Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a feleségemnek? Túlterhelem a gyereket?

Figyelt kérdés

Azt akarom ,hogy a kislányom(ötéves) beszéljen angolul, és franciául felsőfokon.

Ezért vannak olyan hetek ,hogy csak franciául beszélek hozzá, úgy vagyok vele ,hogy az angol "könnyebb" nyelv így azt majd megtanulja az iskolában.

A feleségem szerint ez túlzás ,nem értek egyet ezekkel a "francia hetekkel"


2011. aug. 22. 23:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
* nem ért egyet
2011. aug. 22. 23:23
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a kislány mennyire szívesen van benne ezekben a dolgokban.
2011. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem, ha a francia az anyanyelved vagy anyanyelvi szinten beszéled, nem gáz. Bár lehet, hogy születésétől kezdve csak és kizárólag azon a nyelven kellett volna beszélned vele, és akkor úgy nő fel, mint a többnyelvű szülők gyerekei.

Ha csak az utóbbi időben kezdtétek el, érdemes lenne szakemberrel, gondolom logopédussal megvitatni.

2011. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is a kislányon múlik a sikeresség, bár személy szerint én örültem volna egy ilyen papának nagyon.
2011. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Jó az ötlet. Nagyon fontos, hogy már ilyen korban elkezdjenek a gyerekek nyelvet tanulni. Először egy nyelvet tanuljon a franciát aztán jöhet az angol. Ne egyszerre tanítsd neki mindkét nyelvet!
2011. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól teszed,hasznára válik majd a gyereknek!
2011. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

23:26


Igen, van egy logopédus konzulensünk.

2011. aug. 22. 23:28
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

23.26 vagyok

És a logopédusnak mi erről a véleménye? Kíváncsi vagyok.

2011. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

A terv jó, de lassíts, és tényleg figyelj oda mennyire partner a gyerek, ebben a korban még a klasszikus iskolás módszerek nem működnek.

Amúgy angolul nem fog megtanulni még alap fokon se ha azt az iskolára bízod, szóval készülj rá lelkileg, hogy azt is kezedbe kell venni majd.

2011. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Nincs igaza. Pont hogy egy csomó plusz munkától szabadítod így meg.
2011. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!