Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnének a szüleim, mi...

Mit tehetnének a szüleim, mi lenne a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

A húgom 16 éves, mindig is nagyon neveletlen volt, hozzáteszem, elkényeztették rendesen. Én kicsi koromtól fogva szigorúan lettem fogva, talán túlságosan is. Persze bármit értem el az életben, az mind nagy nulla volt a szüleim szemében, nem volt elég a jeles bizonyítvány, a versenyek, most az egyetem. Sosem értékelték, szerintük csak egy nagyképű, mocskos kölyök vagyok, aki egy sz*r ember. Mindezek ellenére segítő szándékkal írok ide.

Rnegeteget veszekedtem mindig is a húgommal, sosem voltunk jó testvérek, bár a szüleink mindig is direkt egymás ellen uszítottak minket, persze mindig mindenben én voltam a rossz, a húgom meg a kis szent. 13 évesen, mikor detoxba került, akkor is engem hibáztattak, mert fél évvel az eset előtt egyszer elvittem magammal bálba (ahol egy kortyot sem ivott)! Szerintük erről is én tehettem. Mikor kicsik voltunk, tesóm mindig ellopta a cuccaimat, és sosem adta vissza. Mikor sírtam anyáméknak, ők képenröhögtek, hogy mit akadok fenn ilyeneken, és persze megint a húgom volt a jó, semmit nem kapott azért, mert lopott (még az óvodából is ellopta a dolgokat!). Hát a fagyi visszanyalt, pár éve elkezdte az ő tartalékpénzüket lopkodni, folyamatosan tűnnek el a pénzek. Persze, ha felhozom a lopkodós jelleme okát, hogy nem nevelték meg, míg lehetett volna, akkor elmondanak engem minden "mocskos pofájú"-nak, de nem képesek belátni a hibákat. Emellett az utóbbi időben nagyon lerontott a gimiben is a húgom, sorban hozza a 2-eseket, 3-asokat, a tanárok folyton panaszkodnak rá, szétszórt és bunkó is (én is oda jártam 8 évig, és végig szorgalmasan és összeszedetten végeztem a tanulmányaimat, sosem volt rám panasz). Ő idén, 9. osztályban olyan átlaggal jött haza évzárókor, amilyennel én az egyetemről (és nem könnyű a szak). Röhej... De persze ezek után sem látják be, hogy én szorgalmasabb és többre vagyok hivatott, neem... szerintük én egy lusta, semmirekellő dög vagyok. Még diákmunkát is vállaltam nyárra, felsőfokú nyelvvizsgára készülök közben, de ez sem elég, inkább csak leamortizálnak, hogy esélyem sincs a külföldi ösztöndíjra, amire idén pályáznék.


Szóval jött a nyár, a húgom még többet maradozott ki. Ma már odáig fajult a dolog, hogy délután elmegy, hajnalban esik haza, délutánig alszik, és megint elmegy. Mindeközben, ha szólnak neki, bunkó, pofátlan, neveletlen. De ha minősíteni merem a nevelésük eredményét vagy tanácsot akarok adni (én ismerem legjobban tesómat), én vagyok a mocskos szemét ember, persze ők ugyanúgy mondanak tesómra mindent, sokkal csúnyábbakat is. Tesóm meg csak züllik, itthon nem beszél szinte már senkivel, olyanokkal képes napokig együttlógni és idehozni a házunkba, akik 1 hónapja még megverték és akit a szülei nevelőotthonba adtak, mert reménytelen eset volt. Őneki mindenki barátja, mindenkivel haverkodik, mi, a családja meg vagyunk mindenféle szemét, sz*r emberek, engem sem tisztel, a szüleimet még úgy sem. Ma is szó nélkül tűnt el délután, anyám a szomszéd faluban talált rá, mikor szóltak, hogy üljön be a kocsiba, szó nélkül továbbállt, azóta sem veszi fel a telefont.

Mit tehetnének a szüleim, mi lenne a helyes? Bár elég butának érzem, hogy azok után, ahogy az előbb is elmondott engem mindennek apám, még segíteni próbálok. Tanácsot próbáltam adni nekik, erre apám elmondott engem minden ostoba marhának. :( Véleményekre és tanácsokra is kiváncsi lennék, hogy lehetne megnevelni?


