Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkosság esetén a volt...

Öngyilkosság esetén a volt iskolára ami egyházi, tesznek fekete zászlót és mécsest? Kap búcsúbeszédet? Temetésnél kap papi beszédet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
szeretnéd, ha majd megemlékeznének Rólad?
2011. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kis aggódos lenne, remélem nem akar semmi butaságot csinálni, de azért első nagyon aranyos volt.
2011. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal ma már senkit sem temetnek az árokszélre, csak mert öngyilkos lett. De ne áltasd magad: ha öngyilkos leszel, akkor már úgysem számít neked, hogy ki mennyit sír a temetéseden, hogy kapsz-e fekete zászlót és miket hazudoznak össze remekbeszabott gyászbeszédként rólad.


Ha viszont elfutsz a karmád elől, akkor a következő körben esetlen egy nehezített verziót kapsz a nyakadba.

Vagy ha te ebben hiszel: az örök tűz fogja a lelkedet égetni.


Na, csak fel a fejjel! Eszedbe se jusson hülyeséget csinálni, amit félúton megbánnál, amikor már nincs visszaút!

2011. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

én voltam az első válaszoló

nem akartam lavinát indítani, csak mondom jó lenne tudni, h a kérdés miért érdekel..

ha egy ismerősöd vagy barátod akar hülyeséget csinálni, vagy már meg is tette, és most a szeptemberi tanévkezdés miatt érdekel a kérdés, akkor őszinte részvétem

mellesleg én úgy tudom, h az öngyilkosság bűn a vallásban, tehát nem hiszem, h az egyházi iskola nagyon sajnálná a tagot...

de am a rendes iskolák, amik nem egyház kezében állnak, biztos, h tesznek ki fekete zászlót, ha vki meghal

2011. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem jársz már oda így nem valószinű nem is tudnának róla.

Nem kell ilyen hülyeségeken gondolkodni.

2011. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a testvérem halt meg..
2011. aug. 17. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ma már nincs ilyen, hogy aki öngyilkos lett, arról nem is beszélünk. Teológiai szempontból az öngyilkosság valóban súlyos bűn, de fenntartjuk a lehetőségét, hogy az áldozat esetleg megbánta a dolgot, akár egy utolsó utáni, számunkra ismeretlen pillanatban, innentől kezdve pedig Isten végtelen irgalma érvényesülHET. Azt hiszem a dolog vallási oldala miatt egy egyházi iskolát még jobban megrázna a dolog, hiszen a veszteségen túl ott van a félelem, hogy egy szerettünk az örök szeretetlenség állapotába került. Fekete zászló, mécses, papi prédikáció garantált, de ez nem vigasz az illetőnek, ha az örök kárhozatban szenved, és nem vigasz a hozzátartozóknak sem! Különben is, nem kell semmi hülyeséget csinálni. Végy példát "Brájen"-ről. http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ&feature=related
2011. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

mint azt már írtam, őszinte részvétem

viszont most azon gondolkodok, talán jobb is lenne, ha nem emlékeznének meg Róla.. félre ne értsd, de miért kellene azzal kezdeni a tanévet, h iksz ipszilon öngyilkos lett.. szeretnéd, ha az egész suli a testvéredről beszélne?? ha mindenki Hozzád szaladna, h mesélj, mi volt.. ha mindenki hazug, alaptalan történeteket találna ki, h vajon miért tehette? én biztos nem örülnék..

egészen más akkor a helyzet, ha vki önnön hibája nélkül hal meg.. elüti egy autó, stb

de ha vki öngyilkos..

nah mindegy, ez csak az én véleményem...

2011. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Előző vagyok (brájenes). Részvétem. Nem láttam a kommented mielőtt írtam. Bocsánat az így már meglehetősen illetlen humorért. Így más a helyzet.

Biztos lehetsz abban, hogy a suli nem lesz bunkó, nem fognak ítélkezni a testvéred felett. Nem tudom, hogy ez neked számít e, de imádkozni azt biztosan fognak érte.

2011. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
részvétem beszédet kap ,de nem szentelik be a sírt vagy valami ilyesmi én még ilyen temetésen nem voltam.
2011. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!