Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (rövid kérdés)

Mit tegyek? (rövid kérdés)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat, de egyre gyakrabban megbántom. Ez saját magam miatt van, mert pl nem tudom rendesen megbeszélni a problémáimat (ennek családi okai vannak). Engem nagyon zavar, látom hogy őt is, és félek, nehogy emiatt elveszítsem. Meg lesz egy buli, ahova nem akarta hogy vele menjek (elvileg miattam, meg hogy annyit ihasson, amennyit akar, hogy ne kelljen rám vigyázni). Nekem ez rosszul esett, mert így is keveset vagyunk együtt, és végül mégis megyek vele bulizni. És lelkiismeret furdalásom van emiatt.

Mit tegyek, hogy kevésbé legyek problémás? Lehet ezen egyáltalán változtatni?


2011. aug. 21. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el bulizni a legjobb barátőddel. Először oldd meg a családi problémáidat, aztán oldd meg ezt a pároddal. Vagy próbáld meg megbeszelélni vele mért vag vele ilyen.
2011. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A családi problémán nem tudok változtatni sajnos. A családom készít ki teljesen. Elköltözni nem tudok. A párommal meg szeretném beszélni ezt, csak amikor együtt vagyunk (ritkán), mindig a problémákról van szó, mert megbeszélem vele, és ettől elcsesződik a kedve. Tehát sokszor rossz a kedve, ha velem van. Rettentően rossz érzés, és nagyon bánt.
2011. aug. 21. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem jó érzés, ha valakinek a nyakába varrod az összes problémád. Persze, hogy nincs jó kedve veled. Nagyon helyes, hogy vele mész bulizni, de a problémáidat hagyd otthon!
2011. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem sok jót tudtok egymásnak adni: te terheled a problémáiddal, ő meg leissza magát. Annak a kapcsolatnak van jövője, ahol a partnerek felemelik, nem lehúzzák egymást.

A színész, akinek délben meghalt az édesanyja, este játszott a színpadon, nem látták rajta, hogy gondja van.A pedagógusok naponta élnek meg hasonlót, gondjaikkal nem terhelik a tanulóikat, sőt, igyekeznek jókedvűek lenni. Tanulj meg uralkodni magadon! A barátod meg ne az alkoholba fojtsa az érzelmeit!

2011. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a családi problémádba benne van a apád nője is?
2011. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Félreértettétek, én nem akarom elmondani neki a bajaimat, ő erőlteti, hogy mondjam el neki, ha látja rajtam, hogy valami nem oké.

És azért iszik, mert egyik családtagja miatt nem mehetett bulizni, nem ihatott sok ideig, és ha visszajön, utána sem lehet majd "szabad". Én emiatt szerettem volna elmenni vele a buliba is, mert féltem, hogy nehogy valami baja legyen ha leissza magát.

2011. aug. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!