Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Hedvig az mióta női név?...

A Hedvig az mióta női név? Nem cikis név?

Figyelt kérdés

Én világ életemben azt hittem, hogy férfi név, és erre kiderült, mert egyik nő ismerősömnek a második neve...

Persze sosem említette, nem is használja... vajon miért.

Nem cikis név?

És mióta női név?

Tökre férfias hangzása van.


2011. aug. 24. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Pedig tökre női név, mióta világ a világ :D És szerintem vannak cikisebbek is, bár nekem nem tetszik.
2011. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
A Hedvig, mindig is női név volt. Van olyan ismerősöm, akinek ez a neve, és nagyon is illik hozzá, mondjuk Hédiként használja inkább. Szerintem egyáltalán nem cikis.
2011. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
a jácint meg nőiesen hangzik,mégis férfi...A Hédi becézést hallottad már?az a Hedvig
2011. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
nekem nagyon tetszik ez a név, és az egyik becézése is, a Hedda, régóta tervezem hogy ha lesz egy lányom, ez lesz a(z egyik) keresztneve
2011. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
Én tuti nem adnám a gyerekemnek... Ha ez lenne a nevem, akkor meg kiszaladnék a világból.
2011. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A Hedvig mindig is női név volt és szerintem semmi ciki nincs benne. Hédinek szokták becézni. Viszont van egy név, az Ariel, na arról én mindig azt hittem, hogy női név (valószínűleg a kis hableány miatt), pedig az meg férfi!
2011. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
A Hollóhát alapítója is Hedvig volt és nő. Üdv: egy HP rajongó. :)
2011. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

A Hedvig mindig női név volt. Ugyanaz, mint a Kamill, annak meg tök nőies hangzása van, nem véletlenül olyan ritka..

Szerintem cikinek nem ciki, rengeteg becézése van, ahogy lehet lágyítani (Hédi, Heddi), ha az ember túllép azon, hogy szokatlan, nem is tűnik olyan csúnyának. A Brünhilda hangzása sem jobb, pedig arról köztudomású, hogy női.. (És akkor nem is beszéltünk pl a Tekláról)

2011. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is az volt. :) Úgy sem ismerős női névként, hogy Hédi? Az a becézése.
2011. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%

Nekem van egy ismerosom akit Hedwig-nek hivank es csaj.

Tehat w-vel irjak a nevet.

Valamikor emlitette hogy a Hedvig, vagyis egy v-vel, fiu nev.

Ot is Hedinek becezik.

2011. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!