Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőség van ilyen...

Milyen lehetőség van ilyen esetben? (névadás)

Figyelt kérdés

A párommal Franciaországban élünk,de mindketten magyarok vagyunk.Volt egy nagyon jó közös barátunk,aki rengeteget tett értünk,nagyon sokat segített.1 hónappal ezelőtt sajnos meghalt egy balesetben.

A párommal megbeszéltük,hogy ha megszületik a kisfiunk,róla szeretnénk elnevezni,mert tényleg nagyon szerettük ezt a barátot.A probléma az,hogy a barátunkat Gerard-nak hívták,ami ugye nem magyar név.Utánanéztem több helyen,és a név magyar(osabb) változata a Gerhárd,ami viszont kicsit érdekesen hangzik,és ugye a jó név fontos,mert egy életen át elkíséri az embert...Nem tudtok valami jó alternatívát?Előre is köszönöm.


2011. aug. 18. 11:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Első névnek valami egyszerűbbet, ami passzol a vezetéknévhez. Praktikus pl. a Viktor, mert mindkét nyelven használható, lehet ez is szempont...
2011. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen ez nem rossz,a Viktor még tetszik is,csak tesómat is így hívják,és lehet,hogy zavaró lenne a megegyező név...De valami ehhez hasonló lenne tényleg a legjobb :)

Köszi a segítséget mindenkinek.

2011. aug. 18. 13:10
 13/18 anonim ***** válasza:
Az én neveim nem jöttek be? :)
2011. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen régi magyar nevet akkor már nem adnék, mint Örs vagy Botond...
2011. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

13.11 te a Botondot írtad?:) A Botond az egyik kedvenc nevem amúgy :)


Nem,tényleg nem lenne jó ötlet ilyen mint a Bence,Tamás stb. még ha amúgy tetszenek is...Valami "nemzetközi" nevet választok majd,mint a Viktor pl. ahogy Palm írta.


Tényleg köszi mindenkinek a segítséget:)

2011. aug. 18. 13:22
 16/18 anonim ***** válasza:

Jajjj de hülye vagyok, a másik kérdéshez írtam be a neveket, sry :D


Tibor és Krisztián, ezek a kedvenceim :)

2011. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a példa névben én írtam a Botondot esetleg Ádám is lehetne az is nemzetközi név
2011. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát a Tibor tetszik,de az tipikus magyar név...Az Ádám is tök jó:)
2011. aug. 18. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!