Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan egyeztessem össze a...

Hogyan egyeztessem össze a munkát a családot és barátnőmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet röviden: 23 éves vagyok, programozóként dolgozok! És itt jönnek a problémák, hogy mindenki (szüleim, barátnőm ) azon problémázik, hogy én mennyit és mikor dolgozom. Szüleimmel közös házban lakunk, de külön! (Két színt ők fönt mi lent) Itthonról dolgozom, általában napi 16 - 18 órát (fél éve alapítottunk céget egy jó barátommal és nagyon sok munka van vele, és általa is) Na már most a szüleim a barátnőmmel teljesen együtt működve jelentik ki számomra, hogy én egy lusta hülye vagyok, aki egész nap otthon ül a gép ellőt és nem csinál azon kívül semmit, és hogy azt ne merjem munkának hívni, hogy nyomkodom azt a sz[a]rt. Ez engem, nagyon bánt és nem igazán tudom, hogy ebből hogy tudnék valamerre kizőkenteni, őket, hogy felfogják, hogy ez igen is ugyan olyan munka mint a többi és nem játszok napi nagyon sok órán keresztül ha nem, programozók, ajánlatokat írok stb


Szüleim már nem dolgozónak (nyugdíjasok), és pont ezért a ház teljes fenntartást én fizetem, a barátnőm suliba jár(mellette 4 órában dolgozgat, ha tud) de azért az ő kiadásait is nagyrészt én állom (ami nem is lenne gond, hogy ha nem kapnám meg hogy sz[a]rt se csinálok egész nap)


Arra is gondoltam, hogy hát ha akkor legalább a párkapcsolatom javulna, hogy ha elköltöznénk a szüleimtől. Csak hát anyagilag megterhelő volna még albérletet is fizetni és egy évig még ezt az állapotot terveztem volna tartani, hogy tudjak spórolni, vagy ha a cégbe kell esetleg pénzt berakni akkor legyen.


Tehát akkor a kérdés, hogy ki mit csinálna a helyemben ?:)


2011. aug. 28. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Rúgd ki a csajt, majd akkor talán feltűnik neki, hogy ki fizeti a sz@rságait. Ne fizesd be a számlákat, akkor majd a szülők is észreveszik, hogy "Jé!!! Hát ez a gyerek eddig valamiből mégis előteremtette a pénzt..."
2011. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos hogy bérelnék valami kis helységet,reggel elmennék otthonról,este meg haza,és akkor azt látnák hogy "rendesen"dogozol egész nap,és még sajnálnának is,hogy milyen sokat dolgozol!Ha elköltöztök,akkor is csesztetni fog a barátnőd,tök mindegy hogy hol laktok,itt az a baj,hogy egész nap otthon vagy,és ez szerintük nem munka.Egyébként ha jól keresel vele,akkor nem értem mi a gond?
2011. aug. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Egyébként ha jól keresel vele,akkor nem értem mi a gond?"


Az, hogy a közvetlen családomtól semmi elismerést nem kapok sem a munkámért sem azért amit én teszek értük, csak követelés van, és elvárások. Mit csináljak azzal, hogy jól keresek, hogy ha azok az emberek akikkel a kapcsolatban tudok állni(, mert a barátaimra sajnos havi 1 találkozásnál több időm nincs...) tesznek arra, hogy én értük mit teszek.


Am. irodánk van, de oda csak akkor járok én be hogy ha egy üzletfelünk jön be és vele kell megbeszélni valamit, vagy valamelyik alkalmazott valamit nagyon nem akar megérteni am. fölösleges pénz kidobásnak érezzem a 17. kerületből a 12.be átautózni mindennap.

2011. aug. 29. 00:02
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

A szüleid mondókáit hallgatnod kell... Ne vedd a lelkedre, hallgasd meg őket, és kb ereszd is el rögtön a hallottakat. Főleg, hogy te fizeted az otthoni dolgokat... Azt próbáld nekik magyarázni, hogy ha nem a gép előtt ülnél, nem tudnád fizetni mindezt, és valami vacak vállalati melóval nem keresnél annyit, s nekik kéne fizetni, ráadásul menne az időd a bejárással is...


