Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik válás után új kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik válás után új kapcsolatot alakitottak ki, mennyi idő után mutatták be a gyereküket az új párjuknak? Milyen volt az első találkozás? (gyerek reakciója)

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Én már az első nap azon voltam,hogy a 8 éves fiam megismerje az új páromat..Ugyanis ha úgy láttam volna,hogy a fiam nem fogadja el,akkor nem kell döntenem..De a fiam imádja,és lassan 10 éve együtt élünk..(egyébként 2 hét múlva összeházasodtunk)
2010. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Attól is függ, milyen korú a gyermeked. Nálunk én voltam a legkisebb (14), és fel tudtam fogni, hogy ez van. Inkább örültünk neki. 3 hónap után találkoztunk vele, és nagyszerű volt. Ha kicsik még, biztos, hogy macerásabb lesz.
2010. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én bábok segítségével "faggattam ki" a lányomat,aki akkor 4 volt,hogy mit szólna egy bácsihoz az életünkben...A kapcsolattól is függ,mikor van értelme beemelni a gyerkőcöt.Beszélgessetek az új pároddal a lehetőségeitekről.Már 8 volt az említett leány,amikor egy új kapcsolat állt készen őrá is.Úgy rendeztük,mintha ő hozott volna össze minket..azóta is büszke rá,hogy az öccsét neki köszönhetem:D
2010. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A gyerek lelkének maga a válás is elég negatívum, így attól függ, mennyi ideje váltatok szét az édesapjával.

Érezheti úgy, hogy az új párod az apja helyébe akar lépni, és, hogy ezt Te még akarod is, szóval elsülhet a dolog úgy is, hogy Te kerülsz ki belőle rosszul mint anya, a gyerek szemében, és ez későbbi vitákat eredményezhet, akár a gyerek pszichéjében, viselkedésében és gondolkodásában történő változást is.

Természetesen gyereke válogatja, kortól, neveléstől, szülőkkel való kapcsolatától függően, és a fent leírtak a negatív oldal.

A pozitív oldal például, ha maga a gyerek is úgy érzi, jobb így, és el tudja fogadni, hogy a házasság az anya és az apa közötti kapcsolat, de a felbontásátó, elköltözéstől a szülők gyerekkel való kapcsolata még nem romlik meg, és a másik fél rendszeresen látogatja majd őt.

Ennek megértéséhez viszont már idősebbnek kell legyen, nyílván egy kisebb gyerek ezt még nem fogja fel.

Ahogy telik az idő, úgy láthatja be, hogy a másik fél tényleg rendszeresen tartja vele a kapcsolatot, és az elválás részérőlm részére nem elválás.

Persze anyu és apu már nem ölelik, csókolják egymást, de mondjuk nem is veszekednek.

Én eleve hagynék időt arra, hogy a gyerek önmagában feldolgozza ezeket (5-6 hónap), és utána mutatnám be az új párkapcsolatomat. Ha pedig már eltelt fél év a válás után és akkor kezdődik új kapcsolat, azután, akkor sem muszáj egyből bemutatni őket egymásnak.

Hiszen amíg maga a szülő nem ismeri meg normálisan az új partnert, addig, hogy akarja bemutatni a gyerekének?

Én mindenképp csak egy biztos, stabilnak mondható, minimum fél éves kapcsolatot mutatnék be, vagy a gyerek azt hinné egy újbóli szakítás, aztán megint egy szakítás és még egy után, hogy a házasság végéért is az a szülő a felelős, mert mindig nála vannak a "vég"-ek...és mert a szülő ilyen.

Nem rontaná, el a szülő-gyerek kapcsolatot minden fű-fa bemutatásával.

2010. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nőként a kisfiamat akkor mutattam be, miután 1-2 alkalommal már találkoztam a párommal. Ha nem akartam az utcán tölteni vele az időt vagy állandóan náluk, akkor be kellett hogy vállaljam gyermekem előtt. Kisfiam rugalmas gyermek, elfogadó és korához képest illedelmes.

Azóta a férjem.

A férjem a gyerekét érdekes módon majdnem 1 évre rá mutatta be, hiába voltunk egy pár, hétvégenként az anyjáéknál töltötték a hétvégét. Nem is feszegettem a kérdést, ugyanis a kisfiam hosszú ideig nagyon beteg lett. Majd mikor rendeződtek a dolgok, a párom elkezdte hozzánk hozni hétvégente.

