Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit teszel, ha olyan ajándékot...

Mit teszel, ha olyan ajándékot kapsz, amit elítélsz?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy például ellenzed a bundát és kapsz egy bundakesztyűt, vagy kapsz egy könyvtárból lopott könyvet, az Akropolisz egy darabját, korallnyakéket, stb. Vagy ami neked releváns lenne. Amikor az ajándékozónak nem is esik le, hogy van, aki elítéli az ilyesmit, mert az ő értékrendjébe simán belefér. Mit teszel? Szóvá teszed? Elfogadod vagy nem? Ha igen, utána mit csinálsz vele? Ha pl. kidobod, mit mondasz az ajándékozónak, ha kérdezi, mi lett vele?
2011. aug. 24. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Megmondanám neki, hogy elítélem és döntse ő el, mi legyen vele.
2011. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

A bundát pl. nem fogadnám el, és a lopott könyvet sem.

De pl. egy tábla csokit (nem szeretem) vagy édes bort (a szárazat szeretem) mindig elfogadok és elajándékozom.

Az ajándék attól ajándék, hogy neked adják, te rendelkezel vele, tehát el is ajándékozhatod. Ha megszabják, hogy meg kell tartanod/enned, az nem ajándék, mert feltételhez kötött. Ilyen ajándékot sem fogadok el, mert nem önzetlenül jön.

2011. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek olyan ajándékaim,amiket elítélek,de van egy rakatnyi,amit az életben nem használtam semmire,ezek egy eldugott dobozban vannak a gardrób hátuljában.
2011. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
68%
köszi a fáradozásodat, de én nem fogadhatom el mert...
2011. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

hát kb bundát vagy lopott dolgokat nem fogadnék el, és ez még csak nem is bunkóság.. már miért fogadnék el lopott könyvet?! felháborítónak tartanám ha valaki még annyira se méltat, hogy vegyen nekem valamit.. megmondanám neki, hogy legközelebb lopkodjon magának.


:DD

2011. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki közeláll hozzám, tudja, hogy mit szeretek, aki meg nem áll közel hozzám, valószínűleg nem fog bundát ajándékozni.
2011. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
valószínű elfogadnám, mivel ajándék lónak..nameg nyilván nem ismer ha olyat ad, ismeretlent meg minek bántsak meg...max nem használnám, azt anyi....ha meg egyszer rájön h én valamit ellenzek, akkor megmondom hogy nem akartam megbántani, és továbbattam valaki közeli embernek :D vagy ott hever a szekrény legmélyén XD
2011. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már olyan, hogy vissza kellett utasítanom egy ajándékot. Volt is belőle sértődés.


Amúgy most eszembe jutott egy történet.. barátnőm mesélte, hogy az unokahúgának volt mostanába egy szülinapi bulija és egy meghívott csaj egy tester parfümöt adott neki, amiből már a fele ki volt fújva :D

2011. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha lopott követ elfogadnék úgy, hogy tudom, hogy lopott, akkor minumum bűnrészessé válnék. Nem hinném, hogy ezt neveznék ajándéknak. :( A bundát, vagy bármit, amit nem kedvelek, megköszönöm, majd azonnal vissza is adom. Ha valakinek fontos vagyok, akkor tudja, hogy nagyjából mi az, aminek örülnék. Mint ahogyan én is tudom azokról, akik fontosak nekem, hogy minek örülnének, ezért nem is jutna eszembe olyat ajándlkozni, amiről tudom, hogy utálja, vagy nem kedveli vagy a szekrénye aljában lesz porfogó.
2011. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
17.15: Nekem is volt egy olyan "barátnőm", aki a barátság megromlása körüli időkben - nem az én oldalamról romlott meg -, olyan púdert adott ajándékba, amiben alig volt körben egy csík, a többit elhasználta. Amikor szóvá tettem, akkor még ő sértődött meg, hogy észrevettem. Aztán nagy kegyesen odaadott egy ugyanolyan vadiújat - holott tudta, hogy szinte soha nem sminkelem magam.
2011. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!