Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megérteni a buta...

Hogy lehetne megérteni a buta embereket? Mert szerintem max. Sajnálkozni és szánakozni lehet rajtuk.

Figyelt kérdés

Milyen ember az, aki 2 évesen elhagyja a pici lányát, feleségét és évekkel később a bíróságon még le is tagadja? szerintem akasztani való!

Most 23 vagyok és úgy döntöttem, levetetem apám nevét ( Szabó ), hisz minek viseljek egy olyan nevet, aki nem érdemes rá? apám letagadott, én meg megtagadom, s ugyan ettől személyiségileg NEM változom ez tény, de már különb embernek érzem magam, hogy nem kell a nevét viselnem.


2011. aug. 20. 20:42
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

20:50 Szerintem nem édesanyám hibája, hogy apám elhagyott minket, de nagyon nem.

Kívül álló vagy, mégis hogy érthetnéd és van képed anyámat okolni, mert lelépett a férje? hát, gratulálok, remélem jó szülő leszel/vagy.

2011. aug. 20. 20:55
 12/36 anonim ***** válasza:

A kérdésed és a hozzá tartozó magyarázat nem stimmel.


A buta embereket meg lehet érteni, empátiával is meg racionalitással is, de csak akkor, ha a másik fél az okosabb. Kellő távolságtartással érdmes kezelni őket, különben hamar lehúznak a saját szintjükre és azt veszed észre, hogy mások összekevernek velük. :(


Apád nem feltétlenül buta ember, hanem érzelmileg nagyon szegény és zűrös. Sajnállak, és megértelek, hogy dühös vagy rá és teljes mértékben támogatom, hogy megváltoztasd a vezetéknevedet (különösen azért is, mert a Szabó az egyik leggyakoribb vezetéknév Mo-n).


Volt egy nagyon kedves évfolyamtársam, akinek az apja nagyon szemét ember volt, ráadásul (fél)ci--ny is, aljas húzásai voltak, a lány anyja végül elvált és a lány felvett egy egészen más nevet. Pedig az eredeti neve semmiben sem utalt a roma származásra.


És ismertem egy olyan buggyant dinnye fazont, akinek egypetéjű ikerlányai születtek. Az egyiket a magáénak vallotta, a másikat nem és a feleségét elhordta mindenki füle hallatára mindenféle mocskos sz--jhának. Tudom, hogy nem vígasztal a helyzetedben, de hidd el, hogy vannak hasonló mélysötét emberek másutt is.


A névváltoztatás nagyon jó ötlet!

2011. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Én nem érzem magam egy buta embernek, mégis nagyon elkap a harci méreg, ha ilyeneket hallok, mint az én esetem :@
2011. aug. 20. 20:59
 14/36 anonim ***** válasza:
16%

Nem értesz engem, mert még soha az életben volt neked tartós kapcsolatod!


Bizonytalanságban meg nagy hülyeség gyereket vállalni.

Sajnálom, hogy te beszélsz az intelligenciád diadalmáról, a büntetésről és megtorlásról, amikor sokkal inkább téged kellene megérteni, mondjuk egy pszichiátriai kezeléssel, hogy szakember is véleményezhesse az indulataidat.


ezt csak kívülállóként mondom. Mi lenne, ha közeli ismerősöd lennék? Biztos elkendőzné számodra milyen is vagy, mert ez az illem.

2011. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a szitum, csak sokkal durvább. Én nem vetettem le, vele nem csesztem volna ki, én meg hozzászoktam és ragaszkodok a nevemhez.
2011. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Kedves végzeted válasza.


Engem igazán nem érdekelnek a mocskolódásaid, nem tudod ki vagyok és honnand tudod, hogy soha életemben nem volt tartós kapcsolatom? ezt, ennyiből sikerült megállapítani? ahogy a pszichiátriai kezelést is? vicces vagy.

Remélem van diplomás, mert akkor csak teáscsésze alátétnek használhatod.


U.i. Ha nem ismersz, ne jelents ki olyanokat, amilyeneket és talán én se fogok ;)

2011. aug. 20. 21:05
 17/36 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltam arra, hogy te buta ember volnál.


Pusztán arra utaltam, hogy vannak másutt is hasonló emberek, mint apád. Mesélhetnék én is a magaméról, mert megéri a pénzét az is, de az nem publikus - neki nem árt, téged csak terhelne, nekem meg nem segít.

2011. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
21:05 Hát, téged is sajnállak, hogy olyan apád van, amilyen :S
2011. aug. 20. 21:07
 19/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm. A sajnálat neked is jár, mert apa nélkül élni nagy teher.
2011. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
25%
JAjj, gyermekem, még észre sem vetted, hogy a Családi kapcsolatokban mindig érzelmileg sérültek kérdeznek, és várnak hozzá érzelmi támogatást? Legyen akár egy olyan válaszoló, aki nem a már neki előre eldöntött elképzelését osztja, büntetésből jól le kell őt húzni. Ilyenek vagyunk mi, emberek, ha valaki felkapaszkodik, húzzuk csak vissza irigységből a mocsárba.
2011. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!