Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénzen veszekszünk, mi aki...

A pénzen veszekszünk, mi aki soha semmin. Megkeseríti a mindennapokat a dolog. Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. Szeretjük egymást, és komolyan gondoljuk azt ami köztünk van...Mi az a pár vagyunk akik mindig mindent megbeszélnek, akik felesleges vitába nem bonyolódnak, nyugisan tisztázzuk a dolgokat (azért mi sem voltunk mindig ilyenek:P)

Harmadéves leszek egy egyetemen, ahol az óráim kb reggel 8-8 ig vannak szünetekkel, de annyira szétszórva, hogy elvesz az egész napom. Hétvégén meg örvendek, ha a gyakorlatot tudom rendezni...Tehát dolgozni nem tudok. A szüleim, nagyszüleim segítségével (plusz tanulmányi ösztöndíj) tartottam fenn magam az elmúlt két évben. Idén nyáron sok minden megváltozott, apukám betegnyugdíjba kényszerül, anyukám minimálbért kap, a nagyszüleim meggondolták magukat (bár lenne miből, bőven) nem támogatnak tovább...

Nyomott a hangulatom, egész nap azon jár az eszem mit tegyek...A párommal nem tudok erről normálisan beszélni, úgy érzem nem érti mennyire rossz a helyzet...ilyeneket mond, hogy majd minden rendbe jön, jó lesz, ne idegeskedjek. (Nem mondom, hogy neki gazdagok a szülei, de sosem nélkülöztek és évi 1 kiadós nyaralás belefért mindig)...most egy jegyemet várom amin az ösztöndíjam áll vagy bukik, erre fejemhez vágta, hogy ne legyek úgy oda, neki még hátra van a vizsgája...rosszul esett, és megmondtam, hogy azért nem tudom melyikünknek könnyebb...sok mindent a fejéhez vágtam, pedig nem minden volt úgy...

Nem ismerek magamra, a mi kiegyensúlyozott kapcsolatunkat megmérgezte a nincstelenségem...

Most minden fáj...és kilátástalannak érzek mindent...


2011. szept. 2. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

aki stabil anyagilag, soha nem tudja átérezni, milyen az, amikor a másik az utolsó fityingekért is megküzd.

tapasztalatból mondom.

pl a párom, aki anyagilag jól áll,én meg túl rosszul hozzá képest olyanokat vág a fejemhez, hogy azért nem költ rám, mert azt magára is költhetné (ebből a szempontból a te párod még istenes is, hogy legalább biztatni tud téged)

a volt párom, meg aki szintén csóró volt, mint én, nos ő, az utolsóit is nekem adta!


sajnos ez természetes hogy így van :(

2011. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

nem akarok gonoszkodni de manapság minden nap így vannak emberek gyerekkel hitellel munka nélkül stb.

te meg most jöttél erre rá és mérgelődsz a nagyszüleid miatt.

ne azon keseregj mi van ha nem lesz ösztöndíj gondolkodj előre (halasztás munka...mittudomén) én értem hogy fontos neked az egyetem de más elkezdeni sem tudja mert nincs pénze albira vagy piti dolgokra.

a párodat meg becsüld meg mert legalább nem veled kesereg hanem pozitívan áll hozzá,az ő szülei meg gondolom megdolgoztak a nyaralásukért egész évben.

tehát fel a fejjel ez a való világ.

2011. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

nagyon sokat beszéltem erről a jelenlegi párommal, próbáltam önzetlenségre ösztönözni, ami nagyon nehéz, mert hajlamos a másik azt látni, hogy ki akarják használni.

de már van fejlődés

de nálatok nem erről van szó, hogy irígy/önző lenne a párod, hanem "csak" nem értékeli a munkádat/igyekezetedet az anyagiak felé amire rákényszerülsz.

mert ugye neki könnyebben jön.

és ha nem is értékeli, lehet nem is érti, a helyzetedbe meg nem akar belegondolni, mert lehet kellemetlenül érintené.

sajnos az ilyen nem társ még maximálisan. nem akar felelősséget vállalni a párjáért, gondjaival együtt érezni, stb.

ez vagy alakulni fog, ahogy a kapcsolatotok komolyodik, ha nem, az régen rossz.

2011. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

bella!

Én nem kesergek a nagyszüleim miatt, csak elmondtam mint tényt. Annyi pénzük van, hogy veti fel őket, de inkább a matrac alá teszik (mert el nem költik) minthogy a beteg fiukon segítsenek...PONT


A páromtól meg nem sajnálom a pénzt, ha valakire Rá mindig számíthattam az életben. A szüleitől végképp nem sajnálom, látom mit gürcölt az apja, hogy meglegyen az, ami most megvan neki. Ezenkívül rengeteg mindent kaptam tőlük, szóval Isten ments, hogy én rájuk legyek kibukva, mindezt csak azért írtam le, hogy látható legyen miért könnyű a páromnak elsiklani a problémán...