Idővel majdnem szétmentünk miatta olyan viselkedése van, hogy tönkretette dührohamaival, hisztijével a hétvégéket, nyaralást, együtt töltött időket.

Megtettem mindent, hogy jobb legyen valami. Párom továbbra is ráhagyta a dolgokat, mígnem már a közös babánk lett miatta/miattuk elvetetve, mert egyszerűen összeegyeztethetetlen volt az élet, mégha nem is együtt éltünk vele. A nagymamával is úgy viselkedett, mintha nem is ismerné, sokszor engem is, mintha legszívesebben szembeköpne, az apját hülyébe vette.

Ez világossá vált számomra. Az az egy év is, amíg nem hozta, hogy miért nem. Férjem azóta sem tudta és akarta megnevelni, rászólt ugyan, de a fejünkre nőtt.

Iszonyat. Én pedig sajnos nem voltam elég következetes, mert gondoltam ebbe nem szólhatok bele. Amikor megtettem már késő volt. Megkértem, hogy töltsék úgy az idejüket, hiába vagyunk egy család, hogy vigye a szülői házhoz. Áldatlan állapot. Már a nevelőapjával is beszéltem, hogy normalizálódjon a helyzet, hááát.

Nem vagyok büszke rá, de amíg nincs változás és nem teszem tönkre a fiamat más gyerekével, sem magamat, főleg hogy most minden erőmet össze szedve babát várok.

2010. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Engem majdnem egy év után mutatott be az akkor 14 éves lányának a barátom. Annak ellenére, hogy az anyja otthon mindennek elhordott, a lány teljesen normálisan állt hozzám, a mai napig nagyon jóban vagyunk.

Barátomat kérdeztem is, hogy ha ennyire rugalmas és a saját ítélőkészségére hagyatkozó a lánya, miért várt ennyi időt? Mondta, hogy amíg nem volt biztos bennem/bennünk (kicsit zakkant volt a válása után), addig nem akart bemutatni a lányának.

A viccesebb rész az volt, hogy neki rajtam kívül nem nagyon volt más a válása után, az anyja viszont szépen belecsapott a lecsóba és a lány jól tűrte azt is, hogy hetente más pasit látott alsógatyában.

2010. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bár nálunk még folyamatban van a válás, de a nejem már két héttel a szakításunk után bemutatta az új pasiját a gyerekeknek. Én még most sem akarom, mert szerintem egy gyereknek ennél több idő kell feldolgozni a történteket.
2010. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Éppen 4 éves lettem, amikor szüleim elváltak. Apám nem szeretett engem, emiatt nem ragaszkodtam hozzá. Így könnyű volt felfognom a válást, és a velejáróit. 3 hónappal később megismertem nevelőapámat, akivel 4,5 éves koromtól kezdve együtt élünk. Teljesen ellentétes a jellemünk, ami miatt sokszor veszekedünk, és ennek anyu issza meg a levét. csak az utóbbi években van így, ahogy felnövök, és mindenben önálló véleményem van. De amúgy sokkal, mintha apámmal élnénk. (9 évesen láttam utoljára apámat és a családját)
2010. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 astrag81 válasza:
Macerás az ügy, tele kérdőjellel. Ami azonban biztos, az anyuka számára mindig is a gyermeke lesz a legfontosabb. Ezt figyelembe véve tovább lehet gondolni mindent. Ha már összeköltözött az új pár és nem születik közös gyermekük mi lesz az összetartó erő?(Ma anyagiak között meggondolandó a második gyermek átlag magyar bér mellett.) Csak is a szerelem. Az meg elmúlik idővel úgy gondolom. Ha a viszony megromlik az "új" apukának mutatva az ajtó.Másrészt mivel nem beszélhetünk apa és gyermeke viszonyról , bármikor az orra dörgölheti a gyermek az új szereplőnek, hogy nem vagy az apám, csak megtűrünk téged. Na kész a bál! Gondoljátok meg, bele és meddig mentek bele.
2012. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel,AZ élettársammal történö szakitás után én "lenyugodtam", több gyerekre már nem vágyom. Sok nö irja a blogokban bevállal még egy babát AZ új palitól/férjtöl, de ez igen rizikós, mert ha AZ a kapcsolat is véget ér, már 2 gyerekkel lesz egyedül!!! Egy gyerekkel sokkal könnyebb új partnert találni, de 2-3 gyerekkel a nö már nem igen kell.....nem beszélve AZ anyagi nehézségekröl.
2016. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!