De el ne költözz! Butaság albérletet fizetni, így együtt gazdaságosabban kijöttök. Többet tudsz félretenni így... Később is családban marad, előbb-utóbb tied lesz ami most a szüleidé... El kell tűrni a pampogást.


A barátnődet viszont kétlábbal rúgnám ki a helyedben. Amíg tanul, addig tartsák el a saját szülei. Ha nem tudják, akkor tartsa el magát, dolgozzon többet, vagy tanuljon később. Úgy általában nagyon borzasztó az, amikor egy nőt a pasi finanszíroz. De főleg hogy egy huszonéves srác állja a kiadásait... Hát nem tudom minek kéne történnie, hogy ilyet el merjek fogadni. Nem hogy elvárni és még lustának titulálni mellette....

Ez a csaj egy élősködő, kihasznál, és előbb-utóbb talál valami gazdagabbat, akkor ott fog hagyni.

Nehogy miatta albérletbe költözz és még a szüleiddel is összevessz....!

Találsz te normális lányt is!

2011. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Te tudod..De mivel alapvetően az a baj,hogy azt látják hogy egész nap otthon ülsz a gép előtt,ezt csak úgy lehet megoldani,amit írtam.Ennyi.
2011. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is menjél be a iródába ha már fizetitek az iródát..

Nem kell minden nap, de legalább pár nap hetente.

2011. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Csajt ki kell rúgnod , ez alap. A szüleid meg nem fogják fel sose, szerintük csak az a munka ha egész nap a földet túrod nem e?
2011. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez az infosok sorsa, aki nem lát be a dolgok mögé, az általában azt hiszi, hogy a fejlesztés egy jól fizető játszadozás..

Mondjuk a barátnőmtől ezt biztos nem tűrném el, főleg ha én finanszírozom a dolgait. Az lenne a minimum, hogy leülnék vele beszélni és megmondanám, hogyha nem fejezi be, akkor nyugodtan elmehet jobbat keresni. A szülőkkel nagyon nem tudsz mit csinálni, őket nem tudod csak úgy kirakni az életedből. Esetleg adhatsz nekik egy-két algoritmusokkal, prog. elmélettel foglalkozó könyvet, csak úgy tájékozódásképpen.

Ja és a helyesírásodra figyelj már oda egy kicsit, ha az üzleti dolgokban is ennyi hibával írsz, nem lesz túl jó rólad a benyomás.

2011. aug. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Napi 16-18 óra sok. Nem tudnád kicsit lecsökkenteni?

Én tudom milyen gép előtt dolgozni, azért csak el-elcsábul az ember a neten szörfözni egyet, nem igaz? Ha összeadod ezt az időt, nem hiszem hogy tisztán 16-18 órát dolgozol.

Én pl. 2 nap alatt 18 órát túlóráztam most a munkahelyemen, a rendes munkaidőmön túl! Szgépen dolgoztam. De ebből az érdemi munka kb. 13 óra, a többit netezéssel töltöttem a gyakorikérdéseken lógva. Amikor fárad az ember agya, vagy épp megy a homokóra, az ember elkalandozik. 2 perc homokóra alatt neteztem vagy 15 percet. Ezt tutira te is így csinálod.

A párom is állandóan a gép előtt van, és ő is függő, és nagyon bánt, hogy valóban nem vesz részt a házimunkában, és nem tölt velem sok időt. Most már jobb, de régen...

16-18 óra munka mellett te már semmit nem törődsz a pároddal. Ez ahhoz fog vezetni, hogy magányos lesz, majd ő is elkezd netezni unalmában, ahol majd végre szóbaáll vele valaki, nem úgy mint te és egyszercsak azon kapod magad, hogy a barátnődnek új pasija van.

Velem 1 évig csinálta azt a párom, hogy napi 20 perce nem volt rám, és majdnem megcsaltam.

2011. aug. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt tenném: A barátnőt és a szülőket is jól leordítanám, hogy az én keresetem nélkül kb. éhenhalnának és ha még egyszer azt merik mondani, hogy egész nap nem csinálok semmit, akkor senkinek semmit nem fogok tovább kifizetni, mindenki boldoguljon nélkülem úgy ahogy akar és tud.
2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!