Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnád, hogy a párod...

Elfogadnád, hogy a párod mindenre kölcsönt vesz fel?

Figyelt kérdés
Mivel én még tanulok, emellett igen keveset keresek, a kaját tudom állni csak, lakbért, rezsit a párom fizet. Építkezünk, de akkora nagy házat, hogy nem tudom minek. Nekem egy kicsi is elég lenne, de neki nem, azt mondta ő fizeti. De! Van a házra hitele, autóra, motorra, kétfelé fizet gyerektartást, fizet vmi ismerősnek is vmi régi ügy miatt. Én azt nem értem, hogy ő ezt miért nem érzi soknak. Most épp sokkal többet kéne kifizetni, mint a bevétel. Szerinte a szüleimtől kapott tartalékpénzemet kéne beadnom. De én nem akartam ennyi hitelt, semmi nem az enyém, egyedül a lakbér rámeső részét érzem jogosnak, de mikor összejöttünk, tudta jól, hogy még évekig tanuló leszek. Ha mindezt leszámítanám, akkor nagyon jó lenne vele, évek óta, de én majd nem azért megszakadni a munkában, hogy óriási hiteleket fizessek, mikor nekem ott semmim sem lesz. Mi legyen?
2011. aug. 23. 19:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nem adnék bele egy vasat sem ilyen körülmények között. Ha hivatalos papír is készül róla, akkor is cseszheted ha nem lehet bevasalni rajta. Felelőtlen ember. Szerintem költözz haza a szüleidhez inkább ha nem tetszik neki vagy neked. Azt mondta ő fizet, nem? Akkor nosza. Magyarázd el neki, hogy ez így nem pálya. Gondolom azért kaptál pénzt a szüleidtől hogy olyas valamire költsd ami a tiéd lesz. Az építkezésbe akkor kellett volna belefognia, amikor már kifizette a többi tartozását. Nem tudom milyen összegről van szó, mindenesetre te döntesz megéri-e a befektetés. Ne haragudj, de akkor kellett volna számolgatni amikor kiderült mennyi lesz a banki törlesztő, hogy belefér-e a költségvetésbe. Ha megosztotta veled ezeket az infókat, meg kellett volna mondanod hogy te ebbe nem vágsz bele, mert nem futja rá. Felnőtt fejjel ennyit megérthetne igazán. Ha meg nem érti meg, akkor előbb utóbb szívni fog. Meg te is ha mellette maradsz. Ha annak ellenére ment bele hogy tudta hogy nem fog rá telleni akkor meg magára vessen. Lehet hogy amikor felvette a hitelt még több volt a bevétel, de ép eszű ember azzal is számol, hogy mi van ha x összeggel kevesebb lesz a számlámon, stb... Úgy is beleférne? Nem? Normális ember számol, és ha más nem vár amíg lejár a kocsitörlesztő, meg a motor, meg kicsengeti a tartozást az ismerősöknek. Amúgy meg hogy ne csak a párodról beszéljünk: csak egy költői kérdés... Addig miért nem aggasztott annyira az élettársad rengeteg hitele amíg fel sem merült hogy a tartalékpénzed is add be a költségekbe? Oké hogy tudta hogy neked még sokáig nem lesz pénzed, de szerintem te meg nem ma szembesültél vele hogy milyen rosszul bánik a pénzzel. Beszéljétek meg. A lelkiismereteden múlik hogy ki akarod-e húzni a szarból vagy nem. Szerintem nem azért tartott el, hogy egyszer majd hasznot húzzon belőled egyébként:) Elviekben ha veled képzeli el a hátralévő életét, akkor alapvetően nem egy undorító húzás tőle hogy pénzt kérjen tőled. Persze nem ártana biztosítékot kapnod. Számoljátok ki mi legyen az anyagiakkal, fussátok át a lehetőségeket. Ha el lehet még halasztani az építkezést akkor tegyétek azt. Mikor járnak le a hitelei amúgy?
2011. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
én is még tanulok a párom dolgozik, de biztos hogy nem örülnék neki ha hiteleket akarna felvenni..meg milyen dolog az, hogy nem szólhatsz bele hogy kölcsönt vesz fel? vagy csak nem akarsz?? ez már eleve nem jó alap...
2011. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én is még tanulok, párom dolgozik, de pénzügyekben közösen hozunk döntéseket. Ti miért nem?
2011. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Régebben is tudtam hogy van hitele, de csak nemrég mondta el, hogy vmi miatt már annyi pénz keres, mint előtte, így a hitelt éljük fel. Egyébként a házat azért akarta építeni, mert már megvolt a telke, és valami nagy bírságot akartak kiszabni ha x időn belül nem épít rá. Mondjuk így is lehetett volna rá valami kétszobás kisházat építeni.
2011. aug. 23. 22:01
 15/22 anonim ***** válasza:
Külön vagyon kell.
2011. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor így járt, ne haragudj. Egye meg amit főzött. Titkolózott előtted? Nem kezelt felnőttként? Részben igaza van, de akkor szerintem továbbra is oldja meg nélküled az anyagi gondjait. El kell adni valamit. Aztán nem lesz ház egyelőre. Így viszont semmi sem lesz.
2011. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

van aki lúzernek született....

komolyan mondom neked ilyen pasira van szükséged????

2011. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én is mondtam, adjon el vmit. Pl a motort, de azon svájci frank hitel van, most eladni annyit jelentene, mint kidobni a kukába. Én meglennék autó nélkül is, annak az árával pont megoldódna minden, eddig egész életemben bkv-ztam, de mivel vagy 20 km-re költözünk pesttől, így a gyerekét az anyja kéne áthozza láthatáskor, az meg amúgyse tesz szívességet neki sose, nemhogy elhozná. szeretném azt hinni, hogy nem vagyok balek, csak összecsaptak a feje felett a hullámok.
2011. aug. 25. 11:03
 19/22 anonim ***** válasza:

kétfelé fizet gyerektartást, na én már itt akadnék ki, két nőnek is csinált gyereket és egyik kapcsolata sem működött, nagyon felelőtlen egy ember a te párod, mai világban ilyet nem lehet, hogy itt egy gyerek, hitelek hegyén hátán, most azt nem tudom, hogy ennyire buta vagy csak szimplán meggondolatlan!

Ne haragudj de, ha te adsz neki pénz akkor te még nagyobb balek leszel mint ő, meg mi az már, hogy a te pénzeddel megmondja, hogy mit csinálj, gondolom a szüleid a tanulmányaid utánra szánták a pénz, hogy boldogulj, nem pedig, hogy egy ilyen alakra költsd.

Én a helyedben nagyon erősen elgondolkoznék ezen a kapcsolaton, hogy érdemes-e, hogy tovább működjön.

2011. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szeretem, de amiket írtok azt én is látom, de egyszerűen gyenge vagyok ahhoz, hogy csak úgy kilépjek, bár a szüleim mindig segítenének, meg öreg se vagyok, vagy ilyesmi, hogy ne lehetne más, csak nehéz elképzelni, valakivel egyszer még ugyanilyen bensőséges viszonyban legyek.
2011. aug. 25. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!