Halasztani nem tudok, abban az esetben automatikusan fizetéses helyre vesznek vissza...

Levelezőre meg átmehetnék, de akkor nem volt amiért nappalin végig gürcöljem az elmúlt 2 évet, kapok egy sz@r távos diplomát amivel nem érek semmit.


Bánt, hogy a páromon "vezetem le" szegény segítene, ha tudna. Ő jószívű egyébként, és bármit megtenne értem. Tudom.

2011. szept. 2. 13:33
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából tudom, hogy mellettem áll, bármiben, még sosem hagyott cserbe és ha volt neki mindig adott nekem...önzetlenül.

Csak úgy érzem nem tudja felfogni, hogy most tényleg "nagy a baj":-S

2011. szept. 2. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:

én értem hogy most pánikolsz,nem bántásnak szántam hidd el.

csak egy kicsit zökkenj ki ebből hogy

jaj mert az ő szülei....

mert a mamáék meg...

mert a párom nem ért meg...

ezzel nem jutsz előbbre légy higgadt a párod nem a te életed éli még ha együtt is vagytok vannak olyan helyzetek amikor egyedül magadra számíthatsz még a tökéletes kapcs. is van.

és most akkor inkább elússzon az a 2év minthogy valami legyen a kezedben.

légy pozitív és tudd hogy bárhogy is lesz meg tudod oldani magadnak.

menj sétálj ne agyalj folyton hogy mi lesz mert csak magadnak generálod a rossz érzést,amitől nem tudsz jó ötleteket kitalálni pénz témában.

2011. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm...
2011. szept. 2. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne haragudj meg a párodra ez miatt, még valószínű hogy nem látja,mekkora baj lesz nálad/veled ez miatt. De biztos vagyok benne, hogy látni és érezni fogja,csak egyszerűen még nem jutott el a tudatáig.

Biztos ki fog melletted tartani így vagy úgy,illetve kiderül úgyis,4 év az mégiscsak 4 év!


Kicsit más: a levelezős diploma ugyanannyit ér mint a nappalis,a távos diploma ami más(az távoktatás az egy különfajta!).Viszont ha jól tudom a levelező az mindenhol költségtérítéses sajnos :( Szóval nappalin kellene maradnod szerintem is.

Ha valahogy tudsz,mindenképpen vállalj el diákmunkát,havi 40 max 50et össze lehet vele szedni főleg úgy,hogy rugalmasak általában a munkaórák!(nemtudom melyik városban vagy,de pl nagyvárosban rengeteg a diákmeló!).Sok ismerősöm van,aki összevissza 2-3órákat dolgozik egyszerre,viszont a heti 20órája meg van simán.

2011. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, lehet, hogy rosszul értem a soraid, de ha jól értem, akkor a probléma konkrétan az, hogy te görcsölsz azon, hogy mennyi pénzt tudsz a közös költségeidbe tenni, a párod viszont nem kéri számon ezt a dolgot rajtad (bocs, ha rosszul látom a helyzetet). Figy, ha így áll a dolog, akkor két jó tanácsom van:

1. Próbálj meg ellazulni, és örülni annak, ami van.

(Ezt nem úgy értem, hogy egy kapzsi dög vagy, hanem ld. 2. pont.)

2. Adj hálát a Magasságosnak, hogy a párod nem egy anyagias valaki, és nem pénzt akar látni, hanem téged.

+1: Amúgy ismerős a helyzet. Mi feleségemmel 6 éve vagyunk házasok, a házasságunk jelentős idején neki nem volt állása, mert nem talált, de amikor talált, dolgozott. (Amikor viszont nem dolgozott, akkor tanult, és én meg minden este, mikor találkoztunk, annak örültem, hogy a fáradtságtól nem esett a busz elé, napi 6 órát utazott, hogy tanulhasson, amikor meg dolgozott is meg tanult is, akkor meg azon izgultam, hogy csak bírja, és ne készüljön ki...) Amikor nem volt állása, mindig azon görcsölt, hogy csak egy kitartott nő, mert az én (nem túl nagy) keresetemből élünk ketten, és ő nem hozza a pénzt, csak viszi, és hogy ez milyen szörnyű neki... Nagyon hosszú időbe telt, mire elfogadta a helyzetet, és nem tudtam mást tenni, mint szeretgetni, és elmondani, hogy nekem ő a fontosabb, az, hogy ő jól legyen és boldog legyen, minthogy keres-e és mennyit. Szóval egy szónak is száz a vége: ha szeret a párod, ne a pénzen görcsölj, hanem adj neki egy cuppanós puszit, és csináld meg a kedvenc vacsiját, és ennyi. Lesz még idő, amikor sokkal több pénzetek lesz, mint most, és nem biztos, h akkor boldogabbak lesztek, mint most. Sok sikert! :)


33F

2011. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!