, mert nem tud ez meg az elérni - mert ez nem igaz. Bárki el tud érni, akinek megadod a számot. A szolgáltató általában azért pampog - tiszt. a kiv-nek -, mert egy titkosíttatott számot ő sem adhta ki senkinek (csak a rendőrségnak vagy az ügyészségnek), tehát a jó kis telefonos marketinges sem kereshet téged semmikor semmi hülyeséggel.)


Aztán: elmentünk a mobilszolgáltatóhoz és lecseréltük az én mobilszámomat (én kaptam a zaklatásokat), ezt is titkosíttattuk, majd pedig lecseréltem az összes e-mail-omat is.


Innentől kezdve az hívhat, az írhat e-mail-t, akinek megadom a számomat, a címemet. Ha levelet ír kézzel, postán (történt ilyen is), akkor olvasás nélkül vissza kell küldeni. A lakásba nem engeded be, ha nem akarod és máris megvan a fizikai távolság a mama és köztetetk. De ez csakis akkor működik, ha a férjed mindenben téged támogat és melletted áll.

2011. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Első: az ilyen anyóstól sosem kapnál egy tányér levest sem, de én sem. Az ilyen ember soha nem ad, mert mindig csak kapni akar. Azért nem hajlandó tudomásul venni, hogy hol vannak mások határai, mert birtokló és önző ember.


Ha már ott tart az ember, hogy a saját hányásában fentreng, vagy ha egy tányér meleg levesre van szüksége, akkor inkább egy kórház, vagy a Szeretetszolgálat, mint egy ilyen anyós.

2011. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
"Jaj, anyuka, most épp nem érek rá, csókolom" és leteszed a telefont. Ha újra hív "Bocsánat, sajnos most sem érek rá". Akárhányszor hív, mindig lerázod. Majd megunja.
2011. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell felvenni, csak ritkán felvenni, akkor is lerázni!
2011. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a férjed megharagudna, ha letiltanád??!!hívogassa őt és te ne vedd fel. Vagy ha csörög az anyós, megnyomod ugyan a gombot, mintha felvennéd aztán szépen lerakod az asztalra, hadd beszéljen...Majd észre veszi, hogy nem hallgatja a kutya se...:)
2011. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Irányítsd át az anyós hívásait a férjed számára :D
2011. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Állíts be a számához külön csengőhangot, mégpedig olyat, ami néma... És csak nagy ritkán vedd fel, ha van kedved. Ha érdeklődik, akkor mondd, hogy rossz a telefonod vagy elállítódott, vagy bármi, de most nem költesz újra, úgyhogy bocs anyóska.
2011. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem egy dolgot ne felejtsünk el: anyós megszülte a kérdező férjét és felnevelte olyannak, amilyennek a kérdező elvileg megszerette. Ezért köszönet jár neki maximum. És az emberhez a családja is hozzátartozik, az anyja főleg, ha tetszik, ha nem, ha kell a férj, jön a család is - ez van. Vagy akkor köszönöd, nem kéred a pasit sem (persze nem most, esküvő után, hanem még a kapcsolat elején, amikor megismered a szülőket).


Mondjuk az érdekelne, hogyan került anyós a kérdező pincéjébe? Miért adtak neki kulcsot? Ha meg az ő pincéje (tulajdonilag, de a kérdezőék használják), akkor az ő háza az ő vára, kb. azt csinál, amit akar. Bizonyos életkor után külön kell válni a szülőktől.

2011. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!