Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek beteg vagy csak...

Szerintetek beteg vagy csak iszonyatosan lusta ember?

Figyelt kérdés

A nővérem vőlegényéről van szó,nevezzük Zolinak.

35 éves.

Nem dolgozik,mert azt mondja képtelen felkelni 11 óránál előbb. De ugye szüksége lenne pénzre mert csak a nővérem(nevezzük Katinak) dolgozik. Egy ismerősük szólt,hogy Zolit felvenné dolgozni építőiparban ha érdekli.(csak belső építészettel foglalkozik) De Zoli felvetette hogy mi lenne ha ő vinné a munkásokat kocsival,és a munka végzettével értük menne.Az ismerős ebben is benne volt.De amikor meghallotta hogy reggel 6-ra már mindenkit el kell szállítania,inkább nem kért a munkából.Majd kapott én szóltam neki,hogy lenne munka egy cukrászdában.Süteményeket kéne szállítani a megfelelő helyekre.Természetesen már hajnalban kel kezdeni a melót,hogy a cukrászdák nyitásakor az összes sütemények kint legyenek..Zoli megkérdezte,hogy nem lehetne hogy csak délben viszi ki?? Kati állandóan mondja neki hogy menjen dolgozni,de nem nagyon erőlteti magát.

De ez csak az egyik..

Katinak sem segít.Kati sokat dolgozik.Amikor hazamegy akkor otthon is főz,mos,takarít,mert Zoli arra sem képes,hogy a bögrét amiből kávét iszik a mosogatóba tegye.

Elromlott a mosógépük.Így Kati hozzám hozta a mosni való ruhákat minden hétvégén.Arra nem képes a pasas,hogy segítsen neki,hogy a 3 zsák szennyest ne egyedül cipelje fel a harmadikra a tesóm.Kati majd megszakad,ahogy hozza fel a zsákokat,és Zoli addig elmegy a pizzázóba vagy mekibe..Nem jön fel mert nincs lift,és ő piszkosul el van fáradva.Amióta tudjuk hogy ne segít neki cipekedni,inkább lemegyünk mi és segítünk..

Van egy bátyánk aki vidéken lakik.Ő havonta egyszer hétvégén mindig meghív engem is Katit is családostul egy hétvégi pihenésre.Ilyenkor lemegyünk pénteken és vasárnap jövünk haza.Semmit nem kell csinálni csak pihenni,jól érezni magad.De ott is úgy viselkedik mint aki 20-24 órákat keményen árkot ásott volna.

Lejönnek pénteken este 6-kor,és már dől is a kanapéra,hogy ő piszkosul fáradt,de tudna aludni.A sógornőm utálja ha valaki beszélgetés közben bealszik,így inkább mondja hogy menjen a hálószobába és ott aludjon..

Zoli már 7-8 órakor úgy alszik mint a tej.Reggel 10-kor már kérdezgetjük Katit,hogy megvárjuk Zolit a reggelivel vagy reggelizhetünk-e,mert nem nagyon halljuk hogy ébredezne.Ilyenkor Kati felkelti,és nagy nehezen tök álmos fejjel kijön hogy reggelizzünk.Délután 2-kor bejelenti,hogy neki aludnia kell mert álmos..és képes aludni este 8-ig..HA megyünk sétálni a tóhoz ő inkább kimegy kocsival és ott vár minket..De nem jön gyalog mert olyan messze van...(gyalog fél óra séta)

Állandóan nyafog hogy nincs pénz,de dolgozni nem akar..Simán elnézi,hogy Kati eltartja.A bátyám már mondta Katinak,hogy Zoli egy lusta disznó,és hagyja el,mert csak perselynek nézi..Kati helyesel is,és állandóan mondja,hogy ez a kapcsolat nem fog örökké tartani..De mégis úgy pitizik neki ,hogy ezen kiakadok.

Én általában nem szólok bele senki életébe,hiszen mindenki úgy él ahogy akar.De 3 hónappal ezelőtt én sem bírtam megállni hogy ne szóljak.

