Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem miért piszkálnak,...

Engem miért piszkálnak, tesómat meg miért nem?

Figyelt kérdés

2 éve 52 kiló voltam. Mindig azt mondták a szüleim, hogy túl vékony vagyok, egyek kicsit többet, stb. Aztán jött egy betegség, ami miatt lefogytam 49 kilóra. Akkor tudták, hogy a betegség miatt. Azt is tudták, hogy ha meggyógyulok, visszaszedem azt a 3 kilót. Most 57 kiló vagyok, vagyis többet híztam. Szerintem ez így jó, nem vagyok túl vékony, de kövér sem. A problémám viszont az, hogy most meg folyton azt kapom, hogy túl nagy a combod, nagy a segged... Mozogj egy kicsit többet...


A másik, hogy a húgom többet hízott egy év alatt, mint én két év alatt. Neki tényleg nagy segge, meg combja van. Soha nem szólnak neki semmit. Miért van az, hogy engem mindig piszkálnak, nekik meg nem szólnak semmit? Ez nekem nagyon rosszul esik.


Hátha számít, 163 cm magas vagyok.


16/L


2011. aug. 26. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
"Mozogj egy kicsit tobbet" alatt azt ertik, hogy segits otthon.
2011. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd piszkálják a húgodat is ha 16 lesz :D
2011. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Lehet, hogy látják, hogy túl jól nézel ki, s nem szeretnék, hogy r*banc legyen belőled. Vágj vissza nekik valamivel. A húgod meg lehet, hogy fiatalabb nálad, s ha "kövér" akkor nem akarják megbántani.
2011. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 yuda ***** válasza:
93%

FFi vagyok és 184 magas.

Félre ne értsd, távolról sem akarlak kritizálni, de egyet tudj:

Minél alacsonyabb valaki, annál jobban látszódnak a kilók. A te magasságodnál akár egy kiló is szembetűnő, míg nálam a te egy kilód kb.5-nek számít és most nem viccelek.

Eloszlik a magasság miatt.

Alacsonyabb embernek, főleg lánynak sokkal jobban kell figyelnie, mert nagyon könnyen elcsúsznak a határok.

2011. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A húgom 13 éves. Engem 12 évesen is piszkáltak, hogy túl vékony vagyok...
2011. aug. 26. 15:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg segítek a házimunkában. Szerintem a velem egykorúakhoz képest még sokat is.
2011. aug. 26. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Ember :O ! Vékony voltál ? Én 160 cm vagyok és 41 kg . Szerintem én vékonyabb vagyok azért nálad . Amúgy meg mond meg hogy szálljanak le rólad ! Nekem van egy rossz tulajdonságom és nyugodtan rád is ruházhatom :P mégpedig az hogy ha valaki kritizál akkor válaszul én is kritizálom . Anyád beszól hogy dagadt vagy akkor mond azt hogy mintha olyan öreg lennék mint te , vagy jobb mintha ráncos/narancsbőrös lennék mint te . Tudom rossz szokás de megtanulták a környezetemben hogy ne kritizáljanak :) ! Amúgy meg ha beszólnak mond azt hogy bezzeg a húgi .... !
2011. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:)
2011. aug. 26. 16:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Hm. Mert az így gondolom senki fejében nem fordult meg, hogy a szüleid jó szándékból mondják ezeket..

Én anyukám addig nem hagyott békén, amíg el nem mentem sportolni 13 évesen, mert különben olyan kövér leszek, mint a nagyanyám. Mindig ezzel cukkolt. Azóta is folyamatosan sportolok, és ha hízok 1-2 kilót időszakosan, megjegyzi, én odafigyelek rá, és leadom.

Ennyi. Nem kell ebben akkora ellenségeskedést látni. Ha a szüleid szólnak érte, vedd tudomásul, sportolj kicsit többet, vagy figyelj oda mit eszel, aztán annyi...

Az hogy a húgod kövérebb mint te, nem jó nézőpont. Sokmindenki más kövérebb, mint te, de ettől még neked is figyelni kell az alakodra.

20L

2011. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De én figyelek az alakomra, egy szóval sem mondtam (írtam), hogy nem.
2011. aug. 26. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!