Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem már nem akarja...

A férjem már nem akarja megbeszélni a problémákat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy általánosságban jó a házasságunk, de van egy-két dolog, ami fölött nem tudok napirendre térni és ha ezek miatt összekapunk, azt eddig mindig megbeszéltük azonnal és a végén kibékültünk. Most nem így történt, elment hazulról egy barátjával szórakozni, mondván, hogy nincs kedve velem vitázni. Ez azért nem jó jel.

Az a bajom, hogy itthon, azon kívül, hogy segít fürdetni a babánkat, az égvilágon semmit nem csinál, hazajön a munkából, leül a laptopja elé és azon játszik meg cikkeket olvas. Ha odamegy a lányunk, nekem kiabál, hogy vigyem már el onnan, mert zavarja, hogy piszkálja a laptopot. Amikor mondom neki, hogy éppen foglalkozhatna is a gyerekével egy kicsit, akkor kb. 10 percre leül mellé játszani, de ennyi. Emellett nagyon figyelmetlen is. Ma nagyon rosszul voltam, hívtam, hogy jöjjön már haza a csocsózásból, mert nem tudom a babát így ellátni. Amikor hazajött, meg se kérdezte, jobban vagyok-e már, stb. Szólok neki, hogy szerintem tisztába kéne tenni a babát, erre ő: előbb eszem, most hagyjál békén!

Nagyon felhúztam magam, tiszteletlenül beszéltem vele, erre azt mondta, hogy addig semmi nem érdekli, amit mondok, amíg bocsánatot nem kérek és meg nem ígérem, hogy szépen fogok vele beszélni.

Most én fújtam fel a dolgokat vagy igazam van? Szerintem elég bosszantó dolog egy beteg emberrel szemben, hogy a segítség helyett még kérdőre vonják a hangnem miatt...


2011. okt. 18. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg, hogy akkor mostanában nem lesz túl sok közös témátok.

Közöld vele, hogy amíg neki a csocsó fontosabb, mint a beteg felesége és a kislánya, akkor majd te akkor vagy hajlandó bármit is csinálni, ha Ő bocsánatot kér azért, mert egy...... Nem írom le mi.


Sajnos azt kell mondanom, változni nem fog...

2011. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem jó nagy bunkó, ülj le vele beszélgetni hogy ez így nem fog menni, nem becsül és hogy úgy érzed mint ha nem is hozzátok tartozzna már.A gyerekével nem foglalkozik?Mi a f*sznak vállalta akkor?Egy jó nagy lelki fröccsöt adjál neki úgy hogy meglepetés érje, de ne ordibálj mert hidd el akkor le fogja sz*rni hogy mit mondasz.Szerintem vagy észhez tér ezek után vagy cum*sz.
2011. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem történt valami a változással egyidőben? Munkahelyi gond, bármilyen egyéb személyes probléma, tényleg bármi?
2011. okt. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Te beszélj vele tisztelettel? És mégis mit tisztelj rajta? hogy nem képes segíteni a gyereknevelésben, főleg ha rosszul is érzed magad, soha nem fog változni, nála saját maga az első, ismerek nem egy ilyen embert és a nő tönkre ment, a gyerekek rosszak és a férj még mindig nem veszi észre magát.
2011. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%

Is-is.

Megértem,hogy elmegy, mert nem akar vitázni, sokszor elviselhetetlen a vita, én is menekülök előle.

A tiszteletlen hangnem meg szerintem nem megengedhető, nem drámai dologról volt szó. Azért nem az esküvőtökről késett,csak evett mielőtt ment a gyerekhez.

Az meg hogy a betegséggel érvelsz azt bizonyítja,hogy egyébként nem lenne igazad, szóval ezt hagyd ki. Ha úgy érzed igazad van, akkor az nem azért van,mert te most beteg voltál, hanem azért, mert ő saját magát helyezte előtérbe és pampogott.

Én a helyedben azzal a feltétellel kérnék bocsánatot, ha ő is ugyanezt teszi és akkor szent a béke :)

2011. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"...Nem történt valami a változással egyidőben? ..."


De a jelek szerint lett egy gyermek és ezzel nem tud mit kezdeni.

Sajnállak, ha nincs valaki markáns személy aki tud a lelkére beszélni (apa, barát) és veled együttműködik akkor ez előbb utóbb válás lesz, kérdés, hogy addig mennyi évet pazarolsz el az életedből.

Létezik sajnos társas magány.

2011. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Gondoltam, hogy lesz, aki a válással jön.

A problémamegoldás egyeseknek ezzel egyenlő?

Ennyire nem veszi számba senki, hogy két emberről beszélünk, akik azért házasodtak össze, hogy együtt éljék le az életüket?

Arról nem beszélve, hogy most csak a kérdezőt olvastuk(nem arra akarok kilyukadni,hogy nem mond igazat). A férj simán előadhatná másképpen a sztorit és máris másképp festene az egész.

Nem lenne merszem válást tanácsolni egy általános problémával küzdő családnak, akiknek ráadásul kisbabájuk van.

2011. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
tényleg bunkóság volt... én egy hétig nem szólnék hozzá. hogy lehet így bánni valakivel? :(
2011. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyszer vedd rá, hogy beszéljétek meg, mi a gond. Esetleg menjetek el szakemberhez, ebben a stádiumban még biztos tud segíteni.

Vagy fogadd el, hogy ilyen. De az nem lesz egyszerű.

2011. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"...A problémamegoldás egyeseknek ezzel egyenlő?

Ennyire nem veszi számba senki, hogy két emberről beszélünk, akik azért házasodtak össze, hogy együtt éljék le az életüket? ..."


Sajnos tapasztalatom, hogy felnőtt fejjel az emberek nem képesek nagy változásra és sokszor sokan egyértelmű helyzetben éveket pazarolnak el menthetetlen helyzetre.


Ha ennek a tizede igaz akkor az már régen gáz:

"...Az a bajom, hogy itthon, azon kívül, hogy segít fürdetni a babánkat, az égvilágon semmit nem csinál, hazajön a munkából, leül a laptopja elé és azon játszik meg cikkeket olvas. Ha odamegy a lányunk, nekem kiabál, hogy vigyem már el onnan, mert zavarja, hogy piszkálja a laptopot. ...Ma nagyon rosszul voltam, hívtam, hogy jöjjön már haza a csocsózásból, mert nem tudom a babát így ellátni. Amikor hazajött, meg se kérdezte, jobban vagyok-e már, stb. Szólok neki, hogy szerintem tisztába kéne tenni a babát, erre ő: előbb eszem, most hagyjál békén! ..."

2011. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!