Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha semmit nem...

Mit tegyek ha semmit nem tudok megbeszélni anyámmal?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok ráadásul eléggé félénk, és engem piszkálnak és kizárnak az osztálytársaim.

Ezért nyáron akartam volna, edzeni, de nem engedte.

Elakartam menni bulizni, ismerkedni szórakozni, ezt se engedte.

Otthon se enged el sehova. Kértem tőle, legalább vegyen pár divatos ruhát, ezt se kaptam meg tőle.

Semmit nem enged meg nekem.


16F


2011. aug. 17. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
tök egyszerű ne kérd ki az engedélyét... menj amerre látsz :D és kezd el élni az életedet ;)
2011. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, az edzéssel pl. mi baja.
2011. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg vele megbeszélni, hogy a szigorúsága neked milyen problémákat okoz, hogy neki sem jó, ha nem fogsz tudni beilleszkedni és állandóan rossz lesz a közérzeted. LEhet hogy túlságosan félt téged. Próbálj vele kompromisszumot kötni, hogy mindig elmondod, hogy pontosan kivel és hová mész, pontosan érkezel haza, stb. Esetleg cserébe segíts a házimunkában! Az edzésről meg annyit, hogy nagyon fontos a mozgás, főleg ebben a "mai világban" blablabla... :D Sok sikert!
2011. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Anyukád csak félt téged! Azért próbálj meg vele beszélni, mert így nem lesz sok barátod, akikre számíthatsz a bajban :) ! De azt én sem értem, hogy az edzést miért nem engedi! Ritka az, aki engedélyt kér az anyjától, nem mindenki ilyen jó! :)
2011. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is anyuka vagyok, bár sokkal kisebb gyerekkel.. Anyukád biztosan nagyon félt téged, mert annyi rosszat lehet hallani, olvasni mindenhol és.. mindenről. Van egy mondás, amit talán ő is hallott már: " Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz." Ezt kéne neki valahogy megértenie... Na persze ne oktasd ki, csak próbáld meg vele megbeszélni, hogy azok a dolgok, amiket szeretnél, teljesen természetesek és ártatlanok a te korodban. Beszéljétek meg, hogy miért nem enged neked dolgokat,és kössetek kompromisszumot. Egy kicsit enged ő is, egy kicsit engedsz te is..
2011. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet nincs pénzetek...
2011. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt most nem a pénzről van szó. :((

Átlagos család vagyunk, ha erről lenne szó megérteném.

2011. aug. 17. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!