Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvetetnéd a születendő...

Elvetetnéd a születendő gyermeked ha megtudnád, hogy szellemi vagy testi fogyatékos?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:14


Persze, a pénz nem boldogít, de ahogy már írták, csak szeretetből nem lehet lakást venni, ételt venni, számlákat fizetni, gyógyszereket kiváltani és kezelésekre járni.


Én szeretem a családom és ha beteg gyerekem lenne szeretném őt is és szeretek szeretni és NEM a pénz az első az életemben, de a megélhetés igenis fontos és amikor azt írom, hogy pénz, akkor nem a mérhetetlen gazdagságra, hanem a minimális, megélhetéshez szükséges pénzre gondolok, nem ugyanaz.


Gondold el, hogy beteg a gyereked, down-kóros és nem csak azt kell megélned, hogy beteg, hanem azt is a görcsöt is, hogy bármikor kirakhatnak a házadból, meg éhen halhatsz, mert nekem akkor, ha olyan kevés pénzem lenne, a gyerekem lenne az első és az ő étele és az ő gyógykezelése és az ő speciális igényei. És közben még ott van az önvád, h. miért lett beteg és ott van a félelem, hogy mi lesz vele, ha én nem leszek.


Bár kár magyarázni. Majd ha beteg gyereked lesz és nem lesz pénzed, megérted.

2011. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
5%
Én nem írtam, hogy pénz nélkül lehet írni, én tudom, hogy kell az élethez és nagyon fontos, de nem ettől leszel boldog. És, ha teres lennék és kiderülne, hogy valami baja van és mód lenne rá, hogy elvetessem nem fogom, mert az is egy élet, lehet nem olyan mint a miénk, de élet és elvetetni gyilkosság lenne.
2011. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert amíg élek tuti szeretném és gondoznám,de rettegnék attól,hogy ha már én nem leszek neki mi lenne vele pl.egy otthonban esetleg ahol nem törődnének vele,nem szeretnék stb.
2011. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
45%
ha még időben megtudnám, akkor igen. Ha mondjuk ez az egy esélyem lenne gyerekre, akkor lehet, hogy nem. de ha én egészséges lennék, akkor igen.
2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Mondjuk az is számít milyen fokú a fogyatékosság, de azt nem lehet pontosan megmondani születés előtt csak nagyjából.Gondoljon már bele mindenki ,pl egy down kóros ,vagy egyéb súlyosan értelmifogyatékos gyerek nemcsak hogy élete végéig alkalmatlan lesz az önálló életre ,hanem egycsapásra tönkreteszi a család életét , ha adott apu -anyu ,a gyerek mellől az egyik soha többet nem tud elmozdulni ,és aztán kirúgják aput a melóhelyről nem lesz pénz a sok gyógyszerre az állandó utazgatással járó fejlesztőkre hurcolásra ,vagy csak besokall és elválik ,ott marad a másik szülő egy örökre 3-4 éves szintű gyerekkel kb 30ezer segélyen havonta ,munkát sehol nem tud vállalni mert egyedül nem lehet hagyni az önellátásra képtelen gyereket és szinte biztos ,hogy nem lesz annyira gazdag ,hogy állandó bébiszittert fogadjon! Aztán a szülő szépen megöregszik belebetegszik lelkileg a dologba,lerokkan meghal , a gyerek aki már testileg felnőtt megszokta eddig az otthonát ,bezsuppolják valami kegyetlen állami szoc otthonba ahol elvegetálja szeretetlenűl élete hátralévő részét.Vagy ha van egy egészséges tesója annak teszi tönkre a családi életét ,ha ő kötelességének érzi majd ápolni a magatehetetlen testvérét , szülei halála után.Hurcolják ide oda mint egy koloncot,közben próbálnak nem tudomást venni a hülye emberek lesajnálásáról ,beszólásairól..Szép kilátások.Hát ezt nem kívánom ellenségemnek se!
2011. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%

Anyuval beszélgettünk és arról volt szó, h. én a mostani helyzetben itt még igazán egészséges gyereket se vállalnék és az előző válaszoló abszolút jól megfogalmazta.


Könyörgöm! A mi környezetünkben nem egy ilyen szülő él, akinek még nem volt módja genetikai vizsgálatra menni, h. a súlyosabb betegségeket pl. down-kór, nyitott gerinc stb. kiszűrjék. Most lehet, h. kezdésnél úgy indultak, h. beteg, de mi így szeretjük, de aztán az évek alatt mind rájöttek, h. ez annál több. Fel kell adni az egész életedet ahhoz, h. egy ilyen beteg gyereket nevelj. A munkádat, akár még az emberi kapcsolataid egy részét is. Mindent, mert ha olyan súlyos beteget vállalsz, akkor csak rá kell, h. jusson időd és energiád és mindened.


És aztán meg a környezetnek az ilyen naná, h. az mondja, h. boldog, mert mit mondjon? Már megbántam, h. vállaltam és utálom, h. itt van és meg van kötve az életem? De én látom, h. az ilyen családok közel sem olyan kiegyensúlyozottak (tisztelet a kivételnek), mint amilyet a többség gondol.

2011. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%

És mivel lehetőség van, h. szűrjék, elvetetném és nem tartanám magam gyilkosnak. Gyilkosnak akkor tartanám magam, ha végig kéne néznem, ahogy éhen hal vagy ha ételt veszek neki, akkor nem tudok neki gyógyszert venni és abba hal bele. Sőt! Akkor még gondatlan szülő is lennék.


A down-kóros gyerekek régen pedig meghaltak!!!!!! Csak az orvostudomány van már olyan szinten, h. életben tudja őket tartani pl. szívgyógyszerekkel, meg egyebekkel.

2011. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
100%

"Hát persze a pénz. Mert attól lesz mindenki boldog, ha szereted nem gond a pénz és ha down kóros miért nem szeretném ismerek egy ilyen gyereket, nagyon kedves mert a családja szereti és foglalkoznak vele semmi gond nincs vele és nem gazdagok, mert nem a pénztől függ."


Valóban semmit nem ér a pénz /legalábbis egészséget nem vehetsz rajta/, de én is ismerek down-kóros "gyereket", 44 évesen kb. 5 éves gyereknek felel meg a szellemi szintje, nem tudja ellátni magát, a szülei nagyon idősek, de szerencséjére gazdagok, és a haláluk utánra is tudják biztosítani a lány ellátását. Mát most befizezzék a szobáját egész hátralévő életére. 30 milliós lakásuk meent rá. Sajnos "sóheren" ezt nem tudnák biztosítani, akárhogy szeretik.

2011. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
18%
Ha megtudnám, igen. terhes vagyok. viszont a legsúlyosabb betegségek vizsgálata hozza a legkevésbé biztos eredményt, és ráadásul egy-egy ilyen vizsgálat (magzatburokba szúrnak pl)olyan kockázattal jár, hogy pont a viszgálattól lesz beteg a gyermek. (jó sokszor írtam, hogy vizsgálat, mi? most nem számít) Tehát azt mondtam: nem akarok ilyen...szűrést. nem hányavetiségből, magzat-féltésből.ha beteg lesz,megnézem, hogyan regálok majd akkor.
2012. jan. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!