2011. aug. 21. 16:59
 1/8 A kérdező kommentje:
*Bár elég butának érzem magam
2011. aug. 21. 17:02
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a legjobb, hogy a húgom anyánkat simán lek*rvázza, apámat elmondja mindenféle vén f*sznak... ezeket szinte hetente hallani a szájából, ha összeveszik valamelyikükkel. Rám is durvákat mond. Én sosem mertem ilyet mondani, volt,h ogy lehülyéztem anyámat, és már ezért megpofozott, de volt, hogy meg mertem védeni magam egy veszekedésben (nem vagyok bólogatós kutya), és ezért meg akart verni, mert az igazamat védtem! Tesóm meg lek*rvázza, és semmi, egyik fülén be, a másikon ki! És most, hogy megpróbáltam segíteni nekik, mert láttam, hogy megint idegesek, mit kaptam apámtól? Hogy egy ökör vagyok, egy idióta, hogy én minek szólok bele (ők panaszkodtak nekem!), hogy mire fel tisztelne a húgom engem, hisz csak egy taknyos csitri vagyok, aki semmit nem ért el az életben, hogy nekem sokkal mocskosabb "pofám" van, mint a húgomnak (sosem beszéltem csúnyán velük és amúgy sem az én stílusom), és hogy a húgom sokkal jobb és sokkal többre viheti az életben, mint én! Ezt, így!
2011. aug. 21. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját életéért felelős. Te megpróbáltad ezerszer, nem sikerül. Majd a szüleid is rájönnek egyszer, hogy valamit elszúrtak. Csak nehogy késő legyen...
2011. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Attól félek, már késő. :( Mikor egyszer hajnalban esett haza, miközben nem volt elengedve, illetve többször, mikor nagyon rossz jegyeket hozott, elvették tőle a tv-jét, a számítógépét, a mobilját, mikor bevágta az ajtót, levették az ajtóját is, de semmi! Meg sem rebben a szeme sem a húgomnak ezektől!
2011. aug. 21. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok.

Hidd el, nem tehetsz semmit. Szakadj el tőlük minél jobban, igyekezz felépíteni a saját életed, dolgozz a jövődért, és majd meglátják, hogy te igenis viszed valamire, sőt!


Csak akkor is majd a pici hugicád legyen a kedves lányuk, mikor ápolásra, támogatásra szorulnak...

Ne aggódj, ha ilyenre kerül a sor, egyből tudni fogják, hogy te hajlandó vagy törölni a feneküket, de a tesód nem, és elkezdenek hízelegni.


Ne akarj beleszólni, te is tudod, hogy akkor is te vagy a hibás, és semmi értelme. Mindenki egye meg, amit főzött.

2011. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, azon vagyok, komoly céljaim vannak és ezért mindent megteszek. :) Bár ezt nem tudom, honnan örököltem, mert a családban senki sem ilyen. :D Igyekszem minél többet kihozni az életemből, holott a mai helyzetben nem könnyű, és még a családom sem ért meg, mert ők elvannak akárhogyan, mint hal a vízben, nekik semmi nem számít, a szüleim sem törekedtek sosem arra, hogy kihasználják az életet, a húgom meg csak a züllésre, csavargásra akarja kihasználni, semmi más nem érdekli. Szerinte akik tanulnak és akiket érdekel a jövőjük, azok unalmas, szürke emberek, szerinte én is az vagyok.

Egyébként a szüleim még akkor sem fognak semmit sem beismerni, ha én pelenkázom majd őket, még akkor is én leszek a szemét hálátlan. Akkor is a húgomnak fog minden járni és támogatni fogják "szegény elesettet". Mert hát lássuk be, 16 évesen ilyen életstílussal, ilyen felfogással nem hiszem, hogy viszi valamire.

2011. aug. 21. 17:28
 7/8 anonim válasza:
Szia! Azóta mi történt? :)
2016. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Érdekes visszaolvasni ezeket a dolgokat így, közel 5 év után. Sajnos a dolgok nem vettek épp jó fordulatot. Nekem az életemet sikerült jól lehúzniuk, bár lediplomáztam, de pszichésen olyan nagy teher még mindig a családom és az egész gyerekkorom, hogy évekig nem tudtam úgy az életemre koncentrálni, mint kellett volna, és ennek meglett a hatása is. Betanított munkát végzek külföldön diplomával, ahol továbbra is csak belém törlik a lábukat az emberek, így semmit sem javult az életem. Feljebb kapaszkodni nem tudok, nincs lelki erőm sem hozzá. A húgomnak azóta lett egy gyereke egy 20 évvel idősebb férfitól, és mindannyian a szüleim nyakán élnek. Teljesen kihasználják a szüleimet, mi miattuk menekülünk mindig minél messzebbre tőlük, de sajnos így is kapunk jócskán a dolgaikból, legalább mikor hazautazunk, akkor. Egyébként a kérdésem után pár hónappal a húgomat drogkereskedelem miatt vitték be a rendőrök, de a szüleim kimentették. Azóta talán a drogokkal leállt (legalább akkor, mikor terhes lett), de nem hiszem, hogy sokkal jobban járt így, egy 20 évvel idősebb férfival, akinek semmije nincs.
2016. máj. 7. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!