Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérem fenyegetőzik és...

Testvérem fenyegetőzik és megkeseríti az egész család életét. Mit tehetnénk? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Bocs, ha hosszú lesz, de nem egyszerű történet. Már a 90-es években kezdődött minden. Szüleink elváltak, pont amikor a bátyám elég érzékeny korban volt (6 éves). A nagymamámék kedvence volt, mert egyedüli fiú a családban. Mondhatjuk, hogy elkényeztették. Ha édesanyám megtiltott neki valamit, már szaladt is a nagyszülőkhöz. Ott biztos elérte. Aztán egyre komolyodtak a dolgok. 17 évesen bilincsbe hozta haza a rendőrség, majd egyre több zűrje volt (rendőrségi is). Nem tudott megmaradni egy munkahelyen sem, pedig az összes családi kapcsolatot kihasználták a szüleim és nagyszüleim, hogy kedvére való munkája legyen. Ha jól tudom, meg is lopta a munkaadóit, sőt kétes vállalkozásokba is kezdett (nem tudok pontos részleteket, de tuti volt adócsalástól kezdve minden). EZ így ment évekig. Ha gáz volt, pl. egy hitelező elveréssel, lecsukással fenyegette, mi, a család mindig adtunk pénzt és kihúztuk a bajból évtizedeken keresztül. Nagyszüleink közben meghaltak, a rá hagyott örökséget már eltapsolta (7 M ft), akkor éppen a játékszenvedélye hatalmasodott el. Elvált tőle a felesége, a gyerek után nem fizet, nem is látogatja, vagy ha fel is ugrik hozzájuk hébe-hóba, akkor csak netezni megy fel. Kifizettem neki az angliai útját, mint utolsó segítség, mert volt kint álláslehetőség. 10 hónap után egy fillér nélkül jött haza. Most nincs hol laknia, már mindenki hátat fordított neki. Most már édesanyám sem engedi be a lakásba. Fél tőle. Erre feltörte a lakását, amikor nyaralni volt. A rendőrség nem tudott semmit tenni, mert be volt jelentve. Kényszerkijelentést tett édesanyám, erre most azzal fenyegetőzik, hogy felgyújtja az otthonainkat. A rendőrség továbbra is tehetetlen. Engem nem érdekel a rengeteg pénz (több millió forint, amivel tartozik. Én csak nyugalmat akarok Anyámnak és a saját családomnak. Én semmilyen testvéri érzést nem tudok vele kapcsolatban érezni. (Már itt is fenyegetőzött a lakásunk elött). Mit tehetek? Hova fordulhatok? A rendőrségen semmit nem tudnak tenni, idézem "amíg személyi sérülés nem történik" vagy ha a "zaklatás nem fizikai". Én nem várnám meg, míg ég a ház (szó szerint!) ;-( Segítsetek!
2011. aug. 2. 13:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Távoltartási végzést kérhettek családtagra.
2011. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Javaslatom nincs,de nagyon durva...Húh,a saját tesód...Azért biztos piszkálja a lelkiismereted is,de rajta már tényleg nem tudtok segíteni.SAjnálom a családodat.
2011. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Költözzetek el nagyon gyorsan egy olyan helyre amit az az állat nem ismer!


A másik: valahol csak ki lehet verni a balhét azért mert a sünök nem hajlandók segíteni! "Amíg személyi sérülés nem történik" vagy ha a "zaklatás nem fizikai". Ez túlzás nélkül botrány!


"Most már édesanyám sem engedi be a lakásba. Fél tőle. Erre feltörte a lakását, amikor nyaralni volt."


A sünök persze tehetetlenek. Ezek után mondja azt valaki hogy ilyenkor az ember ne vegye saját kezébe a dolgok elintézését...

2011. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos azzal semmit nem érnek, és ha jól tudom, 30 nap. És utána? egy jó verés segítene, de sajnos ez sem segít, érdemben sajnos nem tudok segíteni, de drukkolok nagyon, sajnos sok ilyen patkány rohangál.
2011. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2.! A lelkiismeret dolgot bele sem írtam. El sem tudjátok képzelni, hogy milyen érzés ezt tenni a ember saját testvérével. Ő persze erre játszik. Volt már minden a fenyegetés előtt, sírás könyörgés, örjöngés. Öngyilkossággal is fenyegetőzött. A lelki terror része sem volt egyszerű :( De most más az életünkért kell aggódnunk, mert nem tud többé kihasználni és bábként kezelni minket. És mi még gyereket akartunk ;(( Ennyi stressz mellett össze sem fog jönni. Ne is beszélve arról, hogy anyám mit él át, hogy a saját gyereke ezt csinálja vele. És ha az enyém is ilyen lesz? Rémálom! De köszönöm az együttérzéseteket!

Ami a távoltartásit illeti, semmi értelme, mert mire kijön a rendőrség elmegy. A rendőröknek mondta! És tudja jól, hogy anyám idegei már teljesen kivannak... erre játszik. Hogy majd beadja a derekát, ő odaköltözik, él anyám nyugdíjából, amíg ő a piszkos üzelteit csinálja. :(

2011. aug. 2. 14:18
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Állandó zaklatásért fel lehet jelenteni..

De nem a rendőrségre kell menni hanem egyből a bíróságra.

Mi is így tettünk,ugyanis az egyik nagybátyám (alkoholista) hasonlóképpen fenyegetőzött,és terrorizált mindenkit.Ő is volt,hogy betört a lakásunkba(nincs is bejelentve,de mégis megtette) így a végén a család összes tagjának elege lett,és zaklatásért a bírósághoz fordultunk..Lett eredménye,mert pénzbírság,és ha további panasz érkezik akkor 5 évig terjedő börtönbüntetést kapott volna.(feltételesen kapott 1 évet) Ennek már lassan 6 éve,és azóta sem láttuk..

2011. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
86%
Hasonló történik egy ismerősünkkel majdnem egybe vág a sztori csak az ő testvére olyanokat kezdett képzelegni h ő jézus testvére ezért pszichiátrián van de pár hónap és jön ki.
2011. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, ez nagyon durva! Figyelj, ha Angliában elélt a tesód 10 hónapig, akkor itthon is el tud a segítségetek nélkül is. Végül is nagyfiú, nem?


Költözzetek el, és ne mondjátok meg neki az új címet. Mást sajnos nem tudok mondani.

2011. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Sose értettem hogy miért adnak olyan tanácsot,hogy költözzenek el..Mintha olyan könnyű lenne.Arról nem is beszélve,hogy nehogy már az ember elmenjen onnan ahol szeret élni,amiért megdolgozott,mert van egy idióta rokon aki zaklatja őket.

Kedves kérdező.

Én vagy feljelenteném állandó zaklatásért

vagy fizetnék pár ruhásszekrényi emberkéknek,hogy tanítsák meg a jómódorra..Ha első szóból nem értene,akkor újra fizetnék,,,hátha a második megruházás már derengene neki..

2011. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Költözzenek el?Mintha az olyan egyszerű volna!Ha meghirdetik a házukat akkor is évekig várhatnak míg megy egy komoly vevő.Ugyan már!

Szerintem vegyétek saját kezetekbe ezt az ügyet.Keressetek valakit aki megfenyegeti és meg is veri.Én azt tenném!

2011. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!