Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megérteni a buta...

Hogy lehetne megérteni a buta embereket? Mert szerintem max. Sajnálkozni és szánakozni lehet rajtuk.

Figyelt kérdés

Milyen ember az, aki 2 évesen elhagyja a pici lányát, feleségét és évekkel később a bíróságon még le is tagadja? szerintem akasztani való!

Most 23 vagyok és úgy döntöttem, levetetem apám nevét ( Szabó ), hisz minek viseljek egy olyan nevet, aki nem érdemes rá? apám letagadott, én meg megtagadom, s ugyan ettől személyiségileg NEM változom ez tény, de már különb embernek érzem magam, hogy nem kell a nevét viselnem.


2011. aug. 20. 20:42
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

21:12 Igen, apa nélkül élni nagy teher, főleg kiskorba, mert én nagyon apás voltam és persze anyunak voltak udvarlói, de nem igazán fogadtam el egyiket se....

Már felnőttem és igazából az zavar, hogy nem tudom milyen egy igazi család,nem tudom milyen egy apával való kapcsolat.

Ha nekem lesz picikém én igyekszek neki megadni minden jót, és lesz egy anyukája és egy édesapja :)

Szeretnék 100X különb szülő lenni, mint apám volt és leszek is:)

2011. aug. 20. 21:17
 22/36 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy fáj, de ne foglalkozz vele, mert ő leszarja, te viszont szenvedsz, ergo, csak magadnak ártasz. Lesz majd családod, legalább jobban odafigyelsz az apajelöltre. Nekem apám még durvább volt, ugyanúgy letagadott rosszabb körülmények között, miután anyu meghalt rá egy hétre, azt hitte, nem tudok az apasági perről.De akkor se fogok én szenvedni a mocskossága miatt.
2011. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Nem csak a családi kapcsolatokban vannak érzelmileg problémás emberek, és nem szabad általánosítani. Nem mindegy, hogy mi a kérdés, mi a probléma és hány éves a kérdező.
2011. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Kérdező: úgy legyen! Légy jobb szülő, mint a tiéd volt!


De ahhoz tényleg el kéne ballagni egy szakemberhez, hogy segítsen belőled az apaproblémákat még időben kigyepálni, különben óhatatlanul behúzol egy ugyanolyan fazont, amint az édesapád. Egyszerűen azért, mert a fel nem dolgozott trauma ún. "újrajátszatja magát". A fel nem dolgozott apagyűlölet pedig valamelyik férfin fog landolni: vagy a férjeden vagy valamelyik fiadon. Akár akarod, akár nem.

Ez a psziché természete.


Minden jót!

2011. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kedves végzeted válasza.


Mi lenne, ha előbb kérdeznél és aztán jelentenél ki olyanokat, amiket? mennyire esne nehezedre? nagyon?

Egyébként, mi buta emberek pontosan olyanok vagyunk, ahogy te viselkedsz, de nem kezdem el neked mondogatni, hogy én nem olyan vagyok.... higgy amit akarsz.

Nagyon bosszantanak az olyan kis tudálékos ismeretlenek, akik 2 mondat alapján már azt hiszik, ismernek...

Tudod mit kellene tenned? előbb kérdezned és aztán kijelentened, nem fordítva, egy intelligens ember ezt tenné, és én is ezt tenném, de te ha már elkönyveltél mindenfajta IQ csökkentnek, az nem az én szegénységi bizonyítványomat ékesíti.

További szép estét és inkább ne írj, nem érdekelnek a mocskolódásaid, köszönöm.

2011. aug. 20. 21:27
 26/36 anonim ***** válasza:
25%

hujjuj, úgy tűnik jól felbosszantottalak.


na mindegy, legalább derültem egy jót :P

2011. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

21:26

Kedves vagy, de nincs szükségem szakemberre :D most jött elő ismét ez a téma, amikor anyuval beszélgettünk, különben nem is gondolkoznék ezen annyira, az akkori dolog, meg hogy senkit nem fogadtam el, voltam vagy 7 éves... de ezt már kinőttem :D :D :D

Az, hogy meg olyan emberek írogatnak ide nekem, akik azt hiszik, ismernek, hát, istenem :D :D :D elég unalmas lenne ez a Föld, ha nem lennének hóbortos emberek, de ha ők ettől jól érzik magukat, akkor tegyék :D

2011. aug. 20. 21:31
 28/36 A kérdező kommentje:

Végzeted válasza.


Nem bosszantottál fel... erről beszélek, nem ismersz :D :D :D

Csak egyszerűén nem értem az olyan embereket, mint te, nem tudom, honnan szülik azt a rengeteg baromságot, amit :D :D :D

Ennyi, de hidd el, én is jól szórakoztam ;)

További szép estét ;)

2011. aug. 20. 21:34
 29/36 anonim ***** válasza:

"nagyon elkap a harci méreg, ha ilyeneket hallok, mint az én esetem".


Hát basszus hogy nekem 1 de 1 pillanatom nem volt hogy valaki hasonló vérmérsékletű egyénnel sikerült volna összefutnom. Már csak kíváncsiságból hogy mennyit ért volna ha van valaki.


Elolvastam addig hogy valaki azt mondta empátiával meg racionalitással, na szerintem is. Mert most ha úgy nézem hogy ő az apám volt, hát akkor nehéz lehet megérteni, hogy miért bántott. Mindenesetre úgy látom neked legalább épp az elméd a nevet meg most ugye elhagyod szóval jó.


Na viszont ha most másképp nézem, gondolom ő még nem állt késen teljesen gyerek vállalásra. Meg talán túl hamar is jött, 23 vagyok anyukám apukám meg 57 körül volt mikor meghalt (nem tudom pontosan hány éves, csodás kapcsolatunk egyik jellemzője). Amikor születtem anyukám 28 éves volt. Viszont van egy öcsém meg bátyám is, és bátyámnál 24-25 volt. Na az kb annyi mint én most.


És hát enyhén szólva nem hiszem hogy most minden körülmény megvan gyerekhez. Na szóval ilyen szempontból mindjárt más. Rossz házasság volt és rá még 3 gyerek... tökéletes. Csak ugye gondolom túlélési ösztön mint ahogy ha visszatartod levegőt ahogy elájulsz úgyis veszel levegőt, az kicsit elködösíti ezt az egészet. De amikor ez nincs olyankor csak legszívesebben meghalnák és egyátalán eltűnnék a világ elől.

2011. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy apukám agy vérzésben halt meg, rengeteg üvöltözős veszekedés. Amivel arra célzok, hogy ne is kételkedj hogy nem kell a nevét viselned, nem kell sajnálni vagy bármi, csak felesleges fejfájás + stressz. Jobb is hogy eltűnt az életedből most már duplán.
2011. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!