Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvetetnéd a születendő...

Elvetetnéd a születendő gyermeked ha megtudnád, hogy szellemi vagy testi fogyatékos?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%

A egyik barátnőmnek (aki 22 éves) van egy nővére (25lesz), aki súlyos testi (és pici szellemi) fogyatékossággal küzd. Járni is csak bottal, de mindent ledönt, olyan szegénykém, mint a tank, szinte mindenhez segítség kell, a kanalat is nehezen fogja meg. A beszéde borzasztó lassú és alig érthető, dühkitörései, kirohanásai vannak és epilepsziás. Csakhogy a fontosabbakat említsem, de mesélhetnék még sok mindent...

A barátnőm szülei már 50-en felül vannak, ápolják a lányt, viszik mindenhova, de fáradnak. A barátnőm pedig tudja, hogy, ha a szülei végképp nem bírják már ezt, akkor neki kell magához vennie majd a nővérét, hiszen egyedül nem élhet, de nem tenné otthonba. (egyébként annyira értelmes lány, hogy nem is való otthonba szerintem). Gondolhatjátok, hogy a barátnőmnek ez mekkora teher. Aki nincs ebben benne el sem tudja képzelni. Párt találni, elfogadtatni ezt a tényt, elviselni, csinálni. Már most rengeteg mindenről kell lemondania a nővére miatt.


És ne gyertek nekem a szeretettel, meg hogy ez alap. Az persze, de ha választhattak volna, biztosan nem ezt választják....

2011. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
6%
A beszélgetés tudtommal arról szól, hogy elmondjuk a másiknak a gondolatunkat. Én is ezt teszem. Sajnálom, hogy ezt neked ilyen nehéz meghallgatni avagy olvasni amit írok. Gondolkozz el azon, hogy a pénztől leszel boldog, vagy attól, hogy szeretsz másokat(és tényleg szereted) és téged is viszontszeretnek. Én nem azt állítom, hogy nem kell pénz az élethez, hanem, hogy nem ettől lesz boldog az ember.
2011. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok.

szerintem én elvetetném, mert szegény gyereknek nem lenne normális élete, mindig rám lenne szorúlva. Jobb lenne sztem mindkettőnknek

2011. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés.

Mert elméletileg mindkettőnek (a szülő és gyerek) könnyebb így.

De gyakorlatilag azért sokminden felötlik az emberben.

2011. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
14%
Szociális munkás vagyok és elég sok fogyatékossal, sőt csak azzal találkozom. Ismerek olyat akikhez megyek "bébiszitterkedni" és örökbe van fogadva és olyan tiszta, és boldog a család amit ritkán látni. Alapból hány boldog családot ismertek, akik tényleg boldogok? Mert a fogyatékosok akikkel találkozok nem sokan boldogok, de nem a gyerekük miatt, vagy csak rá fogják. Véleményem szerint ahova sérült gyermek születik ott a családban már van valami sérülés. Még ha nincs is papír róla. És én igen is szeretem a munkám és látom, hogy egy család nem attól megy tönkre, hogyha sérült gyerekük születik.
2011. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
89%
hülyeség, hogy a pénz nem boldogít! Dehogynem! Aki ilyet mondd, az csak azért mondja, mert ezzel vigasztalja magát a csórósága miatt. Én elmondhatom, hogy szeretetben élek, mégsem érzem magam boldognak , csak 50 %-ban , mert sokat kell nélkülöznöm, alig vannak ruháim, nem tudok szórakozni csak néha, egyenlőre azt sem tudom, hogy miből fizetem majd ki a tandíjamat. Szóval a pénz igen is fontos, akárki akármit mond!
2011. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora hülyeséget! "Egy család nem attól megy szét, ha sérült gyerek születik" Ilyet te hol olvastál? Ki mondott itt ilyet, hogy ha sérült gyereke lenne akkor biztos szétmenne a család? Nyilván nem, de az én édesanyám akkor boldog ha én is az vagyok, ha jól érzem magam, ha egészséges vagyok, ha azt csinálhatom amit szeretek! Szerinted egy olyan anya aki ezt nem látja boldog? Te boldog tudnál lenni? Akár mennyire is szeretem a gyerekem, pontosan ezért fájna mert nem él teljes életet! Esetleg majd meg kapom tőle, hogy bár meg se született volna...? Én dönthettem... Persze, hogy mennek szét családok, persze hogy vannak boldogtalan párok és lehetnek boldog párok is akiknek fogyatékos, sérült gyerekük van, de amíg nem vagy benne nem tudhatod, hogy milyen így az élet. Látsz valamit, de nem tudod mit gondol nap mint nap az a szülő! És el kell azt is fogadnunk, hogy igen is számít a pénz, mindig is számított mióta van!
2011. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz kérdés. Ez a fogyatékosság mértékétől is függ.
2011. aug. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
3%
Nem. Nem dönthetem el helyette, hogy neki rossz lesz, ezért megölöm. Ha meg azért, mert a terhünkre lesz, hát... Ha a párod lebénulna a maradék életére megölnéd?
2011. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!