Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy házasságnak mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságnak mennyire fontos összetevője a szerelem?

Figyelt kérdés
Arra jutottam, hogy hiába vagy szerelmes, ha a pároddal egyszerűen képtelenek vagytok az együttélésre (nem megy egymás szokásainak a tolerálása, különbözőek az érdeklődési körök, eltérőek a vélemények a háztartásról/gyereknevelésről, stb.) Másrészt szerintem van olyan is, hogy két ember jól, gördülékenyen tudja a dolgait irányítani, összhangban vannak és valahogy a személyiségükből eredően könnyen veszik együtt az akadályokat - csak épp a szerelem nincs meg. Komolyan mondom, az utóbbi időben azt vettem észre, hogy sokkal "biztosabbnak" érezném az utóbbit, mint egy érzelmekkel túlfűtött, de amúgy működőképtelen házasságot. Talán azért, mert tudom, hogy a szüleim szerelemből házasodtak, és ami mostanra lett belőle, az aztán minden, csak nem boldog és konfliktusmentes. Szerelem nélkül is tudok nagyon kötődni egy másik emberhez és tudom nagyon kedvelni, szóval nem totál közömbös emberről lenne szó. A kérdésem elsősorban elméleti jellegű, nem készülök férjhez menni mostanság :D Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?
2011. aug. 16. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szubjektív. Ha neked megfelel az, hogy 3 vagy akár 15 év múlva együtt élj a férjeddel szerelem nélkül, és az ő boldogsága, szabadsága sincs gátolva ezáltal, akkor jó úgy is. De ha valamelyikőtök többre vágyik, akkor nem elég ha csak úgy éltek egymás mellett. De szerintem azét elenyésző azok száma, akik szeretik egymást, de nem tudnak együtt élni.

Én spec szeretném azt az igazit megtalálni, akivel nem csak egypár évig szeretjük egymást. Bár fogalmam sincs, hogy mi kell ehhez, hiszen olyan sok apróságon múlik az életed. Mi van ha rossz embert választasz és aki tényleg igazi lett volna azt meg csak hagyod elsétálni.

Egy embernek nagyon sokat kell tapasztalnia ahhoz, hogy tényleg menjen a dolog.

2011. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár én nem fogom megérteni azokat akik csak úgy együtt élnek, miért nem keresik a boldogságot, mert elöbb utóbb ez lesz, mindenkinek kell, hogy szeressék, úgy is. Csak késleltetik a saját boldogságukat.
2011. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!