Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a feleségemnek? Túlterhelem a gyereket?

Figyelt kérdés

Azt akarom ,hogy a kislányom(ötéves) beszéljen angolul, és franciául felsőfokon.

Ezért vannak olyan hetek ,hogy csak franciául beszélek hozzá, úgy vagyok vele ,hogy az angol "könnyebb" nyelv így azt majd megtanulja az iskolában.

A feleségem szerint ez túlzás ,nem értek egyet ezekkel a "francia hetekkel"


2011. aug. 22. 23:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek érdeklődik, kérdez, és szívesen tanul, akkor jól teszed. Az enyém 3 éves lesz novemberben, de ma pld. egész este lefekvés előtt a színeket kérdezgette angolul :))Meg is tanultunk kapásból vagy 8 színt, plusz néhány ital és egyszerűbb étel, állat megnevezését is tudja. Mindezt úgy, hogy egy ideje a Dóra a felfedezőt nézi, és ott feltűnt neki, hogy néha angolul beszélnek benne.


És azóta kérdezgeti, hogy anya, hogy van angolul az ablak, a szék, stb.. és mutogat és kérdez. Naná, hogy mondom neki :) Ha nem érdekelné, nem mondanám.

2011. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem terheled túl, a kicsik agya olyan mint a szivacs.

Két-három nyelvű családo gyermekei könnyedén elsajátítják a család által beszélt nyelveket, és nekem az a meglátásom, hogy az ilyen gyerekek sokkal könnyebben tanulnak majd további nyelveket is.

Mintha nyitva maradna valami titkos kis kapu a fejükben :)


mi kétnyelvű család vagyunk, a férjem születésétől fogva az anyanyelvén beszél a kislányunkkal. Két éves múlt a nyáron, az apja nyelvét ugyanúgy megérti, mint a magyart, de amióta magyarul megeredt a nyelve, nem használja. Korábban voltak dolgok, amiket magyarul nem is mondott. Nem hiszem, hogy ez megterhelő a gyerekeknek, sőt. De lehet, hogy ezt már írtam .)

2011. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%
Régen a gazdagok ugyanezzel a céllal fogadtak angol vagy francia anyanyelvű nevelőnőt a gyerekek mellé. Ha tényleg jól tudsz franciául, vagyis egy kisgyerek szintjén is tudsz beszélni; mesélsz neki, játszol vele franciául, és nem nyelvtani példamondatokkal vagy számára felfoghatatlan szövegekkel fárasztod, akkor csak jó sülhet ki a dologból.
2011. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza a feleségednek. A legjobb amit tehetsz, hogy több nyelvre is megtanítod a gyereket. Ilyen korban ráadásul sokkal fogékonyabb szerintem.


Arra azért vigyázz, hogy ne szúrd le, ha valamit nem tud. Elvégre az anyanyelve mégis magyar. :)

2011. aug. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem terheled túl. Sőt nagyon is jól teszed. Én mit meg nem adtam volna ilyenért most nem szenvednék az angollal! Így van még csak az angollal szenvedek 20 éves fejjel. Hiába nekem nem volt ilyen előre látó az apám.

Hidd el nagy terhet veszel le a válláról ezzel és nem utolsó sorban anyagi terhet saját magadról.

2011. aug. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
5%
Ez nem a te döntésed. Ha ő nem akarja tanulni, nem fogja. + két nyelv nagyon sok. Egyet válassz szerintem.
2011. aug. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a három nyelv sok neki, bár ha a logopédus szerint nem, akkor nyilván ő jobban tudja, mint én laikusként. :) De egyébként nagyon előrelátó vagy, a feleséged véleményével ne törődj, majd mikor kicsin már leteszi a lányotok a nyelvvizsgát és meg lesz általában könnyítve az élete, a nejed is egyet fog érteni.

Én azokkal sem értek egyet, akik azt írják, ha a gyerek nem akarja, ne erőltessék. Ez olyan dolog, ha nem erőltetik, a gyerek iskolába sem járna... Ez neki érdeke, akárki akármit mond.

2011. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha a gyereketeknek ez nem teher nem kellemetlen és főleg nem rossz élmény akkor miért ne taníthatnád több nyelvre. A gyerekek ilyen korban nagyon fogékonyak a nyelvekre fogékonyabbak mint amikor az iskolákban nekilátnak a nyelv tanításnak. Baja biztos nem lesz belőle és ha a gyerek is élvezik nem látok semmi problémát.
2011. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

Hát szép és jó, de azt kéne tudni mit akar a gyerek, nem te, nem az anyja.

Amúgy szerintem pedagógiai szempontból ott szúrjátok el, hogy egy-egy héten beszélsz hozzá franciául. Akkor már folyamatosan kéne inkább, ezzel csak bekavarod szegényt, mégha a jelei most még nem is mutatkoznak.

Meg talán célszerűbb lett volna a kezdetektől, mert lassan megy suliba, ott akkor fárasztják az angollal is, még ha fogékony és fiatal, 3 nyelvet tanulni egyszerre nehéz.

Na meg ne erőltesd azért a dolgot, ha 10 éves korára nem beszél 3 nyelvet tökéletesen, akkor is a lányod marad, ugyanúgy kéne szeretni, az elvárásaid talán valóban magasak, ami akár a hasznára is válhat a gyereknek, de sok ellenpéldát tudnék hozni, ami az egész életét tönkreteszi valakinek.

2011. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem megeröltető egy ekkora gyereknek a 3 nyelv, olyan érdeklődőek még ilyen korban h inkább élvezné minthogy rossz lenne neki. Az eröltetésről meg annyit h ha nem eröltetik akkor hamar feladja mert megunja, ha kisgyerek korától kezdve erre tanítaná akkor mi lenne később? Mindent félbehagyna mert megunta? Persze nem is kell túlzásba vinni inkább játékosan fenntartani az érdeklődését ha kezdi megunni az egészet.

A három nyelvet minél hamarabb kezdi annál kevesebb szenvedést okoz majd neki később az ő érdeke ez még akkor is ha eröltetni kell!

Jah és nem kell hagyni h a gyerek irányítson mindent azért van a szülő h ilyen korban helyette döntsön és irányítson. Később biztos hálás lesz érte h le lett véve ekkora teher a válláról.

2011. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!