Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életem legrosszabb befektetése...

Életem legrosszabb befektetése a diploma volt! Van valakinek még ilyen érzése?

Figyelt kérdés

Az egyetemen elég nehéz két szakot választottam annó, 6,5 év alatt tudtam megcsinálni, mondjuk mellette dolgoztam diákmelón a 4.-ik évtől.

Mire meglett elment 6,5 év+ éve nem kapok munkát! 3 féle önéletrajzom van (szakmunkásra, érettségit igénylőre és diplomásra) de sehova nem kellettem. Az ismerőseim közül sokan Pestre mentek boldogulni én most nem tudok elmenni családi okok miatt.


Egyre inkább azt érzem, hogy a diplomám lett a legrosszabb befektetés, mert érettségi után legalább öt helyen tudtam volna elhelyezkedni, annyi munka volt még!

Eddigre már egy lakást is össze tudtam volna takarékoskodni, de most itt vagyok a nagy semmiben, közel a 30-hoz....



Van még valaki így aki ezt érzi?


2011. aug. 18. 09:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%

Én nem.


Friss diplomás biológus vagyok. Már az iskola alatt megszereztem a pozíciómat a leendő munkahelyemen. Azonnal lett munkám.

2011. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Énénén!


Aljas kis büfészakra járok (andragógia)... Ugyan ez csak 3 év, de ez is időpazarlás, mert tudom, hogy úgyse fook kelleni egy cégnek sem ilyem semmi papírral... Ez egy felesleges rossz volt, életem egyik legnagyobb hibája, hogy jelentkeztem...

Már rég lehetne valahol egy normális állásom... Sokkal előrébb tartanék az életben...

2011. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Mit tanultál, milyen diplomád lett? Az országnak melyik részében élsz?
2011. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
30%
Ha van Diplomád, az csak arra jó, hogy ne vegyél Tesco Gazdaságos WC papírt, mert csak a segged kitörlésére jó
2011. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

Majd jövőre megmondom:)

Nehéz lesz egy jó állást találnom a diplomámmal és sokat küszködtem vele, most is éppen azon vagyok, hogy a 4 es jegyemből valahogy 5-öst csináljak, tehát gyakorlatilag áttanulom augusztust...

Úgy vagyok vele, hogy sokat tanultam és érdekelt a szak amit választottam, tehát ha nem is kapok (bár addig megyek míg sikerül) munkát a diplomámmal, már több ember lettem...amit megtanultam az az enyém...

örvendek, hogy nem maradtam egy érettségivel a kezemben.

21-L

2011. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Dél-Dunántúl. Azok az évfolyamtársaim akik Bp-re mentek mind van állásuk.
2011. aug. 18. 09:50
 7/34 emlya ***** válasza:
85%
Igaz én nem diplomáztam, csak egy technikusit tettem le, de annyira bánom nem is szerettem de megcsináltam mert azt mondták a jövő szakmája lesz a környezetvédelem, erre sehová se kell, még ingyen sem, viszont elértem vele, hogy mivel már van egy szakmám ezért a következő fizetős lesz, a fogászati aszisztens szakma, mert azzal jobban el tudok helyezkedni. De így fizetős lesz, hála ennek a nulla értékű szakmának nem nevezhető baromságnak.
2011. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Érettségi után 2 évet még OKJ-ztam, majd elmentem dolgozni. Keresetem félre tudtam rakni, mert szüleimmel éltem. 27 évesen elkezdtem egy fősulit, nem a legkönnyebb szakot, de belevág korábbi tanulmányaimba és jelenlegi munkámba is. Nem a legjobban keresek vele, de hatórásként nem rossz az a pénz amit kapok. Jövőre leszek harminc, akkorra (talán) elvégzem a fősulit, mert már csak egy év van (hivatalosan). Ha a jelenlegi állásomban alkalmaznak továbbra is és magasabb bérrel, az jó, ha nem, megyek valamerre (főleg, h senki által nem vagyok még lekötve), mert még mindig félre van téve ami pénzt kerestem 2003-tól a mai napig. Természetesen nem az összes, de java része igen. :)


29/F

2011. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor gyere te is Bp-re. Én is idejöttem több pénzért.

Mi az a családi ok, ami miatt nem tudnál eljönni?

2011. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
Én sem. Két állásban dolgozom, mindkettő a diplomámhoz kötődik, nem mondom, hogy olyan iszonyú sokat keresek még így sem, de legalább azt csinálom, amit szeretek, ami a hivatásom. Majd lesz ez jobb is.
2011. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!