Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg, ha a...

Hogyan éltétek meg, ha a párotoknak külföldön kellett munkát vállalnia?

Figyelt kérdés
Mi 9 éve vagyunk együtt a párommal,tökéletesen működik a kapcsolatunk a mai napig,imádjuk egymást (:,van egy kislányunk,aki most kezdi majd az általánost.Albérletben vagyunk sajnos,eddig saját lakásra nem volt lehetőségünk,meg nem is vágyom arra,hogy 30 évig fizessem a lakáshitelt...:/ .Most viszont a páromnak adódott Németországban munkalehetőség,amire rábólintottam.Sajnos csak igy van lehetőség egy jobb életre,saját lakásra félretenni stb.Amióta ez kiderült nagyon szomorú vagyok :( (persze örülök is,hiszen igy valószinűleg helyrerázódunk anyagilag),eddig nem tudtam,hogy egy embernek ennyi könnye lehet.. ;)A bizalom megvan 100% oda- vissza,de a hiányával egyenlőre elképzelésem sincs hogyan fogok megbirkózni!!!Már most hiányzik,pedig még itthon van...,én meg itt virrasztok,aludni sem tudok,csak jár az agyam.Szerencsére úgy van,hogy 3 hetente jön majd haza. De akkor is :S Sajnos társaságom nem igazán van,a szüleim is elég messze vidéken élnek.Hááát ,elég egyedül leszek...de én is azt vallom valamit,valamiért.Voltatok már hasonló szituban? :)
2011. aug. 26. 03:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi 10 éve így élünk, a párom külföldön dolgozik. Változó a beosztása, de általában 2-3-4 hetet van kint, és ugyanennyit itthon.

Nekünk is van egy kisfiunk. Nagyon nehéz így élni... de nálunk is a hitel miatt kellett ezt bevállalni.

Mostanában gondolkozunk azon, hogy a gyerekkel mi is kiköltözünk, csak én egy kicsit nehezen mozdulok.

Ha van rá lehetőséged és kedved, menj a pároddal, mert könnyen megromolhat a kapcsolatotok.

2011. aug. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi nem évekre tervezzük ezt az életmódot.Egy év max. (hogy legyen valami félretett pénzünk a lakáshoz indulónak) A lányom most kezdi az elsőt,kint hogy működne az iskola,van magyar német nyelvű suli?Egyenlőre nem megoldható ,hogy mi is kimenjünk...aztán majd meglátjuk.Irod,hogy könnyen megromolhat a kapcsolat...Igen van ilyen is. Mi nagyon sok mindent megéltünk már együtt,ez is menni fog !!!Szerintem bizalom nélkül nem működhetne ilyen helyzetben a kapcsolat,de az nálunk megvan.Véleményem szerint nem kell külföldön lenni ahhoz,hogy valaki megcsalja a másikat.Vagy nem erre gondoltál amikor a kapcsolat megromlására céloztál?
2011. aug. 26. 05:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 1 éve élek távkapcsolatban. A párom kint dolgozik 6 hetet, és kb. 1 hetet van itthon. Nem túl sok:S Év végén jön haza végleg, ezt már csak kihúzzuk. Voltak vitáink illetve nagyon sok, bár 6 hónap környékén kezdtek romlani a dolgok, mert a távkapcsolat bélyege miatt csak ekkor lett igazán komoly (szerettük már akkor is egymást, de megjött az igény hogy több közünk legyen egymáshoz, pl. beszélje meg velem a dolgokat, kapukódot adjon, stb.) Nem volt könnyű menet és a mai napig sem az, régóta dolgozik kint, nem tudom pontosan de 10 éve szerintem megvan. Nekünk más a helyzet mert mi alapból távkapcsolatból indultunk, ti meg már itthon együtt voltatok, de nálunk valahogy ha itthon van olyan fura, talán megszoktuk a hiányát a másiknak és megtanultunk egyedül lenni. Nem tudom mi sül ki majd ha végleg hazajön:P Jövőre tervezzük az összeköltözést ami idén ősszel lett volna de év végéig kint kell lennie mert nem olvasta a szerződést hogy nem léphet még ki:S Azért nektek kívánom a legjobbakat és fele annyi hangerőt, sértődést, bocsánatkérést és könnyet mint nekünk:)
2011. aug. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2011. aug. 26. 06:18
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nem pont a megcsalásra gondoltam, inkább az elhidegülésre, hiszen nem veszünk részt egymást hétköznapjaiban, örömében, bánatában. Ez szerintem nagyon rosszat tesz egy kapcsolatnak.

Mi sem évekre terveztük egyébként, csak a párom mindig kapott további lehetőségeket munkára és elfogadta...:((

2011. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én utána mennék...sőt, ezsembe nem jutna otthon maradni... csak egy év, de ha az ember elkezdj jól keresni és beilleszkedik, miért menne haza utána? én is külföldön ragadtam.

mindenhol van iskola idegen nyelvűeknek. a gyerek beszélne egy másik nyelvet anyanyelvi szinten, színvonalas megélhetés, németek között én is megtanultmam németül pár hónap alatt...


és akármikor hazamehettek nyaralni mert németroszág egyáltalán nincs messze és ki lehet fogni olcsó (50-80 eurós) repülőjegyeket is.

2011. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!