Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon le fognak nézni?

Nagyon le fognak nézni?

Figyelt kérdés

39 éves nő vagyok.A férjemmel kijöttünk Angliába.A férjem nagyon szépen beszél angolul,így ő rögtön kapott munkát.Én anno annak idején oroszul tanutam így amikor kijöttem egy szót sem tudtam angolul.De olvasva a sok bizakodó történeteket bíztam abban ,hogy aki akar dolgozni azt alkalmazzák nyelvtudás nélkül is.Több hónapi sikertelen munkakeresés után,a legutolsó megalázó munkakeresésnél olyan szinten magamban fordultam,hogy 2 hónapig ki sem jöttem a lakásból.Nem voltam hajlandó még nyelvet sem tanulni.

De több elkeseredett hónapok után,és még mindig alig angol tudással kaptam állást.A férjem munkahelyén fogok takarítani.

Mivel én otthon Magyarországon sosem dolgoztam takarítóként (a szakmámban dolgoztam mindig)

így most tartok attól hogy lenéznek,és azt hiszik nem vagyok semmire sem jó csak erre..

Mindenképpen elmegyek dolgozni,csak nem tudom,hogy mire számítsak..

Aggódnom kéne??Én egyébként ezt a munkát is ugyanolyan fontosnak tartom mint bármi mást..csak hát nincs ebben tapasztalatom,hogy miképpen reagálnak egy takarítónőre.


2011. aug. 17. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

A helyett hogy örülnél, hogy legalább neked van munkád... azért fognak szégyelni mert te takarítasz ?? hidd el sokan örülnének itt Magyarországon, ha valahol takaríthatnának-.-

üdv.: 17 éves Lány

2011. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nézd, Angliában nagyon sok a külföldi, és nem záproznak rájuk épp a legjobb állások, ismerősöm biciklisfutár, pedig van végzettsége, mégis évekig élt ott, mire elfogadták és kaphatott munkát. Egyáltalán nem megalázó. Iratkozz be egy nyelvkurzusra, míg olyan szinten nem tudsz, hogy vállalhatsz olyan munkát, ami a szakmáddal kapcsolatos.
2011. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis az. Elhiszem, furcsa érzés, talán úgy érzed maagd előtt, hogy égő, én is így éreznék. Viszont van az a mondás, hogy ha az élet citromaot ad, csinálj belőle limonádét! Vedd úgy, hogy az első lépcsőfok a sikeres kinti élethez megvan! Dolgozol, pénzt fogsz keresni! (oké, nem sokat szerintem, de itt kezdődik). Aztán iratkozz be nyelvtanfolyamra, mint itt írták! Takarítasz, tanulsz angolul, ismeretségeket köthtsz, aztán bármi lehet még! Kitartást! Majd írj, mi van veled! Szorítok!
2011. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi a hibákért, csak siettem:)
2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog senkinek megfordulni a fejében, hogy lám ez a takarítónő biztos csak ennyire képes, hogy szépen rendet tegyen az irodában és felmosson...Gondold végig, te valaha gondoltál ilyet az előző munkahelyed takarítónőjéről?! Én egy hatalmas tökéletes irodaházban dolgozom, és soha nem jutott eszembe lenézni a takarítónőt amiatt, mert a több diplomás ám többnyire igénytelen emberek környezetét szépen elrendezi, kitakarítja, sőt ellenkezőleg! Becsülöm, hogy hajlandó más emberek után takarítani...Csak nagyon ritka esetekben találkozik a személyzet és a takarítónő itt nálunk legalábbis így működik, műszak után jön csak a takarítónő, ha pedig valaki túl órázik annál aznap nincs takarítás - és ezzel az ott túlórázók is tisztában vannak, ha pedig mégis igényli akkor pedig addig lemegy kávézni vagy kiücsörög a társalgóba amíg felmos a hölgy, de hidd el senki nem tekint rá, úgy, hogy na ez is csak ennyire képes...Nálunk pl. egy egyetemista lány dolgozik, értékeljük a munkáját és az erőfeszítését, mert nagyon igényesen dolgozik. Ha veled is meg lesznek elégedve, hidd el nem az lesz a fő gondolatuk, hogy szegény csak ennyi futja az eszéből, vagy a tehetségéből, hogy itt takarítson utánunk
2011. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ergo ideje lekezdeni KOMOLYAN megtanulni a nyelvet! Látod ha nem beszéled "csak" takarítónőnek vesznek fel.

De mégis mire számítottál,hogy vesznek fel melléd tolmácsot? Vagy az írásban kapott utasítás lefordítják neked? Sorban állnak az anyanyelvi szinten beszélő munkakeresők is.

A kulcs, A NYELVTUDÁS.


Nem nézik le, ez nem "alja" munka! Tisztességes kenyérkereset!

2011. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jajjj ne aggódj!


Semmi miatt!:-) Angliában egy takarítónő nem azt jelenti mint itt Magyarországon.Ott külön neve van és pozíciója és lehet feljebb menni a ranglétrán:-) Igen felelősségteljes munka,amit tisztességgel végeznek Angliában.Kapsz egy rendes fizetést,és megbecsülnek.Motiválnak is ezzel.

Szépen irányulj az emberek felé és meglátod,ők is kedvesek lesznek veled.


Ha már kicsit jobban megy a nyelv,akkor pedig kereshetsz más fajta munkát!Fel a fejjel:-))))

2011. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy én sosem néztem le őket,,de amikor dolgoztam ritkán találkoztam vele.

De nekem munkaidőben kell majd takarítanom,vagyis akkor amikor még javában dolgoznak. A férjem mondta,hogy a jövendőbeli főnökasszony szerint is úgy lenne jó ha munkaidő után mennék,de nem lehet.Mivel ez egy katonai ipari cég így 1 ember nem tartózkodhat egyedül egy ipari telepen.

Így amikor dolgoznak az irodában akkor kell takarítanom.Amikor dolgoznak javában az emberek akkor kell kitakarítanom a férfi/női wc-t és a konyhát is.

Ezért is fordult meg a kérdés a fejembe,mert voltaképpen "láb alatt" leszek..

2011. aug. 17. 14:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy kedves barátnőm is takarítónő Londonban,de ő megy mindig feljebb a ranglétrán,Magyarországhoz viszonyítva igen magas a fizetése,még az angol viszonyok szerint is teljesen jól megél belőle.Ő is kevés nyelvtudással ment ki,de azért elég jól tudott.Már több ember dolgozik alatta,szintén takarítók,és pár év múlva már menedzser is lehet belőle.Fejlődik az angolja,és elégedett a munkájával az életével is!
2011. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nekem a DIPLOMÁS (dietetikus) unokatesóm ment ki dolgozni,és kb. bébiszitter,de még ígyis többet keres,mint itthon,a kórházban.

és nem fognak lenézni.

2011. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!