Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit teszel, ha olyan ajándékot...

Mit teszel, ha olyan ajándékot kapsz, amit elítélsz?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy például ellenzed a bundát és kapsz egy bundakesztyűt, vagy kapsz egy könyvtárból lopott könyvet, az Akropolisz egy darabját, korallnyakéket, stb. Vagy ami neked releváns lenne. Amikor az ajándékozónak nem is esik le, hogy van, aki elítéli az ilyesmit, mert az ő értékrendjébe simán belefér. Mit teszel? Szóvá teszed? Elfogadod vagy nem? Ha igen, utána mit csinálsz vele? Ha pl. kidobod, mit mondasz az ajándékozónak, ha kérdezi, mi lett vele?
2011. aug. 24. 16:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kevés olyan ajándék van amit ne fogadnék el de tényleg nem akarok megbántani senkit sem. De a bunda meg az igazi bőr olyan dolog amit nem fogadok el soha. Ezen kívül nem tudnátok olyat mondani amit ne fogadnék el.

Persze azért meg lehet próbálni:D

2011. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szarvas trófea az előszobába?

Kitömött nyest a kandalló szélére?

2011. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hozott már rokon egy csomó bugyit szüliapomra, hogy rá mégse volt jó. Él bennem a gyanú, hogy használt volt. Ráadásul beházasodott rokon, amikor kábé egy éve volt családtag. Elfogadtam és be a kukába.
2011. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Még nem kaptam ilyen ajándékot.Ha mondjuk kapnák egy könyvtárból lopott könyvet,akkor szerintem nem tudnám hogy lopott,mivel az illetőnek csak lenne annyi esze hogy nem mondja hogy lopott,de ha mégsem akkor megkérdezném hogy ezt hogy gondolta és nem fogadnám el.Ha nem lopott dologról lenne szó,akkor szerintem elfogadnám,utána meg odaadnám valakinek vagy ilyesmi.
2011. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bármilyen megnyúzott, kitömött állat ebbe a kategóriába tartozik :D

De jó ezekre még nem is gondolt kösz a példát. ;)

2011. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nagyanyámtól kaptam még a 18. születésnapomra egy arany nyakláncot. rohadtul meglepődtem és igyekeztem jó pofát vágni, mert láttam, hogy a szüleim ezt elvárják a családi béke jegyében. A lánc azóta is valamelyik szekrényben porosodik, még csak ki sem nyitottam a dobozát. Gyűlölöm az ékszereket, felesleges pénzszórásnak és rongyrázásnak tartom és nem viselek el magamon semmilyent, főleg nem nemesfémet. El akartam adni, de anyám mondta, hogy ne, mert ha a mama megtudja, sértődés lesz belőle. A nagyanyám mentségére legyen mondva, hogy nem tudhatta. Soha nem viselek ékszert, de sosem került vele szóba, hogy miért nem.


F/22

2011. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!