Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy, hogy utólag...

Voltatok már úgy, hogy utólag örültetek annak, hogy valakivel szakítottatok, mégha akkor nem is tudtátok, hogy vajon jó döntés lesz-e?

Figyelt kérdés

Én most jártam így. Pár hónapig ismerkedtünk egy igencsak jó állással, megbecsült beosztással rendelkező, önmagát úriembernek mutató férfival. Közös érdeklődési kör, órákon át tudtunk beszélgetni, sokszor le se lehetett minket lőni, minden tökéletes volt. Egy alkalom volt, amikor ez a kedves, kenyérrekennivaló ember egy picit indulatosabb volt velem. Meglepődtem, mert ezt az oldalát nem ismertem még. Nem kiabált, nem csapkodott, de valahogy éreztem az elfojtott agressziót. Néma kussban ültem a kocsijában, mert hiába nem utalt semmi arra, hogy esetleg megüthet, mégis éreztem valamit, mélyen a hetedik érzékemmel, magam sem tudom megmondani, hogy mit. Ahogy ránéztem, nem ugyanaz volt, mintha kiült volna az arcára az igazi énje, pedig egy szót se szólt. Valami volt a levegőben. Ezt a megmagyarázhatatlan érzést csak az tudja, aki átélte.

Még aznap este szakítottam vele, feldobtam minden addig jól alakuló dolgot köztünk. Elfogadta, mentünk tovább a magunk útján.

Mivel ő a szomszéd kisvárosból való, ismerik néhányan. Erre ma hallottam a hírt, több, mint egy év után, hogy azt beszéli a város, hogy sokszor kezet emelt az anyukájára, akit ráadásul nagyon sokan ismernek abban a városban.

Hát ezt éreztem én! Nem tudtam volna megmondani, hogy miért, de úgy éreztem, hogy akármikor képes megverni, pedig nem úgy ismertem meg, és nem is viselkedett úgy akkor. Csak az arcára volt írva, vagy nem is tudom.

Most örülök csak igazán, hogy jól döntöttem. Mostmár anyukám is örül, mert akkor szegény nagyon bánta, hogy szakítottunk.


2011. aug. 25. 14:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Akkor kalkuláld bele azt, hogy sosem leszel tartósabb kapcsolatban, mert idővel mindenki viselkedik úgy, ami agresszívként értelmezhető.
2011. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Ezen kár vitázni szerintem, mert azt a szituációt én éltem át, az én érzéseim alapján döntöttem úgy, hogy vége. Átadni, érzékeltetni pedig sajnos nem tudom olyan jól, ahogy akkor éreztem.


From Oz: igazad van, de én innen, volt barátnőként, tényleg csak pletykákra hivatkozva mit tegyek? Vannak közelebbi ismerősök, családtagok is. Van, amikor eljön az idő a cselekvésre, de ez most nem az. És nem jövök ilyen családból, hála Istennek.

2011. aug. 25. 15:25
 23/29 anonim ***** válasza:
51%
Pedig pont ezen érdemes vitázni, mert sok férfi jár úgy, hogy egyik napról a másikra dobják olyan megérzések miatt, amiknek semmi alapjuk nincsen. Szerintem sok férfi lenne kíváncsi arra, hogy szimpla elmebaj mozgatja ezt, vagy van valami egyéb oka is?
2011. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Legyen szimpla elmebaj :-)) Így oké?
2011. aug. 25. 15:27
 25/29 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondja a közmondás, hogy "Nézd meg az anyját, vedd el a lányát!" Viszont, egy férfi úgy fog viselkedni a párjával, ahogy az anyjával viselkedik., efelől senkinek a világon ne legyenek kétségei. A magyarázat egyszerű:ezt látta az apjától, vagy nevelőapjától, vagy ha nem volt egyik sem, akkor nem tanulta meg tisztelni a nőt, mert nem volt kitől.
2011. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%
Maximum neked, mert számomra nem adtál magyarázatot. Inkább önzőségnek tartom, mert minden ok nélkül szakítottál, ám magyarázatot nem tudsz adni. Na ezért ezotéria az egész, hiszel valamit, viszont indokok nincsenek, csak valami, ami nem megfogható. Nem igazságos valakit elítélni, ha nem is tett semmit.
2011. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Oké, tartsd önzőségnek, én meg oltári szerencsének tartom azt, hogyha akár 1 % esélyem is volt akkor egy pofonra, de "önzőségem" miatt mégsem kaptam meg.


Ízlések és pofonok, szó szerint! :-))

2011. aug. 25. 15:34
 28/29 anonim ***** válasza:
Így van, még ha ez azt is jelenti, hogy ugyanennyi esélyed van a boldogságra is.
2011. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
33%

Én csak arra lennék kiváncsi hogy milyen ürüggyel hagytad el őt és mit mondtál neki?Mert azt gondolom nem mondtad neki hogy azért mert azt hallottam hogy az anyádat vered...

Esetleg megkérdezhetnéd tőle hogy mi igaz belőle ahelyett hogy mások hülyeségére is hallgatsz,ennyi szerintem kijárt volna neki még ha igaz akkor is,hogy tudja hogy miért hagytad ott vagy hogy legalább megtudd az igazat és megtudd hogy tényleg jól mükődnek az érzékeid,miközben lehet hogy tényleg egy szeretetre méltó vagy csak valami falusi paraszt kezdett el pletykálni.

2011. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!