Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkossággal fenyegetőz...

Aki öngyilkossággal fenyegetőzik az meg is teszi?

Figyelt kérdés

Csatlakozom az alkoholista apákkal rendelkezők sorához. Az én helyzetem annyival "szebb", hogy ha rávezetjük, hogy nem kéne elinni az utolsó fityingünket is, akkor elkezdi nekem, hogy "egy szavadba kerül, s nem lesz apád/Könnyen megoldható, egy kötél kell és kész is". Anya csakis ezért nem hagyja el, bár sose mondta senkinek, hogy ez az indok, de én tudom. Fél, hogy valamit csinál magával, akkor pedig a saját élete is tönkremegy, mert a lelkiismeretfurdalása előbb-utóbb meghülyíti.

Nem tudom, hogy képes lenne-e rá, józanul biztosan nem, a részeg emberből pedig már nem tudok mit kinézni.

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? A fenyegetőzők tényleg megteszik?


2011. aug. 18. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
NEM LESZ ÖNGYILKOS! 98%-ra mondom(!!), ha meg mégis? ... hát ez van. Az se a ti hibátok lenne...
2011. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

akad aki igen,de a legtöbben csak zsarolnak,pl. mint apukád.

Ha meg is teszi,akkor sem maradhattok örökre mellette,hogy a ti életeteket is tönkretegye.

Sajnálom,az én anyukám is iszik és alig várom,hogy elköltözzek.

2011. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem az én hibám még egy életre mardosni fog a lelkiismeret, mert máris fel tudnék hozni néhány olyan vitát, ahol majdnem a pokolba küldtem. Ezt azért nem tudná semmi tisztára mosni a szememben...


Amúgy nem látja, hogy használ-e az érzelmi zsarolás, olyankor általában olyanokat mondok, hogy "Te hallod mit beszélsz? Majd tárgyalunk ha végre normálisan tudsz gondolkozni..." Ez így jó? Vagy mit kell reagálni erre?

2011. aug. 18. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Az öngyilkossággal fenyegetőzés az esetek legnagyobb részében csak figyelem felhívás.Aki valóban meg akar halni az szépen csöndben megteszi,nem szól senkinek sem róla.Legfeljebb a viselkedése változik meg,magába zárkózik,stb.
2011. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki igazából öngyilkos akar lenni az nem mondja, hanem megcsinálja! A legtöbben szerencsére csak ijesztgetni akarnak!
2011. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ostobaság, hogy "aki mondja, az nem csinálja", nagyon sok embernek fáj a szíve amiatt, hogy nem hallgatott a fenyegetőző öngyilkosjelölt szavára, és végül már késő lett. Nem mindenki lesz öngyilkos, aki mondja, de aki valóban az lesz, gyakran mondogatja előtte. Nem tudhatod, hogy az apán melyik csoport, amíg meg nem teszi. Ismerek is egy embert, aki megtette, miután mondta, mondta, és hallottam több csúnya sztorit is ilyesmiről. Ha alkoholista, az plusz még nehezíti, mert nem beszámítható, amikor cselekszik. Édesapádnak elvonóra kell mennie, ha nem hagy fel az ivással, nem tudtok rajta segíteni.

Akárhogy is történik, nem az ti hibátok, ezt jól jegyezd meg. Akármit is tesz, ő dönt úgy, és az, hogy egy ekkora terhet (egy ember halála) a nyakatokba varrna, mint a ti felelősségeteket, az egy borzalmas dolog. Semmi tiszteletet nem érdemel az ilyen ember. A legcsúnyább dolgot csinálja veletek, meg akar győzni arról, hogy gyilkosok vagytok/lennétek. Ne higgyetek neki, ez az ő élete, az ő felelőssége. Én hagynám a fenébe, kizárnám az életemből és egy szót sem váltanék vele többet. Persze, ha nem vállalja az elvonót és a józanságot a hátralevő életére - de, sajnos valószínűleg nem fogja.

2011. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Volt már elvonón, két alkalommal is, de csak ideig-óráig tartó hatása volt.


Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak, valószínűleg az lesz, hogy nem szólok hozzá, ha nem muszáj.

2011. aug. 18. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt figyeltem meg, hogy az öngyilkosok egyszer csak megteszik. Olyan emberek, akikről nem is gondolná még a családja sem.

Aki fenyegetőzik, az csak "figyelemfelhívásból" teszi, gyakorlatilag zsarolja a környezetét. Nem fogja megtenni, max helyetted majd a szomszédnak fogja mondogatni, hogy felőled ő meg is halhatna.

2011. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem öngyilkos lett, később kiderült hogy a szüleinek mondogatta, sőt unokatestvéreméknél is lakott és nekik is mondta, mindenki röhögött rajta, csak anyámnak nem mondta soha, mert tudta, hogy ő komolyan venné, így előttünk titkolta. Segítséget is próbált kérni gondolom azzal hogy mondogatta, de nem fenyegetésként mondta, hogy na akkor megölöm magam, hanem úgy néha (ahogy később a rokonok beismerték, hogy mondogatta) megjegyezte, hogy nem kéne élnie, végezni fog magával.

Nem hiszem hogy aki fenyegetőzik vele az megteszi-e de tény, hogy aki mondja az lehet meg is teszi.

2011. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!