Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti a nagymama hogy...

Megteheti a nagymama hogy elvegye az unokáját?

Figyelt kérdés
Nagy problémám van. 25 éves vagyok, szüleimmel élek, és az 5 éves lányommal, akit eddig apa nélkül neveltem. Megismerkedtem egy fiúval,aki oda is költözött hozzánk, ám anyámmal képtelenség együtt élni. Mindenbe beleköt, mindent jobban tud.. El szeretnénk költözni, a srácnak saját lakása van. De anyám azt mondta, hogy a gyerekemet nem engedi..na már most a kérdésem az, hogy megteheti e a nagyszülő, hogy egy anyától elvegye a Gyermekét. Mindent megkap a kislányom tőlünk, semmi ilyennel nincsen baj! 4 éves koráig édesanyám vigyázott rá, mert én reggeltől estig dolgoztam, és most ezzel próbál visszaélni, hogy ő nevelte. SEGITSETEK!! Köszönöm.
2011. aug. 23. 11:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
előző vagyok: te ugyanis megteheted.
2011. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék vele rossz viszonyban lenni, de már nem tudom elviselni a természetét, sem azt, hogy megmondja, hogyan neveljem a gyerekemet, ha rászólok lányomra valamiért, veszekedik velem, de ő visit a Virággal.. tudom, tisztában vagyok vele, hogy ha elköltözöm, -ami 2 héten belül bekövetkezik- soha az életben nem lesz köztünk jó viszony!! Minden leszek, csak rendes ember nem..és ez azért, mert boldog akarok lenni, külön életet akarok élni tőlük. Eddig én tartottam el a családot, mert a szüleim jövedelme alig 50 ezer. Sztem nem is az unoka, hanem a pénz dominál náluk, mert tudják, ha elmegyek, nem tudnak megélni. Szomorú, de én nem ebbe a családba való vagyok.
2011. aug. 23. 13:00
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Várandó voltam, mikor visszaköltöztem anyámhoz pár hétre, mert megcsalt a párom, és ezt nem tudtam lenyelni neki. Aztán megszületett a kicsi, és egy idő után megismerkedtem egy férfivel, aki azóta már a férjem lett. Mikor összeköltöztünk az én anyám is vagdalkozott, hogy elveszi a gyermekem, mert qrválkodom. Erre mondtam neki, hogy ha akar még gyereket, szüljön magának, mert én is magamnak szültem, nem neki. Be is fogta. Nem tudta tőlem elvenni, ahogy a tied sem tudja tőled elvenni.
2011. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Valóban szomorú, amit mondasz, a legjobb mégis valahol az, ha tiszta vizet öntötök a pohárba. Egy dolog, hogy ki miből és hogyan él meg, és egy teljesen másik a gyereknevelés. Ne származzon a gyereknek hátránya abból, ha ti ne m tudtok kijönni!


Mert most származik az elmondásod szerint. A gyereknek nagyon fontosak a megbízható határok. Ha ez nincs, például túl szabados a nevelése, vagy -mint nálatok- állandóan összezavarjátok, mert az egyik felnőtt ezt mondja neki, a másik meg vitázik vele és mást mond, akkor az a gyereknek elég rossz tud lenni. A gyerekek ugyanakkor elég rugalmasak is tudnak lenni, az elmegy, hogy más szabály van az oviban, más otthon, és más nagymamánál. De a fő szabály mindig az legyen, amit apa+anya mond! Az meg legyen lehetőleg egyféle, következetesen ugyanaz, állandóan. Akkor tud mihez igazodni.

2011. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És ha a költözés napján áll az ajtóban és nem akarja engedni, hogy elmenjünk? Ha esetleg rendőrt kell hivnom, ilyen esetben kijönnek??
2011. aug. 24. 11:34
 16/17 ava87 ***** válasza:
Így van, kimennek, hívj is nyugodtan, ha nem enged elmenni a gyerekkel. Bár szerintem az ilyeneknek elég csak mondani, hogy most hívod a rendőrséget, máris nem lesz olyan harcias kedvében.
2011. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Elköltöztünk!!! Most persze megy a vagdalózás, meg a fenyegető sms-ek, hogy találkozunk a gyámügyön, meg ilyenek! De bátran szembe merek nézni vele, mert becsülettel nevelem a lányomat. Ha esetleg tovább folytatja az őrjöngését, nem fog látni minket jó darabig! Még egyszer köszönöm nektek, sokat segítettetek és bátorságot adtatok új és boldog életet kezdeni!!!
2011. aug. 25. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!