Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor csinálni?...

Mit lehet ilyenkor csinálni? Nagyon felbosszantott.

Figyelt kérdés

A férjemnek ez a második házassága, a válása után ismerkedtünk meg. Az exnejének nincs valami könnyű és barátságos természete, így, ha egy mód van rá, én elkerülöm.

Sajnos a hölgynek, ha valami érdekli, olyan vallatási módszerei vannak, mint egy SS tisztnek, az emberek többsége azonnal válaszolgat.

A férjemet most elkezdte faggatni, hogy mi van velem, ő pedig elmondta, hogy most kaptam új állást.

Viszont én nem szeretnék semmilyen, velem kapcsolatos információt megosztani az exnejjel. A férjem, ha akar meséljen saját magáról, vagy beszélgessenek a közös gyerekkel kapcsolatos dolgokról, de NE rólam.

Mivel sajnos a hölgynél várható, hogy bármilyen információ morzsával megpróbál visszaélni, ha éppen elgurul a gyógyszere, még inkább óvatos vagyok.

Az életem részleteit csak a barátaimmal és a családommal szeretném megosztani, az exnejt pedig nem sorolom egyik csoportba sem. Még a közös gyerekük is megérti és rólam nem mesél az anyjának (nem is gyerek, inkább fiatal felnőtt). A férjem viszont egyszerűen nem érti, hogy nekem miért gond, ha "csacsog rólam".

Már kifogytam az ötletekből.


2011. aug. 26. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek,egyszerűen semmi köze hozzád!

Ezt pedig a pároddal muszáj megértetned,magyarázd el neki,ha nem érti,hát ne értse,akkor egyszerűen csak vegye figyelembe,amit te szeretnél!!!

2011. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt ugy hivjak harmadik part. Minding NAGYON veszelyes. Meg az olyan pici aprosagoknal is, mint mikor peldaul egy gyerek elkezd az uj baratjarol beszelni a szuleinek. A szulok az alapjan krealjak az uj baratrol alkotott velemenyuket, amit a gyerek mondd. Ez azert santa, mert ismeretlenul mielott meg latnak az uj baratot, mar lesz rola egy velemenyuk, ami lehet h hibas es kesobb csak bajokhoz vezet.


Itt egy masik pelda:

Te egy szobrasz vagy es elotted van egy darab fa. Van egy lany akit nem ismersz, legyen Eva, akit meg fogsz formazni ebbol a fabol. Jon a ferjed es elkezd magyarazni, hogy Eva magas, hosszu haju, szeles mosolyu, stb stb. Te pedig fogod a vesot meg a kalapacsot es elkezdesz farigcsalni.

Erted?! meg nem is talalkoztal Evaval, de mar kezded kialakitani a szobrot.

Aztan mikor szemelyesen is talalkozol Evaval, akkor meg seggreulsz, hogy basszus nem is olyan az Eva amilyennek a ferjem leirta. A darabkakat meg mar ugye eleg nehez visszaragasztani....


Ez a ti esetetekben egy kicsit santit, hiszen ti mar ismeritek egymast az ex-el, de ennek ellenere minden olyan informacio, ami a te jelenleted nelkul rolad elhangzik az ex es a ferjed kozott, az csak bajt okoz a kesobbiekben (most azt leszamitva, hogy amugy is klinikai eset az ex) a ferjednek nem lenne szabad semmilyen infot kiadni rolad, sem az exnek sem masnak. Mindegy egyes apro, szamunkra jelentektelen csacsogas csak megerosit az emberekben egy olyan kepet az illetorol, ami mas velemenyen alapszik.


Tudod mi az erdekes? Mi ezt olyan komolyan vesszuk, hogy peldaul a szuleimnek sosem meselek a ferjemrol. Adatokat, mint hanytol hanyig dolgozik, milyen tipusu kocsit vett, azt megosztom a sajat szulimmel, de tobbet nem vagyok hajlando mondani es ok ezt teljesen megertik. Amikor szemelyesen talalkoznak akkor kicsacsoghatjak magukat egyutt es megismerhetik a ferjemet (persze mar ismerik) de en nem vagyok hajlando "iranyitani" a vesot a kezukben.


Remelem ertheto amit irtam, probaltam ugy fogalmazni :)

2011. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!