Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt más is, akinek anyagil...

Van itt más is, akinek anyagilag problémát okoz az iskolakezdés?

Figyelt kérdés
Két gyermeket nevelek egyedül, és úgy érzem, minden évben egyre többet kell ilyenkor költeni. Sajnos csak három gyermek után jár ingyen tankönyv és étkezés, a fizetésem több, minthogy segélyt kaphatnék az önkormányzattól. Hogyan tudtok ilyenkor spórolni?
2011. aug. 17. 15:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kifigyelni az akciós helyeket,esetleg teszvesz-veterárol

vásárolni!

2011. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Vaterán nézzél tankönyveket, sokkal olcsóbbak, mint újonnan. Füzeteket, tollakat, stb is lehet venni olcsón, nincs szükség mintás, csillivilli cuccokra. A kaját is kilehet hozni 'fillérekből'. Pl. én mindig két zsömlét vittem valamilyen felvágottal, salátalevéllel, + anyum mindig tett mellé almát, narancsot, banánt, stb. Egy napra nekem ennyi elég volt, otthon meg ebédeltem, ami volt.
2011. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, én mondjuk nővéremtől örököltem a tankönyveket, de sokszor volt olyan, hogy nem egyezett az oldalszám, de nem foglalkoztam vele, mert amúgy meg ugyanaz volt, csak mindig vannak új kiadások.. Ha valami meg hiányzott, akkor azt lefénymásoltam. :)
2011. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsika, hogy megint írok, volt olyan osztálytársam, akik tehetősebbek voltak, de inkább a suli könyvtárából kölcsönözték a könyveket, nem akartak rá költeni. Van ilyen is. :)
2011. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is így volt. Pont így. A munkáltató az évi ruhapénz összegét 12 hónapra elosztotta és így anyukám pont 1000 Ft-tal kapott többet papíron (a ruhapénzt csak ruhára lehetett költeni, kajára nem), ezért nem kaptunk semmi segélyt. Anyának mama segített sokat, meg volt, h előleget kért a fizujából. Nagyon pocsék időszak volt. Apa semmit nem segített. A gyerektartást nem lehetett letiltatni tőle és volt, h ide sem adta.
2011. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltunk. Gondolom, hogy tesó örököl minden könyvet amit lehet, az alap. Anya még a kitöltött munkafüzeteket is öcsémre sózta, mondván úgyse ír leckét, így legalább jó jegyei lesznek. :D Egyedül a nyelvkönyveket vette meg neki újra eredetibe, mert azt fontosnak érezte.

Különben ha volt olyan évfolyamtársam-barátom akinek megvolt egy könyv, ami neki már nem kellett deöcsémnek jó volt, elkértem tőle, ők meg odaadták.

Jah meg anya bookline-ról rendelt sok tankönyvet mert olscóbb volt nem gyengén, mint amit iskolából lehetett megvenni "hivatalosan". Vagy volt, hogy egyáltalán nem vettünk meg egy fajta könyvet, mert tudtuk, hogy évek óta soha egyetlen évben sem kérte a tanár, ha mégis, akkor meg néztük padtársét. Ilyesmik.

Toll és egyéb ilyesmiket anya munkahelyről tudott szerezni, minden más... hát.. nem tudom... miben szeretnél még spórolni? Nem költöttünk tankönyvborítóra, mondván minek, úgyse tettük tönkre, és úgyse hordtam magammal őket, mert nehezek voltak... Menza... Nos azt anya tudta fizetni, de öcsém csóró osztálytársa gyakran járt velünk a menzára, ahol a hülyegyerekek rengeteg maradékot hagynak meg, gyakran érintetlenül... XD Hát jó ezt ne vedd alapnak, de mi rengeteg maradék kaját ettünk meg, komolyan, mi öcsémmel állatok voltunk a menzán, meg az ottani barátink, bármit megettünk ha éhesek voltunk... :D Meg járt ingyen kenyérszelet abból rendszeresen többet vettünk és hazavittük, mert anya későn ért haza és nem tudott hozni semmit, és legalább kenyér legyen... XD

Jó ez most tényleg csóróság, deee... XD Élet volt szerintem. :D Poén élet. Hiányzik a menza.

Na de konkrétan min akarsz még spórolni? Hátha tudok tippeket. :D

20L

2011. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként némely cég ad ilyen sulitámogatást, és minden vásárolt füzet-toll-hasonló sulicuccok néha sportcipők vagy sportruházat után fizet vagy x összeget vagy teljeset. Több ismerősömtől hallottam ilyesmit, nálatok nem lehet ilyet kérni? Érdemes megkérdezni. Csak kell számlát kérni.
2011. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
kérd ki a tankönyvlistát a suliból és antikváriumból, könyvtárból, kéz alól beszerezheted olcsóbban. Nekem anyukám csomagolópapír helyett hirdető újságba kötötte a könyveimet, és mindennap vittem otthonról kaját, zsebpénzem nem volt, vagy tini koromban már heti 200 ft. Erre jól emlékszem, heti 200 a 90-es évek végén :)
2011. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hanyadikosak a gyerkőcök? Alsós füzetekkel tudnék segíteni, illetve a hetedikes könyvekből tudnék egy csomót adni, ingyen :) egyedül a biosz, fizika, kémia, matek, amire szükségem van, a többit oda tudom adni! :) Tavaly a 6.-os könyveket is szétosztogattam, segítettem az embereket.

Ha tudsz adni egy könyvlistát, hogy mire van szükségetek, szíves örömest megteszem, illetve utánanézek, és összeszedem a fölösleges de nem használt dolgaimat, és odaadom, ha van rá igény! :)

2011. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemnek ugyan ingyenesek a tankönyvek, viszont mivel már 2 éve munkanélküli vagyok, havi 42.200.- ból élünk. Idén ráadásul a gyermekvédelmi segély 5700.- forintos kp támogatást sem küldik, majd csak szeptemberben...

Én idén a Vateráról rendeltem meg a felszereléseket. Találtam egy eladót, akinél szinte minden megvolt, elég jó áron. Körbekérdeztem az ismerős anyukákat és így nagy tételben rendeltem, ami miatt kedvezményt kaptam az eladótól. A teljes második osztályos felszerelés így 7000.- forintomba került. Ráadásul "menő" Waverly place-es felszerelések és még 3 emeletes tolltartó is benne van ebben az árban :)

2011. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!