Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Hedvig az mióta női név?...

A Hedvig az mióta női név? Nem cikis név?

Figyelt kérdés

Én világ életemben azt hittem, hogy férfi név, és erre kiderült, mert egyik nő ismerősömnek a második neve...

Persze sosem említette, nem is használja... vajon miért.

Nem cikis név?

És mióta női név?

Tökre férfias hangzása van.


2011. aug. 24. 18:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Bizony női név. Egészen három évvel ezelőttig nem is tudtam, hogy létezik ilyen név. De aztán hirtelen kettő személyt is megismertem pár hónap alatt, akik ezt a nevet viselik. Nagyon is férfias szerintem, ezért inkább úgy szeretik, ha csak Hédinek becézik őket.
2011. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Jaaa, Hédi, úgy már igen!

De, úgy, hogy Hedvig, még mindig férfiasan hangzik nekem! :)

2011. aug. 24. 18:39
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Én a Gertrúddal vagyok így...:D
2011. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Én is először azt hittem hogy a Hedvig férfinév, de aztán én is megismertem egy lányt akinek ez volt a neve. :)

Amúgy vannak férfinevek is női hangzással mint pl : Jácint, Emil

2011. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

I. Nagy Lajos magyar király és Kotromanić Erzsébet harmadik leánya volt Hedvig, aki apja halála után a lengyel trónt örökölte. Később szentté avatták.

Szóval ritka vagy nem, de női név.

2011. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem olvasták a Harry Pottert :)
2011. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem el, hogy Malina Hedvigről nem hallottál, mikor egy időben a csapból is ő folyt :-)


A mi háziorvosnőnk meg Dr. Bodó Hedvig. Nem vicc, rá lehet guglizni.

2011. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem Hedvignek hívnak. Tulajdonképpen nem a név a ciki, hanem amikor megkérdezik, hogy "az nem férfi név?" Volt már olyan, aki elhitte, hogy férfiból nővé operáltattam magam, csak még a személyimet nem cseréltem le. Egy idő után elég unalmas, hogy az emberek nem tudják, hogy női név. Havonta 4-5 ilyen esetem van, 1-2 elég durva szokott lenni, amin csak fogom a fejemet. A legjobb, mikor valaki meg akar győzni, hogy neki van Hedvig nevű ismerőse, aki férfi, tehát engem nem hívhatnak így...! Fárasztó. Egyébként én szeretem a nevemet, a Hédi is tetszik, de csak becenévként használom. A második nevem Liliom, amin szintén nagyot szoktak csodálkozni, hogy "van ilyen?" 26N
2012. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
A legszebb női név!! 😍
2017. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Nem is értem, miért gondolja mindenki, hogy férfi név... Hol jártatok történelem órán, irodalom órán, de ha nem is ott, "alapműveltséghez" tartozik Hedvig lengyel királynő, Nagy Lajos magyar király lánya, aki a lengyel trónt örökölte, és később szentté is avatták. Legendák kapcsolódnak a nevéhez. De Ibsen egyik leghíresebb drámájában, A vadkacsában is Hedvignek hívják a kislányt. És akkor ott van még a Harry Potter is...
2019. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!