Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiltsam le az anyósom telefons...

Tiltsam le az anyósom telefonszámát, hogy ne tudjon hívni?

Figyelt kérdés
Anyósom mindenbe beleszól, ezen kívül hogyha férjem valamit rosszul csinál, vagy nem tesz meg valamit amit kéne, akkor is engem hívosgat anyósom és nekem kell magyarázkodnom. Egy hete összevesztünk anyósommal, mert leállt pakolni a pincénkben, pedig mondtam neki, hogy ne pakoljon ki minden lomot az udvarra. Most lenne rá okom, hogy letiltsam a telefonszámát. Csak az a probléma, hogy férjem haragudna rám emiatt. De elegem van, hogy mindig mindenről be kell számolnom hogy mi történik velünk. Mit tegyek, megtehetem ezt a lépést?
2011. aug. 17. 08:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
hívásátirányítás? hogy a férjed kapcsolja, mikor téged hív:D
2011. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Hívásátirányítás, ahogyan azt már mások is javasolták. Majd a férjed megoldja a dolgot, vagy elbeszélget a saját édesanyjával. Amúgy az ilyen problémát soha nem úgy kell elkezdeni megoldani, hogy az anyósodat ki, vagy letiltod innen-onnan. A FÉRJEDDEL kell megbeszélnetek, és egyetértenetek abban, hogy a SAJÁT közös életetekben hol van az a határ, amit senki nem léphet át, semmilyen indokkal. Sem az ő szülei, sem a tieid.
2011. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Jó ötlet a hívásátirányítás. De az is működhet, hogy 1-2 perc beszélgetés után megcsörgeted a háttérben egy régebbi, még működő telefonodat/a vezetékest/elindítasz valami zenét, és azt mondod, hogy bocs, csörög a másik, le kell tenned.
2011. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Felveszed elkezdi sorolni a hülyeségeit,akkor megmondod ez nem rám tartozik,beszélje meg a fiával és leteszed,mindezt adig játszod még le nem esik neki a tantusz.


Éveken keresztül csináltam ezt a nagytatámmal csak nem telefonon hanem élőben.


apuékat szidta előttem folyton.Mikor elkezdte csak mondtam hogy apuékkal rendezze ezt le,nem rám tartozik,ha nincs más mondanivalója már itt sem vagyok.

2011. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

9:17!

nagyon el vagy tévedve..

2011. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%

09:17-es! Lehet, hogy a cigányoknál így szokás.


De én csak a páromat választottam és nem kértem hozzá a családját. Fel is vágnám az ereimet, ha anyóssal kellene együtt élnem.


Meg ez a szöveg, hogy megszülte neki a pasit. Hát ilyen nagy hazafit még senkit nem láttam, aki csak azért szül, hogy majdani menyének jó legyen vagy ne halljon ki az ország.

2011. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

9:17, es nyilván nem úgy értette, hogy a kérdező férjét "direkt" az ő kedvéért szülte meg az anyja. Akkor sem hazafi lenne, max előrelátó.

Amiről ír, az teljesen jogos. Időnként tényleg röhejes egy kicsit, amikor némelyek úgy írnak az anyósukról, mint valami felesleges rosszról. Pedig valóban ő szülte, nevelte a fiát, tőle kapta (részben) a külsejét, és nagyrészt a szokásait, a gondolkodásmódját, az alapvető jellemvonásait. Ezt hívják ugyanis nevelésnek. Ha szerethetővé nevelte őt az anyja, akkor maga az anyós sem lehet egy született szörnyeteg. Legfeljebb arról van szó, hogy a menyek nem tudják, vagy nem merik egyedül, vagy a férjükkel párban tudatosítani azt, hogy ők KETTEN már egy felnőtt pár, egy új család. És valóban nehéz ezt érvényesíteni, ha a "gonosz anyós" még a házába is fogadta őket...

2011. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt az anyóssal, amikor felvetődött ez a lehetőség, akkor sem kértem belőle. Külön életünk van már több mint 1 éve, saját házunk van. Soha nem élnék együtt az anyóssal.
2011. aug. 18. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!