Szinte semmit nem csinál mégis állandóan nyafog hogy ő mennyire fáradt.

Én egy lusta disznónak tartom..A bátyám is,de a sógornőm szerint inkább beteg csak nem tud róla..Szerinte a vérnyomásával lehet valami baja,mert kizárt hogy egy ember a nap 24 órájából 16-18 órákat aludjon..

Nos ti hogy látjátok??Lusta vagy beteg???


2011. aug. 22. 09:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Válaszolok pár feltett kérdésre.

A kérdés nem kamu..Tényleg ilyen ember.Még írhatnék cifrábbakat is,de csak magamat idegesíteném vele.Valaki említette a pelenkát..Na azért azt nem hordja,de a szennyesét még ma is haza viszi anyukájának,hogy mossa ki.(és megcsinálja)

Zoli nem túlsúlyos.Van egy kis hasa..Vagyis nem egy izompacsirta,de messze van a túlsúlytól.

Tudtommal nem szed semmi gyógyszert.Ha visszagondolok azokra az időkre amikor a nővérem első alkalommal járt vele (akkor végeztek a suliban ahová szintén egy osztályban voltak)

már akkor is az volt a gond,hogy piszok lusta.Én úgy emlékszem hogy pont ezért dobta a nővérem annak idején.

Később férjhez ment,de a férje egy rémálom volt.Nem tudom hogy közületek volt valaki hasonló szituban,de a házasságából nagy áron tudod csak szabadulni..Nemcsak anyagilag,de lelkileg is egy megtört ember lett a nővéremből.Egy ilyen súlyos lelki törésnél jött a "régi szerelem" aki szép szavakat mondott,aki nem ellökte hanem átölelte,aki nem azt mondta,hogy te egy nulla vagy,a tulajdonom vagy,hanem azt hogy csodálatosan szép nő vagy.Így én valahol megértem,hogy ragaszkodik még,remél még valami csodában..Én is remélem hogy hamarosan újra dobni fogja,mert rájön ő sem különb mint a volt férje..

köszönöm a válaszokat..

2011. aug. 22. 23:14
 22/24 Kondor Judit ***** válasza:
Ha a nővéred tűrte 20évig a volt férj terrorizálását akkor elég gyenge,én sajna 4 évig voltam a volt férjemmel de az is kár volt.Most így 2 tini gyerekkel szerintem több mindenem van mint neki.Azok csak szavak amivel vissza csalogatta a tesódat ez a lusta disznó.Mondani bárki tud bármit.Igen szeretlek kihasználni ez mondhatnám rá.Hát az anyuka is egy nagy nulla mert ilyen "pasit" nevelt.Akkor tartsa is el.Most tesódnak így jó?
2011. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

ma 10:39

Nem írtam sehol hogy 20 évig élt házasságban a nővérem.

Ha úgy vesszük akkor csak 7 évig élt így,de ennyi idő bőven elég volt,hogy totál a padlóra kerüljön lelkileg..

Tudod nem akarom védeni,de nem vagyunk egyformák.Még mi testvérek sem.Én ha olyan férjem lett volna mint neki,már tuti szabadulnék a börtönből,mert hogy egy vasalóval agyon csaptam volna az is tuti.Én eleve nem is kezdtem volna járni a Zolival,mert ki nem állom azokat az embereket (és ez lehet akár nő is) aki a másik nyakán élősködik.De ez én vagyok..Én sokkal "vadabb",nagypofájúbb vagyok mint a nővérem..Ő mindig az a csendes,bólogatós lány volt,és ma is az..Neki ilyen a természete.De elszokott nála is jönni az az utolsó csepp..Csak hát nála jóval később mint másoknál..

2011. aug. 23. 11:51
 24/24 Kondor Judit ***** válasza:
Akkor félre olvastam, tuti,hogy én is agyoncsaptam volna ha lenne agya:)mint a volt férjemet,ő lábassal kapott:)és ez most komoly.Remélem egyszer a tesód felébred.
2011. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!