Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születendő gyerek neve?

Születendő gyerek neve?

Figyelt kérdés
Miért írja itt mindenki hogy amikor összeházasodnak,akkor megkérdezik a születendő gyerek nevét?Nálunk nem kérdezték,és még rajtunk kívül nagyon sok ismerősnél sem.Mikori szabály ez?
2011. jún. 28. 00:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
érvényben lévő jogszabály vagy 5-6 éve ;)
2011. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja,így már értem.Azért volt Nekem furcsa,hogy itt mindenki írja,hogy ez bizony így van.Nem teljesen,mert mi 12 éve házasodtunk,és nálunk nem kérdeztek ilyet egyáltalán,és a barátainknál sem.
2011. jún. 28. 01:05
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
12 éve? [link]
2011. jún. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Én nem értelek.

Mikor kérdezik meg a születendő gyerek nevét??

Amikor esküdtök? vagy amikor éppen szülsz??

Mert ezt én nem vágom:)

Én 19 évvel ezelőtt szültem.A szülőszobában a szülés előtt tőlem megkérdezték,hogy mi lesz a neve a kicsinek ha lány vagy ha fiú lesz.Még meg sem született,még a nemét sem tudtam,de előre meg kellett mondanom,hogy mi lesz a neve.

Ha úgy érted,hogy a házasságkötésnél kérdezik,akkor ez nekem új,mert ebben nem volt részem.

2011. jún. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
vezetéknevet kérdezik a házasságkötéskor, mióta több kombinációban lehet a házassági neveket felvenni
2011. jún. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Itt írják sokan,ezen az oldalon,hogy házasságkötés előtt,nyilatkozatot kell tenni,hogy mi lesz a gyermek vezeték neve,a férj,vagy a feleség vezeték nevét akarják e majd anyakönyveztetni.Előre nyilatkozni kell.Ezt itt már ezerszer olvastam legalább,és csodálkoztam,mert nálunk nem kérdeztek ilyet,csak azt hogy házasságkötés után,Én,mint feleség,hogy kívánom használni majd a nevemet.De a születendő gyermek nevéről szó sem volt.Ezért kérdeztem meg itt,mert az ismerősöket,barátokat hiába kérdeztem,ők sem hallottak erről,mert náluk sem volt ilyen.
2011. jún. 28. 01:27
 7/22 anonim ***** válasza:

Mi tavaly házasodtunk, de nem kérdezték.

Lehet, hogy csak elfelejtette a nő?

Mert barátnőméktől is kérdezték.

2011. jún. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
elég szomorú, ha elfelejtette, mivel a házassági anyakönyvi kivonatba bele kell írni
2011. jún. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Még bele is írják?És mi van,ha közben meggondolják magukat?
2011. jún. 28. 01:49
 10/22 anonim ***** válasza:

1:40-es vagyok

Dehogy írják!

A miénkbe nincs benne.


Szerintem csak ott a hivatalban írják be valahova, de biztos nem nagy baj, ha elfelejtette, hiszen attól még bárhogy hívhatják a gyermekünk, meggondolhatjuk magunk később is.

2011. jún. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!