Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvállalnátok így a keresztszü...

Elvállalnátok így a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kislány unkatesóm,akit imádok.

Kisebb korában is rengeteget vigyáztam rá,most is szinte minden nap meglátogatom őket.

Mondták a szülei,hogy azt szeretnék,hogy én legyek a keresztanyja,de eléggé félek...

A szüleim elváltak,mind a kettőjüknek van új kapcsolata(anya férjhez is ment,apának "csak" élettársa van,de náluk született 3 éve egy baba...).De az apa barátnője valamiért utál...Ha ott vagyok,folyton beszólogat,mindig kritizál engem és anyuékat.

De az apuék részéről született féltestvéremnek a nagynéném a keresztanyja(aki az unokatesóm anyukája,Ő szeretné,hogy legyek a kislány keresztanyuja)...Én viszont félek attól,hogy mi lesz,ha nem apa barátnője lesz a pici keresztanyuja,hanem én.Akkor biztos,hogy pokollá tenné az életemet.Pedig a pici Őt alig ismeri,eddig ha 10-szer látta...

Én is szeretnék a babi kerianyuja lenni,de félek...olyan kellemetlen lenne utána azzal a nővel lenni.

14 vagyok,szóval még van időm dönteni(mondták,hogy addig várnak,amíg én azt nem gondolom,hogy oké,nem sürgetnek).


De nem tudom,hogy mit tegyek...Mert teljes szívemből szeretnék a keresztanyukája lenni,de eléggé zavar az,hogyha mások bántanak és beszólnak :S


Mit tegyek?Ti mit tennétek?


14/l


U.i:Bocsi,ha kicsit bonyolult lett :D


2011. jún. 8. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon aranyos vagy,de tisztában vagytok azzal mit jelent keresztanyának lenni? Nem megbántani akarlak, de ehhez te nagyon fiatal vagy!
2011. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nyugodtan vállald el, ha emiatt baja lesz az apukád élettársának, akkor beszélj apuddal. Én 11 voltam, amikor a nővérem lányának a keresztanyja lehettem :) (Késői gyerek vagyok, majdnem 20 év a korkülönbség az idősebb testvéreim és köztem.)
2011. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Ma már egyébként egy nem túl vallásos családban nem sokat jelent, csak szokás.
2011. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bonyolult, tényleg.

Na, próbálok okosat írni. Attól is függ, mint keresztszülő nálatok mi a szokás. Nálunk keresztelőre lánynak aranyfüggő, fiúnak aranylánc, aztán szülinapokkal a keresztszülőtől nagyobb ajándék, elsőáldozás, bérmálkozás, esküvő- itt a keresztszülőnek komoly lelki és anyagi szerepe van. Ha nálatok nem számít, hogy pár évig, míg nem vagy kereső, addig nem tudsz annyit adni, akkor szerintem vállald el, főleg azért, mert téged akarnak. Nekem mindig nagy álmom volt, hogy legyen keresztgyerekem, akire szánhatok időt, szeretetet, pénzt, de sosem lett, nemsoká lesz saját, szóval most én is választás előtt vagyok :) Nálunk sem a pénz dominál, hanem a szeretet és a hit. A többitől eltekintünk, ha nincs, hát nincs. Nálunk is verseny van, és mi tudjuk, kit szeretnénk. A másik, aki csak szeretne lenni, de látjuk, hogy ne mutatna jó példát, hiába gyűlölködik, és akaratos, csak egyre mérgesebbek vagyunk rá, és a leendő keresztszülőt igyekszünk majd tőle "megvédeni".

Ne engedd, hogy bántson. Szólj másnak, felnőtnek, aki majd állít rajta. Szánalmas, amikor egy felnőtt egy gyereket nyír lelkileg, mert tudja, hogy az gyengébb.

Kívánom, hogy légy jó keresztszülő!!!

2011. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg is adtad rá a választ. :) Ha teljes szívedből akarsz a keresztanyja lenni akkor legyél. :)

Én tavaly lettem keresztanya, 17 évesen. Nem tudom az első mire gondol mikor azt mondja "tisztában vagyunk-e azzal, hogy mit jelent keresztanyának lenni". Az én életem nem igazán változott meg, szerintem a tiéd sem fog. Ugyanúgy szeretheted és dédelgetheted ahogy eddig. Ennek mára már nincs igazán jelentősége. De az én családom is ragaszkodott a dologhoz, mert ez egy hagyomány. :)

Sok sikert a keresztanyasághoz!

18/l

2011. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fiatal hozzá. ha most feltennénk itt egy kérdést, ki milyen kapcsolatban van a keresztszüleivel, szerintem a 80%-a azt írná, hogy kb évente ha 1x találkoznak.

Ehhez képest a kérdező mint írta mindennap látogatja, gondolom nagyon sokat segít a szülőknek. Sokkal inkább megérdemli ezt a címet mint az a nő.


Kérdező: nyugodtan vállald el. A babára is gondolj, hogy neki mennyivel jobb lenne egy ilyen keresztszülő mint te.

2011. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ők sem annyira vallásosak,csak a nagyi ragaszkodik ehhez :D
2011. jún. 8. 16:26
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Keresztanyának lenni számomra nem csak annyi,hogy elgügyögök néha a gyerekkel!

Anyagilag is van némi vonzata, mert van a gyereknek névnapja, születésnapja, mikulás, karácsony, gyereknap. 14 évesen nem biztos,hogy lesz rá pénze.

El kell hozni bölcsiből-oviból, ha anyu nem ér rá, a kérdező meg lehet,hogy iskolában lesz ilyenkor, vagy tanulnia kell.

Nálunk pl. nem egyszer volt olyan váratlan helyzet,hogy az anyjáéknak hajnal 5-kor kellett egyszerre menni melózni és nekem kellett fél 5-re odamenni, hogy őrizzem a kicsit,majd pedig elvigyem oviba.

És számomra még számos dologból tevődik össze a keresztszülőség. Fontos,hogy az ilyen helyzetekben lehessen a keresztszülőre számítani! Ehhez szerintem egy 14 éves fiatal még!

2011. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ajándékot én is veszek neki...ha olyan helyen járok,ahol látok olyat,ami tetszene neki,akkor megkérem anyát vagy nevelőapukámat(attól függ,kivel vagyok az adott helyen),hogy vegye meg.
2011. jún. 8. 16:48
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj utolsó, de amit leírtál, az nem mindenkinek jelent egyet a keresztszülőséggel.

Nekem pl egyáltalán nem fontos, hogy a fiamat mindenféle piszlicsáré alkalommal felköszöntsék a keresztszülei, a keresztapja nem is fogja, mert ő pl senkinek nem vesz semmire ajándékot. Nekem az volt a fontos, hogy a fiam tényleg számíthasson rájuk, ha velünk történne valami. És most nagy valamire gondoltam, hogy mondjuk meghalunk vagy valami, nem arra, hogy "el kell hoznia az oviból".

Szerintem inkább egy 14 éves kislány legyen a keresztanya, aki szereti és tényleg ott van, mint egy nő, aki csak a megtisztelő címre vágyik.

2011. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!