Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen terved, álmod van a...

Milyen terved, álmod van a családoddal kapcsolatban? Hogy képzeled el a jövőt?

Figyelt kérdés

Én pl. szívesen élnék távol az emberektől, de ez vlsz kivitelezhetetlen.

De az biztos, hogy nem hiszek a boldog szerelemben és a hosszú kapcsolatban (mármint nem hiszem, hogy alkalmas lennék rá :) ).

Szerény körülmények közt, a munkámnak akarok élni, egy egyszobás lakást képzelek el otthonnak egy adott országban.

Nektek milyen terveitek vannak, hol szeretnétek élni, hány gyereket akarok?

Ha már megvan...úgy sikerült, ahogy elgondoltátok?


2011. aug. 19. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Konkrét terveim nincsenek, általánosságban pedig szerintem mind ugyanazt akarjuk.

De azért leírom, hogyan képzelem el. :) 23 évesek vagyunk most a barátommal.2 éve vagyunk együtt. Nemsokára megkérhetné a kezem, és 3 éven belül összeházasodhatnánk. 6 éven belül pedig megszülethetne a két gyerekünk.

Terveim szerint 4 év múlva sikerül olyannyira megszilárdítani az anyagi helyzetünket, hogy mindez reális legyen. (Ha minden jól megy) Én legalább az első gyereket szeretném 30 éves korom előtt megszülni.

Hogy mindez melyik országban fog történni, és a gyerekeim milyen nyelveken fognak megtanulni beszélni, még nem tudom. Mert a barátom német, Bécsben lakunk.


Az biztos, hogy kényelmesen szeretnék élni, és nem akarom a filléreket számolni. Mivel a barátom is utazás-mániás, sajnos nekünk a szerény körülmények nem elegek. Be akarjuk járni Brazíliát, Mongóliát, de Nyugat-Pápuát IS. Ugye, milyen nagyravágyónak tűnök? Pedig a német barátomnak ez olyan, mintha Horvátországba vágynánk.

2011. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én szeretném az életet eleinte kiélvezni, amennyire lehet. Nyelvet tanulni, utazni, világot látni. Jövőhéten repülök Németországba, és ott töltök egy évet. Azután hazajövök, és szeretném elvégezni az egyetemet. (Közben ki szeretnék menni ösztöndíjjal Angliába tanulni, vagy a Mobilitassal egy fél évre önkéntesnek.) Azután szeretnék részt venni az afrikai vagy indiai önkéntes programban. Majd szeretnék később letelepedni valahol nyugaton (Németország, Anglia, Svájc van most tervben), dolgozni, és családot alapítani. Két vagy három gyereket szertnék.

18/L :)

2011. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

18/l, az első vagyok, és magamat látom benned. :)

Gimi után én is kint voltam külföldön, aztán egyetem után Afrikában önkénteskedtem, mindeközben rátaláltam a barátomra, és most letelepedtünk Nyugaton. :)

2011. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szóval én olyan vagyok, hogy mindig meg vannak a közel-hosszú távú terveim, amik egymásra épülnek. És mindent megteszek, hogy sikerem legyen.

1. szeretnék rendbe jönni /vesém nem müködik valami jól/

2. továbbra is szeretnék sportolni / egy övváltást szeretnék évvégére karatéban/

3. félév/évvégére minimálisan megtartani a 4es átlagot

4.egyetemre/fősulira menni

5. majd elhelyezkedni valami cégnél

6. rá párévvel /3-4 évvel 24-25 éves korra/ 1-2 kölyök bár addigra lehet erről megváltozik a véleményem mert nem minddel jövök ki


de a legfontosabb számomra hogy boldog legyek úgy ahogy majd sikerül az életem

én mindig azon igyoekszek, hogy másoknak példát mutassak

ebbe beletartozik az is hogy igyekszek mindent megtenni hogy jobb legyen az életem meg hogy számomra fontos emberrekkel is minden rendben legyen + a viselkedésemmel is igyekszek példa lenni a kisebbeknek

16/l

2011. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ma 14:36.

Mesélnél az afrikai önkénteskedésről? Milyen volt? Meddig voltál kint? :)

Bocsi az offért.. :)

2011. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

OFF

Szia.

Írok majd privátot legkésőbb holnap. Most sajnos mennem kell.

2011. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tervek:

Családi ház valahol kertvárosban, külső peremkerületekben. 3 szoba + nappali, amerikai konyha, vagy emeletes ház, vagy amerikai típusú, mindegy, minkettő tetszik. Elől egy kis kert, tujákkal, virágokkal, hátul egy medence hatalmas kertben, garázs az autó(k)nak, szép fű, sörsátor, két gyerek, szerető férj, nagy grillező és 3-4 kutya és két macska. Egy jó munka, én otthon a gyerekekkel, a párom sosem fáradt, jól keres, évente két nyaralás, gyereknek tábor.


Valóság:

Ha igaz, amit mondott a tanácsadó, kb 7 millás hitelre visszafizethetek majd 16 millát, és ez még nagyon is jó. Ebből tudok majd venni kb. egy 50nm-es 2 szobás panelt vagy egy lakást. Vagy kiköltözök vidékre, és nem tudok majd bejárni dolgozni, vagy csak nehezen.

Még nem merek gyereket vállalni, egy pincsim van. Jelenleg albérletben lakom, 3 éve nem voltam nyaralni. Autó a láthatáron sincs. A párom beleszakad a munkába és épp hogy minimál bér fölött keres, én is inkább átlagosan. Nem is tudom, lesz-e önerőnk. Medencét max a strandon fogok látni.


Remélem kielégítő volt a válaszom :D

2011. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
nekem is mesélnél az afrikai önkéntességről? bocsi az OFF-ért, de nagyon érdekelne :) köszönöm!
2011. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
írjatok neki privátot arra van :)
2011. aug. 19. 15:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Idén kezdeném a gimit, de még néhány dolognak szeretnék utánajárni, hogy legkésőbb novembertől magántanuló lehessek.

Már beszéltem tanárokkal kb. két év múlva letehetném az érettségit. Erre azért is van szükségem mert van egy egy éves kisfiam akivel sokkal könnyebb lenne foglalkoznom, ha nem járnék suliba, de addig is egy nagyon jó bölcsit néztünk ki neki. Ezek után szeretnék rámenni a nyelvekre, angolul már úgy ahogy tudok, de a németet és a spanyolt is szeretném tökéletesíteni, kb. Aztán barátommal szeretnénk kiköltözni Németországba , apukájának ott van az egyik cége ahol jó munkája lenne.Bár erre nem építek, mert szeretjük egymást, de ki tudja mi lesz még addig, minden esetre külföldön szeretnék élni. És szeretném majd elvégezni az egyetemet is, bár, hogy melyik országban az még kérdéses. Pszichológus vagy ügyvéd szeretnék lenni, de még azon is gondolkozom, hogy hivatásos fordító is lehetnék. Így a fiunk is meg tudná tanulni a nyelvet ami jó lenne.Talán szeretnék még egy gyereket, de a következő hat évben ezt biztosan nem szeretném, nem akarom, hogy ne jusson elegendő időm a kisfiamra.

15/l

15/l

2011. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!