Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezzek egy ilyen...

Hogyan értelmezzek egy ilyen súlyú veszekedést a feleségemmel?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, 1 éve vagyunk házasok.

20-ára több programunk is volt, amiből kellett lemondjunk is időhiány miatt (feleségem barátnőjééknél főzést, illetve legénybúcsúban részvételt).

Elmentünk egy családi programra az én családommal, majd amint véget ért délután mentünk a feleségem családjához. Ezután pedig este elmentem sörözni gyermekkori barátokkal egy 3 órára (ez kb. 2 havonta fordul elő) ezt már jeleztem korábban.

Amikor hazaértem (természetesen nem részegen, ilyenkor 1-2 sört megiszunk és kész) a feleségem kiverte a balhét, hogy az estét miért nem vele töltöttem, hogy nem vettem észre, hogy ezt a sörözést ő nem helyesli, miért hagytam egyedül. Elmondtam, hogy ez nem egy Karácsony este, egész nap együtt voltunk, ezért nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy elmentem. Erre ő úgy rám vágta az ajtót, mint még soha, közben azt mondta „kur*ára szerencsés vagyok, hogy ilyen férjem van”. A szemei vérben forogtak, ennyire még nem láttam idegesnek. Azóta kibékültünk, megbeszéltünk sokmindent. De nagyon ilyesztő volt ez a megnyilvánulása, még nem láttam ilyennek. Normális ez, illetve most én egy rossz férj vagyok a fentiek alapján?


2011. aug. 22. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy vagy rossz férj.

Nem értem én az ilyen nőket.

2011. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom azért lett olyan ideges, mert "20-ára több programunk is volt, amiből kellett lemondjunk is időhiány miatt" , de azért "Ezután pedig este elmentem sörözni gyermekkori barátokkal egy 3 órára"...
2011. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű kettesben szeretett volna veled lenni, hiszen egész nap rohantatok és akkor még este is egyedül hagytad. Ekkora cirkuszt csapni talán túlzás, de valahol jogos. (ő is lemondta a barátnős programot, erre te csináltál magadnak a barátokkal)
2011. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

igazából mondtad neki korábban, hogy el fogsz menni, úgyhogy hisztizett egy kicsit szerintem...

ő is elmehetett volna a barátnőjéhez főzőcskézni...

amúgy meg sosem értettem meg az olyan nőket, akik nem tudják 3 órára elfoglalni magukat.

semmiképp ne érezd magad rosszul emiatt, a hiba nem a te gépezetedben van :D

2011. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Hiszti... Nem úgy alakult a nap ahogy ő szerette volna, ezért lett ideges. Biztos csalódott volt, mert te elmentél sörözni ő viszont nem tudott a barátnőjéhez elmenni. Akkor jártatok volna a legjobban ha senki nem megy sehova mindketten otthon ültök és nincs veszekedés. :)


Szerintem hagyd rá, megbeszéltétek, ő kidühöngte magát, kiment a gőz, mostmár nincs baj. :)

2011. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nőként igyekszem válaszolni.

Szerintem teljesen normális dolog, hogy a feleséged néha kiakad, és "ijesztő", és ettől te egyáltalán nem vagy rossz férj.

A nők általában szeretik, ha a férfiak kitalálják a gondolataikat. A férfiak erre nem képesek, és ettől megsértődnek. Amit a nő ilyenkor érez: már nem szeretik őt eléggé. Ilyenek vagyunk.

Próbáljátok meg megbeszélni a dolgokat. A feleséged valószínűleg ott követi el a hibát - mint sok más nő rajta kívül - hogy nem mondja ki egyértelműen és nyíltan, mire vágyik,így nem tudtok kompromisszumot kötni. A nők ezen kívül hajlamosak magukban pufogni, aztán egyszercsak robbannak, a férfinek meg fogalma sincs, mi történt.

Ne hibáztasd ezért a feleséged, senki sem tanított meg minket rá, hogyan beszéljünk nyíltan és egyszerűen az érzéseinkről.

A kulcs a feleségedhez nagyon egyszerű: próbéld meg kimutatni, hogy mennyire szereted.

2011. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem vagy rossz férj! Már miért ne mehetnél el a haverokkal kikapcsolódni??!!! Nem kell folyton egymás nyakán lógni! Bár úgy tűnik a te asszonykád még azt is kevésnek találja ha egész nap együtt vagytok.

És már könyörgöm, de mi az hogy nem vetted észre hogy ezt ő nem helyesli???? Miért nem tudja megmondani??

Bár jó lenne ha megbeszélnéd vele hogy az effajta kirohanása megijeszt téged, nem tudod mire vélni.

Nekem a volt férjem minden napját a kocsmában kezdte és a kocsmában zárta, hulla matán jött haza minden egyes nap, de nekünk már akkor volt egy gyerkőcünk, de sem családi sem semmiféle közös programunk nem volt soha. Igaz, válás lett a vége, no de szerintem jogosan vetettem véget ennek az őrületnek.

Ezért nem értem a feleséged, nem kellene hogy ennyire kisajátítson, neked is jár a kikapcsolódás.

Azért ezt finoman magyarázd el neki.

2011. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Én is nő vagyok, és tudod mit, bárcsak ilyen férjem lehetne... ne haragudj de a feleséged egy "csöppet" paranoiás..
2011. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"20-ára több programunk is volt, amiből kellett lemondjunk is időhiány miatt (feleségem barátnőjééknél főzést, illetve legénybúcsúban részvételt)." Ezután pedig este elmentem sörözni gyermekkori barátokkal egy 3 órára"


Én is ki lennék akadva, ahogy magamat ismerem.

Ha lemondtuk a programot, akkor már otthon töltsünk 2ben egy estét a párommal.

De te elmentél...

2011. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nem értem 1-2 nőtársamat b....us!

Miért ne mehetne el haverokkal sörözni ha ahhoz van kedve???

Önálló emberi lény még akkor is ha házas!



Nálunk a párom akkor megy el dumcsizni a barátaival amikor akar ( és soha de soha nem jutna eszembe hívogatni közben, más nőtársaimmal ellentétben... és a hiszti meg aztán végképp távol áll tőlem), és én is akkor találkozok a barátnőmmel amikor akarok. Nem kell előre engedélyt kérnünk egymástól... pff.. na szép is lenne mondhatom, 7 éve együtt vagyunk és tökéletesen működünk így.


Ez a sok hisztéria amúgy is csak elkeseríti a másikat, aztán majd később nem is tudja az asszony hogy vajon miért hidegült el tőlem, miért keresett másik nőt...??? Hát tessék ezért, mert legfőbb szabály: élni és élni hagyni!!! Okosan kell szeretni!!!

2011. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!