Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, elmondjátok párotoknak,...

Nők, elmondjátok párotoknak, ha nem kedvelitek az anyját?

Figyelt kérdés
Úgy általában elmondjátok, hogy úgy mondjam: szidjátok neki a szüleit. Akármelyiket is, épp amelyikkel nem jöttök ki. Milyen gyakran? Hogy reagál?
2011. okt. 17. 12:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Szidni nem szidom,mégiscsak az anyja,szereti.

De azt kerek-perec megmondtam hogy csak sátoros ünnepeken megyek a közelébe...ismeretlenül is utált már,nem adta meg az esélyt se hogy kedveljen,hiába akartam jó viszont,hát tessék.

Párom tudja,tenni ellene nem igazán tud,igy kevés találkozás és megoldva.Egészen addig amig nincs gyerek,onnantól érdekesebb lesz...


De az apukája egy jófej emberke,őt szeretem,vele gyakrabban összefutok.

2011. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Szidni soha nem szidom, szerintem azzal csak magam alatt vágnám a fát, hisz neki mégiscsak az anyja. Viszont tudja, hogy ki nem állhatom! Amikor valami már nagyon nem tetszik, azt tárgyilagosan és röviden elmondom a férjemnek, aki ezzel legtöbbször egyet is ért. Ez egy hidegháború.

VISZONT: amikor régen kicsit durvább voltam, akkor a párom rögtön az anyja védelmére kelt. Most, amikor finom vagyok akkor maximálisan igazat ad.

2011. okt. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Én elmondom, és ő is elmondja, ha valami nem tetszik nekünk egymás szüleivel kapcsolatban, vagy akár egyéb családtaggal kapcsolatban is. Milyen gyakran? Amilyen gyakran előfordul, hogy valami nem tetszik. Nem ugrál örömében, én sem, de így jobban érzem magam. Egy kapcsolatban MINDENT meg kell beszélni, nem lehetnek tabuk.
2011. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Én soha, egyetlen pillanatra nem tudom elfelejteni az anyósomnak, hogy megszülte és felnevelte a páromat olyannak, akit szeretek és aki szeret engem. Soha nem venném a bátorságot, hogy szidjam, persze ha valami nem tetszene, azt normális hangom megmondanám.

Az anyósommal viszont akkor is jó viszonyt próbálnék ápolni, ha nem szeretne annyira, nem hoznám a férjemet olyan helyzetbe, hogy kettőnk közt őrőldjön. Civilizált emberek vagyunk, akkor is kell tudni civilizáltan viselkedni, ha nem minden 100%-os.

De én minden anyósjelölttel kijöttem, mert az első bekezdést mindig szem előtt tartottam, és eszerint közeledtem feléjük.

Az ember a feleségét vagy férjét ugyanis választhatja, az anyját nem. (Ez az én férjemre is vonatkozik, meg a tiedre is...)

2011. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi őszinték vagyunk egymáshoz és nem várjuk el, hogy bármelyikünk is másképp véleményezzen rokonokat vagy barátokat/ismerősöket, azért, mert mi szeretjük őket.

Megbeszéljük, hogyha gond van, nem pedig ülünk rajta.


3 hónapos a lányunk és az első 2 hétben anyósomék bejelentés nélkül jöttek. Hulla voltam, fájt mindenem, örültem, hogy végre pihenhetek. A lakás romokban volt, minden egyszerre ment.

Első 3 alkalommal még beengedtem őket. A 4 alkalomkor rájuk csaptam az ajtót és közöltem, hogy tanuljatok meg telefonálni. Teszem hozzá ez az eset este fél 11kor volt.

Párom is ugyanúgy bepipult, akkora már neki is 'sokk' volt az apja-anyja.

2011. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Igen. És ez kölcsönös.

Ő is tisztában van vele, hogy az anyja 3 mondatból is veszekedést csinál és én is tisztában vagyok a saját szüleim gyenge pontjaival.

2011. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben nagyon nehezen jöttem ki anyósommal. Sok mindenben nem értettünk egyet, gyakran összekaptunk. Ezt a párom is észrevette, gyakran beszéltem neki az összezördülésekről, de soha nem szidtam az édesanyját. Úgy gondolom, hogy attól, hogy mi nem jöttünk ki jól, arról nem a párom tehet. Na meg, meg van bennem az a minimális tisztelet az anyósom iránt, hogy ő az idősebb nem állok le vele vitatkozni, illetve ő szülte meg azt a férfit akit én szeretek, ő nevelte fel, ő ruházta stb... Ez már önmagában tiszteletet érdemel. Másrészt a párom szereti az édesanyját, meg szeret engem is. Tudom, hogy rosszul esne neki, ha rajta keresztül háborúznánk anyósommal. Fordított helyzetben nekem is nagyon rosszul esne. Kompromisszum!

Azóta szerencsére nagyon sokat javult a kapcsolatunk, jól elvagyunk. Természetesen, a mai napig vannak olyan dolgai, amivel én nem tudok azonosulni, és biztos nekem is vannak olyan húzásaim, amit ő nem ért, de hát nem vagyunk egyformák. Meg tudjuk kulturáltan beszélni, s pont ezért ezért nem szidom őt. A véleményemet elmondom néha, de azt sem úgy, hogy megbántsak vele bárkit is. Így nincs sértődés, veszekedés senki részéről.

2011. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
ja, tudja, hogy rühellem az anyját, pláne, hogy egy éve elküldtem a francba telefonon és azóta nem vagyok hajlandó beszélni sem vele :S
2011. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tökre elmondtam volna az exemnek.Az anyja egy plázacica volt,akinek semmi nem számított.Párszor tudott jót cselekedni és kedves is lenni,de ránézésre is lerítt róla,hogy csak az a fontos,hogy bebiztosítsa magát pénzügyileg.A párom persze imádta őt,annak ellenére,hogy sokszor ordítozott vele ok nélkül.Egy kiállhatatlan nőszemély volt,nagyon felszínes.Olyan aki mindenkinek mást mutat...Az apja sem volt jó ember,de hát tőle függött mindenki.Tudom,hogy ezek nagyon bántották az exet,de én nem mondtam el neki sose a véleményem.A lényeg,h rohadtul feszélyezve éreztem magam a társaságukba.Szerencsére ez már a múlt :D
2011. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szídni soha nem szidom,te tudja (megmondtam),hogy vannak dolgai amit nem kedvelek. Nem kell a világon mindenkit szeretni.
2011. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!