Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátható-e/magyarázható-e...

Megbocsátható-e/magyarázható-e a későbbi, alkoholizmus tinédzserkori családon belüli szexuális zaklatás esetén? (több abortusz is volt a dologból)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megbocsátható-e, azt te tudod, de mindenképpen magyarázható.

Akit zaklattak, ráadásul a saját családján belül, és nem kap segítséget (orvosit), annak könnyen kisiklik ám az élete!!!!!!

2009. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben gondolom a sértett fél alkoholizál. Azt kérded, megbocsátható-e. NINCS MIT megbocsátani neki, viszont azonnali segítségre (pszichológus, pszichiáter) van szüksége! Ebből az érzelmi krízisből saját maga nem tud kilábalni. Ugyanis igen, az alkoholizmusra okot, magyarázatot adhat a szexuális zaklatás.


Megbocsátásról az elkövető esetében beszélhetnénk, de én ezt elképzelni sem tudom. Minden követ megmozgatnék, hogy elnyereje méltó büntetését! Ha nem tudod, kihez forduljatok, írj!

2009. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! ez sajnos egy régi sztori, ami most derült ki. ezzel magyarázom a sértett fél elég durva alkoholizmusát. ezért írtam a megbocsátásról.
2009. ápr. 17. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, akivel ez történt. Azért próbálj rajta segíteni, talán nem késő, bármilyen régen is történt.
2009. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Személy szerint én biztos nem tudnám megbocsájtani. Biztos akivel történt, komoly pszcihés követzeményei lettek a dolognak, ezért szinte 100%, hogy orvosi segítségre lenne szüksége.


Az alkoholizmust, pedig egyértelműen meg lehet ezzel magyarázni. Sokkal kisebb problémák miatt menekülnek az emberek az alkoholba, nemhogy ilyen komoly dolog után...ez borzasztó.


Viszont meg kell próbálni tennie ellene, hogy ez ne maradjon tartós állapot. Pszichológus, különböző alkohol elvonások...Próbálj meg segíteni az illetőnek, és legyél megbízható barátja!


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarázni mindenféleképpen magyarázható.Ha őszinték az érzések a másik fél iránt,akkor pedig meg is bocsátható!Viszont segíteni akarással kell hogy társuljon a megbocsátás,különben könnyen átválthat szánalomba!
2009. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen szeretnék segíteni neki. Még ennek a ronda dolognak a kiderülése előtt is ez volt már a szándékom. Csak sajnos elég elutasító...
2009. ápr. 17. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:

14:03-as vagyok

Azt írod, családon belül történt. Akkor azóta is a közelében él a zaklató? Lehet, hogy tart tőle és ezért elutasító? Biztos szégyelli is, pedig nem neki kellene!


Ha én lennék a helyedben, először saját magam keresnék meg egy pszichológust, aki a hasonló esetekben jártas. Ő biztos tud olyan tanácsot adni, amivel be lehet csalogatni a barátnődet(?) hozzá.


Az alkoholfüggők igen ritkán képesek pusztán akaraterő segítségével abbahagyni az ivást, külső segíségre van szükségük. (Előfordulhat, hogy orvosi felügyelettel végzett detoxifikálásra szorulnak, hgy elkerüljék az esetleg életveszélyes megvonási tüneteket.) A pszichológus segítséget nyújthat az alkoholprobléma mellett fellépő pszichés probléma (a régi események miatti szorongás, depresszió) diagnosztizálásában és kezelésében is.


Nincs a családjában olyan, akivel együtt összefoghatnátok az érdekében? Egyáltalán lehet rájuk számítani? Te kije vagy? Annyira keveset írtál, pedig a probléma nem kicsi.

2009. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!