Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam rendre a...

Hogyan tanítsam rendre a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, életemben nem takarítottam és pakoltam annyit, mint az elmúlt három hónapban. Pár nap alatt olyan széjjelséget tud csinálni, hogy már rossz belépni a lakásba.

Vagy öt félig üres kávéscsésze a konyhában, a csészék alatt kávémaradék, minden sarokban mosatlan ruha éktelenkedik, az étkezőasztal körül vagy két marék morzsa szétszórva, ahelyett, hogy széthúzná a sötétítőt, inkább villanyt gyújt, a szemét ott esik ki a kezéből, ahol éppen van... és még folytathatnám a sort.

Tudom, hogy a napi 8-9 órás meló fárasztó, de én csak annyit szeretnék, hogy legalább saját maga után tegyen rendet. Hogyan tudnám ezt elérni?


2011. aug. 9. 10:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok? 3 hónapja éltek együtt? előtte nem vetted észre hogy elég trehány? :S
2011. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
25 évesek vagyunk. Már egy éve ismerjük egymást, és 3 hónapja költöztünk össze. Amikor csak találkozgattunk, nem ilyennek mutatta magát.
2011. aug. 9. 10:39
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, sőt, sehogy:( Ha az anyjának nem sikerült x éven át, neked sem fog:( amiket leírtál, azokból az látszik, hogy saját magának nincs rá igénye. Nem ideje, igénye. Mert más az, ha nem rakom el a ruhám pl., ha éjjel hazaérek a melóból, de a kv-s csészét semmiből nem tart a mosogatóba rakni, a szemetet meg kidobni. Alapvető higiénia, ő meg igénytelen. Nő létére pláne szégyen.
2011. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felnőtt fejjel magától is fel kellene érnie ésszel hogy pakoljon el.Különben is biztos vagyok benne hogy ezt látta a szüleitől/vagy mindent megcsináltak és neki nem kellett semmit.
2011. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár nő vagyok, de sógornőm pontosan ilyen. A kezdetek kezdetén, amikor hozzánk kezdett járni, még nagyon figyelt ilyen dolgokra. Ő mindezek mellett iszonyat finnyás hála az égnek. Ami szemetet összeszedtem utána, azt beraktam a szobájukba. El lehet képzelni, amikor a leveses tányért a maradék levessel ott hagyta a nappali közepén, én meg bevittem a szobájukba. Ráadásul nem is jöttek haza napokig. Néhány nap múlva késő este haza estek, nem tudtak lefeküdni aludni, mert előtte takarítani kellett. A szennyessel ugyanígy vagyok! szépen visszavittem nekik a szobájukba. Mondjuk jobbára a kiöntött és mindenfele széthagyott üdítők vittek a sírba. El lehet képzelni, amikor narancslevet akartam inni, a dobozba egy csepp se, de 8 pohárban szanaszét a lakásban az összes megvolt. Úgyhogy közöltem vele, hogy senki semmit nem sajnál annyit töltesz, amennyit akarsz, de idd is meg. Ha legközelebb félig megivott üdítős pohárral találkozok lehet csapvizet inni. (Azt aztán ha szomjan halna se inná meg.)


Na mindezek ellenére szeretjük egymást, de ő be is vallja, hogy neveletlen ilyen téren. Lassan megtanulta a nagyját.

2011. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Huhha. Hát mondd meg neki, hogy változtasson különben bekeményítesz.
2011. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

én is rendetlen vagyok na de ennyire azért nem.

mikor a páromhoz költöztem akkor minden pöpecül állt, mintha nem is laktak volna a házban. Na én aztán robbantottam a konyhában a szobában a fürdőben az előtérben a cipőim szanaszét.

Mivel anyukám már itt nem volt mellettem, hogy ő majd elpakolásszon ezért 2-3 nap múlva ide4gesített a rendetlenség és meg kellett csinálnom. Szépen hozzászoktam, hogy nem másnak hanem magamnak csinálok rendet és mára már nagyon nem tudom elviselni a kupit.

Szerintem ne pakolássz utána, hanem hétvégente csináljátok együtt és szoktasd rá hogy a saját dolgait maga pakolja el, ne hagyjon mindenfele szemetet, szólj rá ha nem tetszik a dolog. Ha értelmes felnőt ember akkor érteni fogja.

2011. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Beszélj vele erről, másképp nem lehet.
2011. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mondd el neki,hogy ez neked nem tetszik,add a tudtára,segíts be neki a házimunkába!Majd lassan belejön!
2011. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A házimunkában segítek, hiszen a porszívózást, mosást, fürdőszoba takarítást én csinálom. Próbáltam már beszélni vele, de csak pár óráig tart a hatása. Utána minden kezdődik elölről.
2011. aug. 9. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!