Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jövője van egy házasság...

Milyen jövője van egy házasságnak, ahol nincs szerelem és vágy?

Figyelt kérdés
Öt éve ismerjük egymást, van egy 1,5 éves fiunk. Egy ideje kezdek elhidegülni a férjemtől,gyakran idegesítenek a cselekedetei, max. 1-szer kívánom meg egy hónapban, de igazán azt sem élvezem. Nem érzem magam boldognak mellette, néha unatkozom is, sokszor nem tudok vele beszélgetni, mert nem nyílik meg. Viszont megbízható, jó kedélyű, sokat segít az itthoni munkában. Ha megmondom neki, hogy valami nem jó, akkor azzal jön, hogy másnak még rosszabb, de nekem ez nem vigasz.
2009. ápr. 18. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Próbálj a jó tulajdonságaira koncentrálni és ne azokra gondolj amik idegesítenek.Tudom, hogy ez nem vigasz, de sokan úgy élnek egymás mellett, hogy nemhogy szerelem nincs hanem utálat és gyűlölet van.És nagyon tartsd észben azt, hogy a fiadat soha egyetlen férfi sem fogja úgy szeretni mint a te férjed, aki vér a véréből.A szerelem sajna idővel átalakul vagy sok esetben sajnos elmúlik.Azt nekem ne hazudja senki, hogy 20-30 év múlva ugyanolyan szerelmes a párjába, mint az első 1-2 hónapban.Sokan azért válnak el, mert a nagy bizsergés reményében(amit ideig-óráig meg is talélnak egy másik emberben néhány kósza numera alkalmával)hajszolják a boldogságot, túl sok romantikus filmet néznek és azt hiszik, hogy a valóság is olyan lehet(agymosás).Csak aztán rájönnek évek múlva, hogy mekkora hülyeséget is csináltak, és tulajdonképpen mindig is az első párjuk jó tulajdonságait keresték a későbbi partnereikben, de nem találták.Persze nem azt mondom, van sok ellenpélda is ahol minden happy a végén az újjal.Egy házasságban vannak hullámvölgyek és én igenis hiszek abban, hogy 2 embert azért hozott össze a sors, hogy valamit tanuljanak egymástól.Nektek is még rá kell jönnötök, hogy mi a tanulni valótok egymástól az életben.Elvégre valamiért csak egymásba szerettetek annak idején és valamiért csak van egy közös gyereketek.
2009. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha úgy gondolod,hogy a házasság számodra legfontosabb életben tartó erői a szerelem és a vágy - akkor..a kérdésedben ott a válasz.

Nyilván egyikünk sem tökéletes, a férjednek is vannak jó tulajdonságai, és valószínűleg e tulajdonságok miatt szerettél bele. Öt év alatt kiderülnek dolgok a másik emberről, olyan dolgok is, amit a kapcsolat elején akár nem is sejtünk.

Azt írod nem érzed boldognak magad a férjed mellett. Ha valóban ő az igazi forrása a boldogtalanságodnak, akkor el kell gondolkodnod rajta, hogy akarsz-e boldogtalan életet magadnak.

Ha azonban úgy érzed, hogy a jelenlegi hangulatod forrása esetleg valami másban rejlik, akkor érdemes egy őszinte és alapos önvizsgálatot tartanod. Tedd fel magadnak a kérdéseket őszintén, hallgass a szívedre - és bízzál a válaszban. Nálad jobban senki sem tudja, mi a jó neked.

2009. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem (is) 2 ember egymáshoz viszonyulásától függ. Sok minden összeköthet egy kapcsolatot. Azért az kell, hogy időközben valami újat tudjatok adni egymásnak, hogy ápoljátok a kapcsolatot, de ez nem feltétlenül szerelem és vággyal kapcsolatos. Ha mindkettőtöknek megfelel ez a felállás, miért ne?


Viszont kérdésedből kiderül, neked valami nem jó, és amikor megpróbálod megbeszélni, amit mond rá, az neked nem vígasz, tehát ez a történet nem arról szól. Javaslom, miután magadban tisztáztad, hogyan tudnád elképzelni a továbbiakat (reálisan), próbálj vele erről tovább beszélni, hogy hogyan lehetne jobb, és mond meg, hogy neked fontos, ahhoz hogy jól érezd magad, hogy ilyesmikről elbeszélgessetek.

2009. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szerelem átalakul idővel persze.

A vágy is lankad,de talán 5 év után a havi 1,és néha az is "kényszerből",talán nem annyira normális!

Az hogy unatkozol mellette és idegesít,hogy nem nyitott veled és nem tudsz vele sokszor beszélgetni,ezek elég kemény tények.

Mindenki lehurrog,bár Istenbizony nem arra tettem fel az életem,hogy válásra búzdítsam az embereket,de én kilépnék!

Valóban az emberi kapcsolatok 99,9%a messze van a tökétestől,de megalkudni sem kell,ha boldogtalanok vagyunk és úgy érzed nem tudsz mit tenni ellene!

2009. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, de azért az sem mindegy, hogy ki milyen társként. Sok olyan kapcsolat van, ahol megvan a szerelem, mégsem tudnak egymás mellett élni. Ha te váltasz, a felelősséget is fel kell vállalnod, hogy talán soha az életben nem lesz ilyen vagy ennél jobb kapcsolatod és akkor már nem lesz visszaút. Ha viszont azt érzed, hogy te így úgysem tudsz élni, akkor mindenképp beszélj a pároddal és ha nem tudjátok megoldani, még időben el kell engedni a másikat. Valóban, az emberben van arra hajlam, hogy azt gondolja, neki a legrosszabb, pedig ha tudná, hogy mi megy körülötte, akkor másként gondolkodna. Miért fontos ez? Mert lehet, hogy a kapcsolatod nem tökéletes (egyik sem az egyébként), de az sem biztos, hogy pozitív irányba változna a dolog, ha más mellett lennél. Ezt előre nem lehet tudni. Láttam arra példát, hogy egy válás után valaki megtalálta az igazit és nagyon boldog volt, de ennek ellenkezőjét is láttam a családban. Volt, aki a válás után soha az életben nem tudott normális kapcsolatot kialakítani, mert egyik sem lett jobb vagy legalább olyan jó, mint amit feladott. Sok múlik a szerencsén, kétségtelen...én arra bíztatnálak, hogy próbáld megmenteni a kapcsolatodat, de csak a gyerek miatt ne maradjatok együtt. Számomra picit furcsa, hogy azt mondod unatkozol. Erről és ez ellen pedig nagyrészt te tehetsz. Miért nem szervezel valamilyen közös programot akkor?
2009. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, próbálom megtalálni azt az utat, amelyet később nem bánok meg, akár együtt, akár külön legyen az. Elég sokszor magamból indulok ki, azt próbálom megnézni, én miért vagyok felelős, én miben változhatnék, csak néha elegem van abból, hogy mindig én legyek a hunyó. Nem azt várom, hogy valami rózsaszín felhőn ülve lógázzuk a lábunkat és mindig csak mosolyogjunk.
2009. ápr. 18. 16:29
 7/7 A kérdező kommentje:
És még valami: tudom, hogy nem csak a szerelem és a vágy kell egy kapcsolatban, a kérdés ilyenre sikeredett. Azért az viszont nem normális, hogy nem vágyom a másik közeledésére, de az okokat persze magamnak kell feltárnom.
2009. ápr. 18. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!