Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családomat "nem zavarja"...

Ha a családomat "nem zavarja" hogy nem dolgozom, akkor a szomszédokat miért zavarja?

Figyelt kérdés

Munkakeresőben vagyok pár hónapja, és a családom pontosan tudja hogy tényleg el akarok helyezkedni, de nem sikerül, nem is piszkálnak érte. Mivel nem dolgozom, legtöbbször itthon vagyok, vagy én megyek el bevásárolni/postára/a nagyszülőknek gyógyszert íratni/orvoshoz kísérem őket, vagy én takarítok, füvet nyírok stb. Szinte nincs olyan nap hogy ne mondogatnák a szomszédok: Mikor mész már dolgozni? Mit tudsz otthon csinálni, egész nap netezel mi? Ma megkaptam mikor az egyik öreggel összefutottam és próbáltam lerázni: Minek sietsz, otthon úgyse csinálsz semmit.


Tiszta ideg vagyok mindig a bsztatásaik miatt...


2011. szept. 30. 22:57
1 2
 1/20 anonim válasza:
93%
ne legyél ideges. basztasd te is őket. mondjuk nyírj hajnalban füvet. így legalább hallják hogy csinálsz is valamit.
2011. szept. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
öreg szomszédaid vannak? mert azoknak szokásuk,hogy belekötnek mindenbe. csak mondd nekik,hogy a munkakeresés folyamatban van,már nem mintha olyan sok közük lenne hozzá... de nehogymár ne lássák hogy kint szorgoskodsz.
2011. szept. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

pedig gondolj bele milyen jó lenne visszaszólni nekik :)

egy intelligens ember ugye nem szólna erre semmit, viszont kinek jó az, ha magadban nem tudod ezt megemészteni? Ha Te vagy dühös az ö hülyeségük miatt? Hàt kik ök, hogy beleszóljanak? El kellene küldened öket melegebb éghajlatra szerintem..túl rövid ehhez az élet ;)

2011. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Mert a szomszédok azt hiszik, hogy ők nagyon okosak, és bölcsek, és hogy felhatalmazást kaptak arra, hogy beleszóljanak mások életébe!


Peregjen le Rólad, gondold azt, hogy Te ennél több, és jobb vagy, és csak az a fontos, hogy Te és a családod tudja, hogy valójában mi az igazság! :)

2011. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
a hajnalban fűnyírás jó ötlet... :D 2. voltam
2011. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
tünnyél dolgozni te naplopó,hagyd a gyerekeidet netezni.
2011. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Én visszakérdeznék, hogy "Talán tetszik nekem munkát adni? Ha nem, akkor akadjanak le rólad, semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz. Én biztos megmondanám, engem ne pisztergáljon senki, ha a családom sem teszi, mert semmi közük hozzá.
2011. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
miből élsz te 100 éves kockafej?
2011. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a "minden lében kanál szomszédok" prototípusai. Mindig kíváncsiskodnak, beleszólnak más dolgába, leskelődnek...

Én a helyedben lehet, hogy azt felelném:"Miért, csak nem tud valami jó munkát ajánlani? Örülnék neki!" Vagy: "Majd, ha lesz állásom maga lesz az első, akinek szólok!"

Sajnos, vannak ilyen emberek, akik nem ismerik azt a régi szólást, miszerint: Ki-ki a maga háza előtt seperjen.

Mikor én voltam állástalan anno, engem szerencsére megkíméltek ettől a szomszédok. Egyedül a húgom anyósa / aki mindenbe beleütötte az orrát /"ajánlgatott" nekem Tescos meg takarítónői munkákat, merthogy ő ugye mindent elvállalna...persze nagy ívben tojtam a dumájára.

Kívánom, hogy sikerrel járj és találj egy neked megfelelő állást.

2011. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg tőlük hogy: "Maga itt???Temető meg üres???" Ne félj,többet nem fognak csesztetni,vén,kotnyelesek.Mi közük hozzá? Az ő korukban könnyű volt,ha nem tetszett nekik valami a munkahelyen,mentek másikra.Mindig volt munka.Fogalmuk nincs,mi van most az életben!Dogozgattak,nem volt stressz,éltek normálisan,50 pár évesen meg mentek nyugdíjba.Engem ilyenek ne osztogassanak! Ne hagyd magad Te sem!
2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!